Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Hukuk, toplum içinde düzeni ve adaleti sağlayan kanunlar bütünüdür. Sadece kuralların konulması yeterli olmamaktadır. Bu kurallara uyulup uyulmadığını takip eden kişilerin yetiştirtilmesi gerekmektedir.

Hukuk fakülteleri toplum içerisindeki adaletsizlikleri, haksızlıkları önlemek konulan kuralları takip etmek amacıyla etik bireyler yetiştirir. Hukuk okumak isteyen kişiler karşısındakini iyi dinleyebilmeli, pratik çözüm üretebilmeli olaylara farklı bir bakış açısından bakıp olasılıkları değerlendirebilmelidirler. Aynı zamanda hukuk okumak isteyen öğrencilerin sözel yönü kuvvetli, düşüncesini rahat dille getirebilen, yorum yapma yeteneğine sahip, karşısındakine düşüncesini rahatça kabul ettirebilen kişiler olmalıdırlar. Hukuk fakültesinde okuyan kişiler genelde masa başında uzun saatler çalışırlar. Bu bölümü tercih edecek kişilerin en önemli özelliklerinden birisi de sabırlı olmaları gerekmektedir.

Köklü Hukuk Eğitimi

Kosova Üniversiteleri Hukuk fakülteleri deneyimli kadrosu köklü geçmişiyle öğrencilerine üst seviyede bir eğitim sunmaktadır. Diğer üniversitelerin aksine ezberci eğitimden kaçınıp dersin içeriğini kavrayabilmeleri amacıyla pratikte daha fazla eğitim vermektedir. İletişimi kuvvetli, araştırma içgüdüsünün yüksek olması gereken bölümde deneyimli olmak ve bilgi birikimi de çok önemlidir. Kosova Üniversiteleri Hukuk fakülteleri özgürlüklerin olduğu, evrensel değerlerine sahip çıkan kanun ezberletmek yerine hukukun temel konularını kavramış öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda yaratıcı ve yenilikçi bir sistem benimser.

Hukuka giriş, medeni hukuk, anayasa hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku gibi ana derslerin dışında ayrı olarak alınan seçmeli derslerle de uzmanlaşmak istedikleri alanları rahatça belirleyebilmektedirler. Dersler dışında yapılan stajlar sayesinde iş hayatında elde edinilen deneyimlerde çok önemlidir. Okulumuzdan mezun olup kendi ofislerini kurmuş olan öğrencilerimiz tarafından staj sağlanabilmektedir. 4 yıllık eğitim sonunda üniversitemizin öğrencilere katmış olduğu bilgiler sayesinde mesleklerine bir adım önde başlarlar. Derslerin daha çok pratik olarak anlatılması onları öne geçiren en önemli etkendir.4 yıllık eğitimimizin sonunda, isteyen öğrencilerimiz yüksek lisans programlarına başvurabilir ve akademik alanda kendilerini geliştirebilirler. Kosova Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nin en önemli amaçları, gelecekte devletin ihtiyacını sorgulayan, uluslararası alanlarda kendileri gösterebilecek bireyler yetiştirmektir.

Okullarımıza giriş için öğrencilerimiz herhangi bir sınava tabi tutulmazlar. Onlardan beklenen tek koşul lise diplomalarının olmasıdır. Kendi ülkelerine girip sınavı kazanamayanlar üzülmesinler, onlara bir şans daha tanıyoruz. Aynı zamanda üniversitemizde diğer Avrupa ülkeleriyle denklik sağlanmaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi sayesinde alınan diplomalar Avrupa ülkelerinde de geçerlidir. Üniversitelerimizde Sırpça, Hırvatça, İngilizce, isteğe bağlı seçmeli derslerde Türkçe eğitim görülmektedir. Bu sebeple Türk öğrenciler tarafından çokça tercih edilen üniversiteler arasına giriyor. Türkiye’ den birçok öğrenci Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ne hem eğitim dilinde Türkçe kullanılması sebebiyle hem de çevrenin, yemeklerin, kültürün Türkiye ile çok benzemesi nedeniyle geliyorlar.Türkiyeden Kosova’ya ulaşımında çok kolay olması belirleyici önemli etkenler arasındadır.

Üniversitelerimiz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, yabancı dil programlarının detaylarına öğrenmek, konaklama gibi bilgilere sahip olmak isterseniz deneyimli, güvenilir ve kolay bir şekilde bilgiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti’ni arayarak ulaşabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!