Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Hukuk, toplum içinde düzeni ve adaleti sağlayan kanunlar bütünüdür. Sadece kuralların konulması yeterli olmamaktadır. Bu kurallara uyulup uyulmadığını takip eden kişilerin yetiştirtilmesi gerekmektedir.

Hukuk fakülteleri toplum içerisindeki adaletsizlikleri, haksızlıkları önlemek konulan kuralları takip etmek amacıyla etik bireyler yetiştirir. Hukuk okumak isteyen kişiler karşısındakini iyi dinleyebilmeli, pratik çözüm üretebilmeli olaylara farklı bir bakış açısından bakıp olasılıkları değerlendirebilmelidirler. Aynı zamanda hukuk okumak isteyen öğrencilerin sözel yönü kuvvetli, düşüncesini rahat dille getirebilen, yorum yapma yeteneğine sahip, karşısındakine düşüncesini rahatça kabul ettirebilen kişiler olmalıdırlar. Hukuk fakültesinde okuyan kişiler genelde masa başında uzun saatler çalışırlar. Bu bölümü tercih edecek kişilerin en önemli özelliklerinden birisi de sabırlı olmaları gerekmektedir.

Kosova Üniversiteleri Hukuk

Kosova Üniversiteleri Hukuk fakülteleri deneyimli kadrosu köklü geçmişiyle öğrencilerine üst seviyede bir eğitim sunmaktadır. Diğer üniversitelerin aksine ezberci eğitimden kaçınıp dersin içeriğini kavrayabilmeleri amacıyla pratikte daha fazla eğitim vermektedir. İletişimi kuvvetli, araştırma içgüdüsünün yüksek olması gereken bölümde deneyimli olmak ve bilgi birikimi de çok önemlidir. Kosova Üniversiteleri Hukuk fakülteleri özgürlüklerin olduğu, evrensel değerlerine sahip çıkan kanun ezberletmek yerine hukukun temel konularını kavramış öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Bu amaç doğrultusunda yaratıcı ve yenilikçi bir sistem benimser.

Hukuka giriş, medeni hukuk, anayasa hukuku, medeni hukuk, borçlar hukuku gibi ana derslerin dışında ayrı olarak alınan seçmeli derslerle de uzmanlaşmak istedikleri alanları rahatça belirleyebilmektedirler. Dersler dışında yapılan stajlar sayesinde iş hayatında elde edinilen deneyimlerde çok önemlidir. Okulumuzdan mezun olup kendi ofislerini kurmuş olan öğrencilerimiz tarafından staj sağlanabilmektedir. 4 yıllık eğitim sonunda üniversitemizin öğrencilere katmış olduğu bilgiler sayesinde mesleklerine bir adım önde başlarlar. Derslerin daha çok pratik olarak anlatılması onları öne geçiren en önemli etkendir.4 yıllık eğitimimizin sonunda, isteyen öğrencilerimiz yüksek lisans programlarına başvurabilir ve akademik alanda kendilerini geliştirebilirler. Kosova Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nin en önemli amaçları, gelecekte devletin ihtiyacını sorgulayan, uluslararası alanlarda kendileri gösterebilecek bireyler yetiştirmektir.

Okullarımıza giriş için öğrencilerimiz herhangi bir sınava tabi tutulmazlar. Onlardan beklenen tek koşul lise diplomalarının olmasıdır. Kendi ülkelerine girip sınavı kazanamayanlar üzülmesinler, onlara bir şans daha tanıyoruz. Aynı zamanda üniversitemizde diğer Avrupa ülkeleriyle denklik sağlanmaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi sayesinde alınan diplomalar Avrupa ülkelerinde de geçerlidir. Üniversitelerimizde Sırpça, Hırvatça, İngilizce, isteğe bağlı seçmeli derslerde Türkçe eğitim görülmektedir. Bu sebeple Türk öğrenciler tarafından çokça tercih edilen üniversiteler arasına giriyor. Türkiye’ den birçok öğrenci Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ne hem eğitim dilinde Türkçe kullanılması sebebiyle hem de çevrenin, yemeklerin, kültürün Türkiye ile çok benzemesi nedeniyle geliyorlar.Türkiyeden Kosova’ya ulaşımında çok kolay olması belirleyici önemli etkenler arasındadır.

Üniversitelerimiz hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, yabancı dil programlarının detaylarına öğrenmek, konaklama gibi bilgilere sahip olmak isterseniz deneyimli, güvenilir ve kolay bir şekilde bilgiye Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti’ni arayarak ulaşabilirsiniz.

Kosova’daki Prizren şehri, ülkenin kuzey kesimindeki ovalarda yer almaktadır. Ülkenin en kalabalık şehridir ve aynı zamanda Kosova’nın başkenti olarak da bilinir. Şehir, bölgedeki ticari ve dini çıkarları korumak için 1736 yılında Venedikli mimarlar tarafından bir tepe üzerinde bir kale olarak kurulmuştur. Şu anda Kosova’da on devlet üniversitesi ve koleji bulunmaktadır. Bu kolejlerin hepsinin farklı odakları ve programları vardır. Her üniversitenin öğrenci ve öğretim üyesi sayısı farklıdır. Bu faktörler, toplumun tüm seviyeleri için eğitim sağlayan bir eğitim sistemi yaratır.

Kosova’daki tüm kolejler devlet okullarıdır. Hepsi hükümet tarafından yönetiliyor ve herkesin katılması için ücretsiz. Tüm öğrenciler bu kolejlere kabul süreciyle başvururlar ve bu okullara kimlerin devam edebileceği konusunda herhangi bir finansal veya başka kısıtlama yoktur. Bu okulların odak noktası, tüm vatandaşlar için kaliteli bir eğitim sağlamaktır. Tüm kolejler, son teknoloji ekipman ve öğretim görevlileri ile modern tesislere sahiptir. Bu kolejler, ülkenin her yerinden öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmaları için bir platform sağlar.

Kosova’daki tüm kolejlerin güçlü bir akademik odağı vardır. Tüm profesörlerin temel amacı, öğrencilerinin derslerini anlamalarını sağlamaktır. Bu, profesörlerin sınıflarının başarılı olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olur. Her kolejde İngilizce, matematik, yabancı dil ve diğerleri gibi her akademik alandan en az bir profesör bulunur. Bu profesörler, farklı üniversitelerde uzun yıllara dayanan öğretim deneyimine sahiptir ve her zaman yeni araştırma makaleleri ve dersler aracılığıyla bilgilerini geliştirmeye çalışırlar. Bu, her sınıfın öğrencilerin çalışmalarında ilerlemeleri için bilgilendirici ve yardımcı olmasını sağlar.

Diğer ülkelerden birçok eğitmen Kosova’daki üniversitelerde ders verir. Bu öğretmenler, Kosova’da her yıl düzenlenen uluslararası konferanslarda ders vermek için diğer ülkelerden gelmektedir. Bu, üniversitelerin Kosova dışındaki uzmanlardan yeni bilgilere erişmesini sağlar. Ayrıca, küresel eğitimle ilgilenen uluslararası öğrencileri çekerek Kosova dışındaki üniversitelerin uluslararasılaşmasına yardımcı olur. Uluslararası öğrencilerin isterlerse Kosova’da üniversiteye gitmek için burs almaları çok kolay!

Kosova’daki kolejler tüm vatandaşlara ücretsiz kaliteli bir eğitim sunar. Her kolej, ülkenin dört bir yanından gelen modern tesislere ve her ana çalışma alanında öğretim kurslarına sahiptir. Buna ek olarak, Kosova Üniversite sitelerinde her yıl düzenli olarak düzenlenen konferanslara ev sahipliği yapmak için diğer ülkelerden birçok öğretim üyesi gelmektedir. Uluslararası alanda tanınan bir bölge olmasının yanı sıra, bir zamanlar savaşın harap ettiği bu ulusta eğitimin patlama yaptığı aşikar!

Kosova’da Hukuk Okumanın Avantajları

Hukuk, dünyadaki birçok üniversitede öğretilen önemli bir konudur. Ancak, her ülkede hukuk okulları yoktur – bazılarının hukuk sistemi bile yoktur. Hukuk fakültesi olan bazı ülkeler Endonezya, Kosova, Malezya ve Uganda’dır. Bu ülkelerin her biri hukuk öğrencilerine çeşitli avantajlar sunmaktadır.

Başlamak için Kosova’da hukuk fakültesine gitmek öğrencilere diğer birçok ülkeden daha uygun fiyatlı bir eğitim sunmaktadır. Bunun nedeni, Kosova’daki hukuk fakültesi için yıllık öğrenim oranının diğer yerlere göre çok daha düşük olmasıdır. Örneğin, Priştine Üniversitesi’ndeki 2016-2017 akademik yılı için yıllık öğrenim ücreti 2.041 $ ‘dır. Bu, Amerikan devlet üniversitelerindeki hukuk fakülteleri için yıllık öğrenim ücretinden çok daha düşüktür. Buna karşılık, Harvard Üniversitesi’ndeki yıllık öğrenim ücreti 63.410 $ ‘dır. Bunun nedeni Harvard’ın bir Ivy League kurumu olması ve ülkedeki en prestijli kolejlerden biri olmasıdır. Ek olarak, Harvard’ın öğrenim oranı enflasyon nedeniyle yıllık olarak artmaktadır. Bu demektir ki, iyi bir üniversiteye gitmek istiyorsanız, biraz nakit ödemeniz gerekecek.

Kosova hukuk okulları birçok yetenekli profesyonel ve devlet görevlisi yetiştiriyor. Kosova’nın yasal sorunlarının çoğu, hükümetin yasal terimler ve ilkeler konusunda bilgi sahibi olmamasından kaynaklanmaktadır. Kosova’da hukuk fakültesine gitmek, öğrencilere yasal sorunları yetkililerle anlama ve ele alma konusunda sağlam bir temel sağlar. Ayrıca, Kosova’da hukuk fakültesine gitmek, her mezun problemlere benzersiz çözümler bulmaya alıştığından yaratıcılığı artırır. Kosova’nın hukuk okullarından mezun olan öğrencilerin kalitesi, yasal yetenek arayan ulusal ve uluslararası kuruluşlardan işe alım görevlilerini etkiliyor.

Öğrenciler ayrıca düşük maliyeti ve evlerine yakınlığı sayesinde Priştine Üniversitesi’nde hukuk okumayı da seviyorlar. Priştine Üniversitesi hukuk programı için yıllık öğrenim ücreti Harvard Üniversitesi’ndeki 9,439 $’a kıyasla 1,863 $’dır. Bu, Priştine Üniversitesi’ni diğer prestijli üniversitelere kıyasla çok daha uygun fiyatlı hale getiriyor. Ayrıca, Priştine, Harvard Üniversitesi’ndeki öğrenciler için evden bir saat uzaklıktayken, üniversite öğrencilerinin yüzde 80’inin evlerinden sadece iki saat uzaklıktadır. Bu, çalışmayı çok daha keyifli hale getirir ve öğrencilerin günlük programları hakkında endişelenmeden çalışmaya daha fazla zaman ayırmalarını sağlar.

Hukuk, sayısız pratik uygulaması ve potansiyel kariyer gelişim yolları sayesinde, çalışmak için en ödüllendirici alanlardan biri olabilir. Hukuki bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler, ister Kosova’da ister hukuk okulları olan başka bir ülkede olsun, hukuk sistemlerinin sunduğu her türlü fırsatla teşvik edilir. Kosova’da hukuk fakültesine devam etmek, hükümet ve iş ortamlarında gelecekteki ihtiyaçlar için yetkin hukuk profesyonellerinin hazır olmasını sağlar.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!