Kosova Üniversitesi Olanakları

Kosova Üniversitesi Olanakları

Kosova Üniversitesi Olanakları

Kosova Üniversitesi Olanakları öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmesinde ki en büyük etkendir. Öğrencilere eğitim sistemi, ders müfredatı, etkinlikler, ders çalışma olanakları, kütüphaneleri, sosyal kulüpleri ve daha nice uygulamaları ile sundukları olanaklar her zaman kaliteli ve memnuniyet öncelikli olmuştur. Tamamen öğrencilerin menfaati doğrultusunda kurulmuş olan sistemler ile üniversiteler içerisinde öğrencilerin rahat ve stresten uzak bir yaşantıya sahip olmaları hedeflenmiştir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi öğrencilerin sağlıklı bir şekilde ders çalışması için birçok kütüphane ve dersliğe sahiptir.

Bilgisayar laboratuvarları ile öğrencilerin ödevlerini yaparken teknolojiden faydalanması istenmiştir. Çeşitli sosyal etkinlikler düzenleyerek öğrencileri sınav stresinden uzaklaştırmak, birbirleri ile tanışarak yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak, yeni yerler keşfederek kültürlü bireyler yetiştirmek Kosova üniversitelerinde oldukça önemlidir. Öğrencileri kulüplere üye olmaya teşvik ederek sosyal bireyler yetiştirmek, gruplar ve takımlar halinde çalışmaya adapte olmalarını sağlamak istenmiştir. Öğrencilerin fikirlerine daima önem vererek her fakültenin ve bölümün öğrencilerin daha çok fikir sahibi olması adına seminer ve sempozyum çalışmaları yapılmaktadır.

Türk öğrencilere sunduğu İngilizce eğitim sayesinde, öğrencilerin kendi dillerinde eğitim almasını sağlamak yurtdışında İngilizce eğitim fırsatı sunan üniversiteler arasında birinci sırada olmak hedeflenmiştir. İngilizce eğitim verirken bu eğitimin en üst düzeyde olması ve kaliteli olması adına her olanak sağlanmış, Türk öğrencilerin eğitim ve öğretimini iyi bir şekilde tamamlama olanakları üzerine bir sistem oluşturulmuştur. Öğrencilere öğretilen diller sayesinde gelişmelerini sağlamak bir lisan bin insan ilkesi üzerinden gidilmek istenmektedir.

Kosova Üniversitesi Olanakları dediğimizde aklımıza gelen en önemli şeylerden biri de şüphesiz ki ulaşımdır. Özellikle şehrin merkezine kurulmuş olan üniversiteler sayesinde öğrencilerin üniversitelere ulaşımı oldukça kolaydır. Ayrıca öğrencilere sağlanan ücretsiz servis olanakları ile öğrenciler kendilerine yakın olan yerlere bu servisler sayesinde ulaşmaktadır. Konaklama olanakları içinse üniversite çevrelerinde bulunan yurtlar sayesinde öğrenciler hem üniversitelerine yakın bir mevki de bulunuyor hem de merkeze kolaylıkla ulaşabiliyor. Yurtlarda kalan öğrenciler için yurtların sağladıkları servisleri de öğrenciler tercih edebiliyor.

İngilizce Eğitim

Kosova üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler kesinlikle üniversitelerin olanakları hakkında içlerini ferah tutmalıdır. Kosova Üniversitesi Olanakları tamamen öğrencilerin tarafında olan bir şekilde hazırlanmıştır. Öğrenci ve genç nüfusun baskın olduğu bu ülkede her zaman öğrenciler geleceğin parlayan yıldızları olarak görülmüş ve onların rahat etmesi adına her türlü olanak sağlanmak istemiştir. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak sizlerin bu olanaklardan faydalanması adına danışmanlarımızla eğitim planları oluşturmaktayız. Çünkü bizler öğrencilerin yüksek olanaklar eşliğinde sağlıklı bir eğitim ve öğretim almaları gerektiğine inanmaktayız. Sizlerde bu yüksek olanaklar ile Kosova Üniversitelerine lise diplomanız ile başvurabilir ve Danışmanlık Hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kosova Üniversiteleri son zamanların en kaliteli yurtdışı İngilizce Eğitim sunan üniversiteleri olarak bilinmekte ve bu istikrarını sürdürmektedir. Detaylı bilgi için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

Kosova Üniversiteleri Sizlere Neler Katacaktır Bunu Hiç Düşündünüz Mü?

Kosova, Sırbistan’ın kuzeybatı bölgesi olup, batıda Arnavutluk ile sınır komşusudur. Bölge, 2008 yılında bağımsız bir devlet olarak uluslararası tanınırlık kazandı. Bu, etnik Arnavutlar ile Sırp hükümeti arasındaki on yıllık ihtilaftan sonra gerçekleşti. İki ülke arasında devam eden siyasi gerginliğe rağmen, Kosova eğitim sektöründe önemli ilerleme kaydetti. Ülkedeki her üniversite kaliteli İngilizce öğretimi sunar ve öğrencileri üst düzey iş ve kariyerlere hazırlar.

Kosova’daki tüm üniversitelere ülkenin her yerinden öğrenciler erişebilir. Tüm öğretim İngilizce olarak gerçekleşir ve kursların çoğu çevrimiçidir. Öğrenciler, Üniversite Yönetim Sistemi (UMS) aracılığıyla veya doğrudan üniversite ile derslere kayıt olabilirler. Her üniversitenin kendi dersleri vardır, böylece herhangi bir üniversitede herhangi bir derse kayıt olabilirsiniz. Bu erişilebilirlik, öğrencilerin evlerine yakın kaliteli bir eğitim bulmasını kolaylaştırır.

Ayrıca, Kosova’daki tüm üniversiteler öğrencilerine cömert akademik ve atletik fırsatlar sunar. Kosova’daki tüm ortaokulların Üniversite Sporları Birliği (UAS) tarafından yürütülen bir akademik lige katılmaları gerekmektedir. Ayrıca her üniversitenin eğitiminizin bir parçası olarak katılabileceğiniz kendi spor takımları ve kulüpleri vardır. Tüm spor tesisleri bakımlıdır ve stadyum koltukları, oyun alanları ve ağırlık odaları içerir. Birçok öğrenci sporcu mezun olduktan sonra profesyonel sporcu olmaya devam ediyor.

Kosova’nın tüm üniversiteleri uluslararası öğrenciler için popüler eğitim yerleri haline geldi. Birkaç yabancı üniversite, Sırplar, Romanlar, Aşkaliler ve Mısırlı Kıptiler gibi bölgedeki etnik azınlıklara hizmet etmek için Kosova’da kampüsler kurdu. Bu öğrenciler, herhangi bir Arnavut üniversitesinde Arnavut kimliği ile derslere ne kadar kolay kayıt olabildiklerini takdir ederler. Birçok yabancı öğretim görevlisi de Kosova üniversitelerinde ders vermeyi tercih ederek dünya çapında 80’den fazla ülkeden gelen öğrencilere izin verir.

Kosova’da bir üniversitede okumak başarılı bir kariyere hazırlanmak için mükemmel bir yoldur. Her üniversite, işgücüne girmeye ve seçtikleri çalışma alanını sürdürmeye hazır mezunlar üretir. Ek olarak, spor tesisleri ve kültürel etkinlikler, bölgenin dört bir yanından birçok öğrenciyi burada eğitim görmeye çekmektedir. Sonuç olarak, öğrenci sayısındaki bu artış Kosova’nın eğitim sektöründe önemli bir büyüme ve gelişmeye yol açtı!

Üniversite, öğrencilerin öğretmenlerden ve diğer öğrencilerden bilgi edinebilecekleri bir öğrenme ortamıdır. Kosova’daki Priştine Üniversitesi 1990 yılında kuruldu ve şu anda yaklaşık 5.000 öğrencisi var. On beş bölümle Tıp ve Beşeri Bilimler olmak üzere iki fakülteye sahiptir. Ayrıca bir tıp merkezi, diş kliniği, restoran, kütüphane ve bilgisayar merkezi bulunmaktadır. Tüm fakültelerin kendi akademik binaları ve dinlenme tesisleri vardır. Öğrenciler yılda yaklaşık 700$’a tam eğitim alabilirler.

Priştine Üniversitesi 1990 yılında kurulmuştur ve şu anda yaklaşık 5.000 öğrencisi bulunmaktadır. On beş bölümle Tıp ve Beşeri Bilimler olmak üzere iki fakülteye sahiptir. Ayrıca bir tıp merkezi, diş kliniği, restoran, kütüphane ve bilgisayar merkezi bulunmaktadır. Tüm fakültelerin kendi akademik binaları ve dinlenme tesisleri vardır. Öğrenciler yılda yaklaşık 700$’a tam eğitim alabilirler.

Edebiyat Fakültesi, İngiliz dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe ve Arapça dersleri vermektedir. Tüm kurslar, Uluslararası Akredite Kosova Üniversitesi’nden (IAUK) ana dili İngilizce olan öğretmenlerin desteğiyle İngilizce olarak verilmektedir. Her bölümün bilgisayar, karatahta, masa ve sandalyelerden oluşan kendi sınıfı vardır. Ayrıca personel için bir yönetim ofisi ve sınavlar için bir sınav salonu bulunmaktadır. Binanın otoparkındaki kazaları azaltmak için üniversite, geceleri kampüsteki araba sayısını azaltmak için elektronik olarak kontrol edilen LED ışıklar yerleştirdi.

Beşeri Bilimler fakültesi siyaset bilimi, ekonomi, beşeri bilimler, Arnavut dili ve edebiyatı derslerine ev sahipliği yapıyor. Her bölümün kendi derslikleri, bilgisayarları, masaları ve ders sandalyeleri vardır. Ayrıca personel için bir yönetim ofisi ve sınavlar için bir sınav salonu bulunmaktadır. Binanın otoparkındaki kazaları azaltmak için üniversite, geceleri kampüsteki araba sayısını azaltmak için elektronik olarak kontrol edilen LED ışıklar yerleştirdi.

Tıp Fakültesi, dahiliye, pediatri, kadın doğum ve jinekoloji olmak üzere on beş bölümden oluşan genel tıp derslerine ev sahipliği yapıyor. (A&G), acil tıp, cerrahi-ortopedi-travmatoloji-rehabilitasyon (O&T), dermatoloji-cilt hastalıkları (D&S), acil tıp-aciliyet hizmetleri (M&A), göz hastalıkları-göz hastalıkları ( O&D), oral tıp-diş hekimliği-ortodonti (M&D), kulak burun boğaz (A&N), genel cerrahi-radyoloji(S&R), patoloji-sitopatoloji(P&K), genel tıp- toplum sağlığı (G & CH). Tüm kurslar, IAUK’tan anadili İngilizce olan öğretmenlerin desteğiyle İngilizce olarak verilmektedir. Her bölümün bilgisayar, karatahta, masa ve sandalyelerden oluşan kendi sınıfı vardır. Ayrıca personel için bir yönetim ofisi ve sınavlar için bir sınav salonu bulunmaktadır. Binanın otoparkındaki kazaları azaltmak için üniversite, geceleri kampüsteki araba sayısını azaltmak için elektronik olarak kontrol edilen LED ışıklar yerleştirdi.

Üniversite, öğrencilerin öğretilen dersler aracılığıyla öğretmenlerden ve diğer öğrencilerden bilgi edinebilecekleri bir öğrenme ortamıdır. modern tesislerde.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!