Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim

Kosova’nın en köklü üniversitesi olan Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim de bir marka haline gelmiş bulunmaktadır. Kosova’nın başkentinde bulunan bu üniversite bölgede ki ilk araştırma merkezi olması ile de bilinmektedir. Rektörlük Binası, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Sağlık Yüksek Okulu ve kütüphaneleri ile oldukça geniş bir kampüse sahip olan üniversite eğitimde her zaman zirveyi hedeflemektedir. Kampüste bulunan kafeteryaları, dinlenme alanları ile oldukça konforlu bir üniversitedir. Öğrencileri sürekli spora teşvik etmeyi hedefleyen üniversiteler de halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası gibi birçok spor alanı ve spor salonlarını yer verilmiştir. Öğrencilerin, eğitimlerinde bilgisayar destekli bir eğitim almaları için bilgisayar laboratuvarları kurulmuştur. Binlerce çeşit eseri bir araya getirdikleri ayrıca öğrencilerin bölümleri ile ilgili kitapları barından kütüphaneleri ile kitap kültürü üst seviyede tutulmuştur.

Uluslararası düzeyde eğitim sunan Priştine Universum Üniversitesi Türkçe Eğitim sunması ile Türk öğrencilerin eğitimde hiçbir zorluk çekmeden yalnızca lise diplomaları ile kayıt yaptırabilmesini sağlamaktadır. Türkçe eğitimde son dönemlerin en çok tercih edilen üniversitesi haline gelen bu üniversitenin temel hedefi araştıran, düşünen ve her alanda kendini geliştirmiş, hızla değişim gösteren yaşantıya her an ayak uyduran meslek ve mevkii sahibi bireyler yetiştirmektir. Sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikleri yaymak ve öğrencileri sosyal anlamda geliştirmek için çeşitli öğrenci kulüplerine her anlamda destek verilmiştir. Bu etkinlikler ve kulüpler sayesinde Türk öğrenciler ile diğer öğrencilerin gelişmesi ve farklı dillere adapte olmaları hedeflenmiştir.

Kosova’da Türkçe Eğitim

Türkçeye ve Türkiye’ye verdiği önem ile bilenen Balkanların en önemli ülkelerinden olan Kosova merkezinde açmış olduğu en büyük üniversite olan, geniş kampüslere sahip Priştine Universum Üniversitesinde Türkçe Eğitim vererek Türk öğrencilere olan hassasiyetini her anlamda hissettirmiş bulunmaktadır. Günün gereksinimlerine uygun altyapısı, profesyonel eğitim sistemi ile Türkçe eğitimin en uygun fiyatlara verilmesi adına her imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Türk öğrenciler ile diğer öğrencilerin kaynaşması ve beraber zaman geçirmesi adına birçok sosyal etkinlik düzenleyen üniversite, Türkçe eğitimi sayesinde yerli öğrencilerinde Türkçeye olan ilgisini arttırmaktadır.

Ülkede Türkiye’ye ve Türkçeye duyulan saygı her zaman hissedilmektedir ve bu durumun yüzyıllar öncesine dayandığını her an hatırlamaktadırlar. Durum bu iken Türk öğrenciler her zaman yerli halk için kıymetli bir emanet olarak görülmektedir. Uygun fiyatları ile öğrenciler ekonomik durumları göz önünde bulundurularak rahatlıkları her anlamda düşünülmüştür. Kaçırılmayacak bir eğitim fırsatı sunan Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde eğitim almak isteyen Türk öğrencilere EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak en uygun ve doğru yolları göstererek konaklama, ulaşım gibi birçok konuda yardımcı olmaktayız. Danışmanlık hizmetlerimiz ile öğrencilerimizin psikolojisini de göz önünde bulundurarak danışmanlarımız eşliğinde her zaman doğru tercihlere yönlendirmek önceliğimizdir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!