Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumları

Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumları

Öğrenciler yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra en çok merak ettikleri konu orada bulunan öğrencilerin üniversiteler hakkında, eğitim sistemi hakkında ve bulundukları ortamlar hakkında ki yorumlardır. Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumları ile sizlerde Kosova da eğitim almakta olan öğrencilerin yorumlarını okuyabilir ve fikirlerinizde aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumlarını sizlerle birlikte incelemekten büyük bir zevk duyarız.

Üniversite Eğitim Sistemi Nasıldır?

Üniversiteye başladığımda oldukça merak içerisindeydim ancak zaman geçtikçe dersleri Türkçe gördükçe anladım ki doğru bir tercih yapmış bulunmaktayım. Bizlere verilen eğitim oldukça sistemli bir şekilde ilerlemektedir. Teorik ve uygulamalı dersler sayesinde hem bilgileri güzelce öğrenebiliyor hem de saha çalışmalarıyla uygulamalı olarak eğitimlerimizi almaktayız. Böylelikle mezun olduğumuz zamana kadar birçok tecrübeye sahip oluyoruz. Eğitim sistemi hakkında bulunan sorularınızı kesinlikle düşünmemelisin memnun kalacağınızın garantisini verebilirim.

Kosova Üniversitesi Nasıl Bir Üniversite ve Bu Sürece Nasıl Karar Verdiniz?

Yurtdışında eğitim alma fikri lise hayatım boyunca aklımda olan bir hayaldi. Her gün araştırmalar yapar sizler gibi Kosova Üniversitesi Öğrenci Yorumlarını okuyarak öğrencilerin deneyimleri hakkında bilgi sahibi olmak isterdim. Liseyi bitirdikten sonra eğitim hayatıma yurtdışında devam etmeye karar verdim. Başlarda bu kararım beni oldukça korkutuyordu. Sonuçta yeni bir ülke demek tanımadığım insanlar ve bilmediğim ortamlar demekti ancak bu korkularım çok yersiz olduğunu Kosova’ya geldiğim an fark ettim. İnsanları gayet sıcakkanlı ve Türklere her zaman samimi davranıyorlardı.

Kosova da eğitim göreceğim üniversiteye gittiğimde durumun burada da farklı olmadığını gördüm. Gerek öğrenciler gerekse öğretim görevlileri o kadar iyi davranıyorlardı ki açıkçası bu kadarını beklemiyordum. Kendi dilimde aldığım eğitim sayesinde rahatlıkla derslerimi ilerletebildim. Bunun yanı sıra üniversitenin yapmış olduğu etkinlikler ile birçok yeni arkadaş edindim. Kosova’nın kültürünün Türkler ile olan benzerliği de alışma sürecimi oldukça kolaylaştırdı. Sizler de Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde Türkçe Eğitim almak istiyorsanız bütün şüphelerinizi bir kenara bırakmanız gerektiğini söylemek ister ve hemen kayıt için hareket geçmenizi öneririm.

Türkçe Eğitim

Kosova Üniversitelerinde Verilen Türkçe Eğitimden Memnun Musunuz?

Eğitim almak için yurtdışında eğitim almaya karar verdiğimde ve tercihimi Kosova’dan yana kullandığımda Kosova Üniversitesi öğrenci Yorumlarını okumanın çok faydasını gördüm. Benim için en önemli faktör Türkçe eğitim görmekti. Öğrencilerin yaptığı yorumlar beni bu noktada çok etkiledi. Üniversiteye geldiğimde ve derslere girdiğimde ülkemizde bulunan derslerden hiçbir farkı olmadığını kendi dilimde eğitim görmenin bana her alan da fayda sağladığını söyleyebilirim. Bunun yanı sıra öğrendiğim diğer diller ile kendimi oldukça geliştirdim. Kosova Üniversitesi’nin verdiği Türkçe Eğitim ilk dersime girdiğimin andan itibaren her zaman beni memnun etti. Bölümümde gelişmemi ve ilerlememi kendi dilimde aldığım eğitim sayesinde olduğunu söyleyebilirim. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti’nin bana böyle bir fırsat sunmasından dolayı oldukça minnettar olduğumu belirtmek isterim.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!