kosova riinvest üniversitesi

Riinvest Üniversitesi

Riinvest Üniversitesi

Herhangi bir sınava girmeden hem YÖK’ün tanıdığı hem de Avrupa’da geçerliliği olan bir lisans diplomasına sahip olmak istemez miydiniz? Riinvest Üniversitesi’nde eğitim fırsatı ile mezun hâlihazırda yaşanan sınav stresinden ve sene kayıplarından uzak bir şekilde eğitiminize başlayabileceksiniz. Kulağa ne kadar da harika geliyor değil mi? Kosova’da bu eğitimi alabilmek mümkün. Bu muhteşem eğitime sizlerde sahip olabilirsiniz. Lisans eğitimlerinden size en uygun olanı tercih ederek üst düzey bir eğitim alma imkânına sahip olabilirsiniz. Üstelik burada Slav dillerinin bir kolu olan Arnavutça dilini ve İngiliz dilini de öğrenebilme imkânına sahip olacaksınız.

Riinvest Üniversitesi

Riinvest Üniversitesi’ni bitirdiğinizde hem Türkiye’de hem de tüm Avrupa’da geçerliliği olan bir diplomaya sahip olacaksınız. Uzman eğitim kadrosu ile sizlere en kaliteli koşullarda eğitim sunan üniversitemiz, sizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak ve fırsatlarla dolu bir dünyanın kapılarını sonsuza kadar aralayacaktır.

Riinvest Üniversitesi, Kosova’da yer alan oldukça başarılı bir üniversitedir. Burada Ekonomi, Bilgisayar ve İş Hukuku alanlarında lisans düzeyinde eğitim alabileceksiniz. Yazılım Mühendisliği eğitimi ile bilgisayar doktoru olacak, kendi mesleğinizde en ileri seviyelere ulaşabileceksiniz. Burada uluslararası standartlarda bir eğitim alabileceksiniz. Eğitim dilinin Arnavutça olması sayesinde de en az iki dil öğrenmiş olacaksınız. Üstelik Kosova’da kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Osmanlı mimarisini taşıyan Kosova’da Türk nüfusunun fazla olması sebebiyle hiç yabancılık çekmeyeceksiniz.

< “>Sıkça Sorulan Sorular

Riinvest Üniversitesi YÖK denklik sağlamaktadır. Alacağınız diplomayla isterseniz Türkiye'de isterseniz AB ülkelerinde kariyerinizi yapabilirsiniz.

Hukuk bölümünde okumak öğrencileri oldukça zorlayan bir aşamadır. Riinvest Üniversitesi başarıları, eğitimcileri ve sosyal olanaklarıyla dikkat çekmektedir. Başarılı bir hukukçu olmak istiyorsanız Riinvest Üniversitesini tercih edebilirsiniz.

Kosova Üniversiteleri

Kosova Üniversitesi (UCK), Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Üniversitenin altı fakültesi, yirmi yedi yüksekokulu ve otuz üç bölümü vardır. Öğretim üyeleri 4.000’den fazla düzenli ve yarı zamanlı öğrenciye eğitim vermektedir. Sınıflarının çoğu, çok sayıda uluslararası öğrenciyi barındırmak için İngilizce olarak verilmektedir.

Osmanlı yönetimi altında, Priştine Üniversitesi 1877’de kuruldu. Başlangıçta üç fakültesi vardı: hukuk, tıp ve beşeri bilimler. 1912’de beşeri bilimler fakültesine bir Latin kürsüsü eklendi. 1918’de Belgrad Üniversitesi kapılarını tüm eski Avusturya-Macaristan’dan gelen öğrencilere açtı. Aynı yıl, on altı Avusturya-Macaristanlı öğrenci, dersleri ana dillerinde okuyabilmek için Almanca öğrenmek için Belgrad Üniversitesi’ne katıldı. 1921’e gelindiğinde, on altısının tümü derece almıştı. O zaman, Viyana Üniversitesi, Alman Devrimi’ni durdurmaya yönelik başarısız girişimin ardından kapılarını kapattı. Kurslarına devam edebilmeleri için personelinin eski Avusturya üniversitelerine transfer edilmesine izin verdi. Bu transfer nedeniyle, eski Avusturya üniversitelerinin artık kayıtlarında eski imparatorluk dereceleri var.

1945 yılında, Kosova Üniversitesi Yugoslav hükümeti tarafından kurulmuştur. Başlangıçta dört fakültesi vardı: hukuk, doğa bilimleri, edebiyat ve tıp. İkinci Dünya Savaşı’ndan önceki çoğu öğretmenin eğitim dili Almanca olduğundan, ilk iki yıl dersler Almanca olarak verildi. Aradan iki yıl geçtikten sonra, 2. Dünya Savaşı öncesi birçok öğretmenin de konuştuğu Sırpça dersleri verilmeye başlandı. 1953 yılında iktisat ve işletme fakültesine sosyal bilimler kürsüsü eklenmiştir. Zamanla bu beş farklı fakülteye dönüştü: beşeri bilimler/sosyal bilimler; yasa; Doğa Bilimleri; ilaç; ve ekonomi ve yönetim. Bu gelişmeler, o dönemde Yugoslavya’daki siyasi istikrarsızlığa rağmen gerçekleşti; hala kendi topraklarında devlet üniversiteleri ve kolejler kurabiliyordu.

Priştine Üniversitesi Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Ancak Kosova’da iki devlet üniversitesi daha var: Mitrovica Üniversitesi ve Novi Pazar Üniversitesi. Bunların ikisi de kısmen İtalyan hükümeti tarafından UNESCO aracılığıyla kısmen İtalyan fonu ile kısmen de Kosova hükümetinden bazı yerel fonlarla finanse ediliyor. Kosova Üniversitesi fonlarının çoğunu hem hükümetten hem de özel şirketlerden ve hükümete karşı vergi yükümlülükleri olan vatandaşlardan almaktadır. Ana kampüsü, hem Mitrovica hem de Novi Pazar’a yakın olan Dardania’da bulunmaktadır.

Bir devlet üniversitesi sistemi kurmanın her yeni ülkenin eğitim sistemi için çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu sistem, yüksek akademik standartlara izin verirken, Avrupa’nın başka bir yerinde veya sınırlarının ötesinde bir üniversiteye parası yetmeyen veya kabul edilmeyenler için erişilebilirlik sağlar.

Riinvest Üniversitesi, Batı Londra, Hounslow’da bulunan özel bir üniversitedir. 2014 yılında eski bir kıdemli bankacı ve girişimci olan Dr. Ranjan Bhanot tarafından kuruldu. Üniversitenin Londra genelinde birkaç kampüsü vardır ve çevrimiçi kurslarına dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan herkes erişebilir. Başlangıçta, üniversite işletme alanında lisans programları sunuyordu, ancak şimdi BT, pazarlama ve programlama dillerinde lisans programları sunuyor. Seçilmiş lisans programları ayrıca lisansüstü eğitim seçeneğine de sahiptir.

Riinvest’teki on lisans derecesi programının her biri titiz ve zorludur. Bu programlar, modern teknoloji ve ekipmanların yardımıyla yüksek düzeyde bir eğitim sunmaktadır. Öğrenciler, 10 yüksek performanslı bilgisayara, son teknoloji sınıflara, özel eğitmenlere ve daha fazlasına erişebilir. Ayrıca, tüm dersler İngilizce olarak verilmektedir, böylece uluslararası öğrenciler bu kaynaklardan yararlanabilirler. Üniversite, öğrencilerini iş dünyasına ne kadar iyi hazırladıklarını gösteren, öğrencileri arasında mükemmel bir elde tutma oranına sahiptir. Mezunlarının çoğu finans, BT, pazarlama ve bankacılık alanlarında başarılı kariyerler elde etmeye devam ediyor.

Çoğu üniversite programı gibi, Riinvest de öğrencileri için birkaç farklı çalışma alanına sahiptir. Genel olarak, üç ana alan vardır: iş, BT ve pazarlama. Her alanın birkaç farklı alt alanı da vardır; örneğin, programlama dilleri veya proje yönetimi için birkaç alt alan vardır. Ders seçimi söz konusu olduğunda her alanın birkaç seçeneği vardır; bu, öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun kursları bulmalarını kolaylaştırır. Bir odak alanı seçtikten sonra, öğrenciler o alandaki birkaç farklı ders arasından seçim yapabilirler. Öğrenciler, Riinvest University’de ders seçerken çok özgürdürler.

Ders seçmenin yanı sıra, öğrencilerin Riinvest University’deki eğitimlerine bağlılıklarını göstermeleri için birçok başka yolu vardır. Öğrencilerin çalışma süresi boyunca birbirleriyle sosyalleşmelerine yardımcı olmayı amaçlayan çeşitli öğrenci kulüpleri ve organizasyonları vardır. Ayrıca öğrencilerin değerli iş becerilerini öğrenmelerine yardımcı olabilecek profesyoneller tarafından verilen öğrenci yarışmaları ve dersler de vardır. Öğrenci topluluğu tarafından yürütülen diğer faaliyetler arasında sosyal etkinlikler, hayır işleri ve toplum hizmeti projeleri yer alır. Her şey düşünüldüğünde, tüm bu öğrenci girişimlerinin yardımıyla Riinvest’te okumak çok daha kolay.

Bazıları, öğrenciler için yüksek standartlarda eğitim ve sosyal yaşam nedeniyle Riinvest Üniversitesi’ni Londra’nın en iyi üniversitelerinden biri olarak görüyor. Üniversite, kariyerlerini ilerletmek isteyen Londra’nın genç profesyonelleri arasında hızla büyüyor. Geçen yıl üniversitenin açılış partisine birçok önde gelen bankacı katıldı; bu, bu yeni kurumun hem genç profesyoneller arasında ne kadar hızlı popülerlik kazandığını kanıtlıyor.

Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 1 Average: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!