Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon

Doğuştan var olan ya da daha sonrasında meydana gelen fiziksel bozukluk ve problemleri teşhis eden, bu teşhis doğrultusunda gerekli programı bilimsel prosedürler öncülüğünde araştıran, uygulayan sağlık personelleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Programında yetiştirilir. Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon Fakültesi, tıp ve bilimle iç içe bir eğitim ve öğretim programı oluşturmuş, öğrencilerine bu yönde en iyi hizmeti sunmak için gerekli tüm koşulları sağlamıştır.

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon Fakültesi, öğrencilerini seçerken; öğrenmeye ve gelişmeye açık olması, fen derslerinde gerekli ilgi ve başarı niteliğine sahip olması, hastalarına karşı güler yüzlü ve hoşgörülü olması oldukça önemlidir. Asıl amacı hastanın ağrılarını sona erdirmek yada azaltarak temel ihtiyaçlarını bağımsız olarak yapabilecek duruma geldikten sonra toplumdaki yerini almasıdır. Hastaların genel psikolojilerinin de etkilendiği rahatsızlıklarda, ilgilenen sağlık personelinin yaklaşımı hastaya güven verici olmalıdır. Bu yüzden hekimin yardım sever, iyi niyetli ve sevecen tutumu hasta ile hekim arasında güven köprüsünün oluşumunda önemli bir bağ olacaktır. Tabi ki, hekim tedavi sonucu tam sonuç alamayacağı durumlarla karşı karşıya kalacaktır. Bu yüzden üniversitemizde, hastaların temel ihtiyaçlarını karşılayacakları alternatif seçenek ve yöntemlerde hekim adaylarına öğretilmektedir.

Kosova Üniversitesi Dersler

Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon Programında, öncelikle insan anatomisi, fizik, kimya ve biyoloji dersleri verilirken sonraki aşamada daha mesleki ve uygulamalı eğitim sürdürülür. Uygulamalı eğitim sırasında, öğrenciler bilim ve teknoloji doğrultusunda ısı-ışık, su ve elektrik gibi pek çok yöntemin bulunduğu tedavi şekillerini öğrenirler. Aynı zamanda tedavide kullanılan alet ve makinelerin mekanik ve teknik özelliklerini de öğrenmek durumunda kalırlar. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon Fakültesinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler, mesleki bilgi ve becerileri kazandırmayı hedefler. Bu amaç doğrultusunda son derece uzman bir kadro ile ilerlemektedir. Ders programlarında bulunan staj koşulunu sağlamak için öğrencileri yönlendirir ve gerekli imkanları sağlar. Mezun edilen öğrenciler artık birer “Fizyoterapisttir”. Fizyoterapistler akademik alanda kendilerini geliştirerek araştırma ve inceleme yapabilir ya da mesleki alanda klinik veya sağlık kurumunda ortapedi, fizik tedavi, nöroloji, yanık, pedoloji, kardiyoloji ve kadın doğum görev alabilirler.

Eğitim Danışmanlığı

Kosova Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rahabilitasyon Fakültesi, dört yıllık eğitim sonunda branşında uzmanlaşmış, mesleki etik bilgisini benimsemiş, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirir. Eğitmenlerin kalitesi ve günümüz teknolojisinin uygulamaya dökülmesi; zengin içeriğiyle eşsiz bir öğretim şeklini öğrencilerin önüne sunuyor. Eğer eşsiz imkanlar sunan Kosova Üniversitesinde eğitiminizi sürdürmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti sizi en uygun şekilde yönlendirecek ve sizin için tüm koşulları sağlayacağından emin olabilirsiniz. Pek çok öğrencinin yurt dışındaki eğitim hayatına öncülük etmiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı bu konuda ki iddiasını ve başarısını gözler önüne sermiştir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!