Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Sentetik ve biyolojik kökenli bitkileri tıbbi ve diğer kullanımlara hazırlayan, kullanımları sonucu biyolojik, fiziksel ve kimyasal etkilerini araştıran aynı zamanda topluma ulaşmasını sağlayan bireyler Eczacılık fakültesinde yetiştirilir. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin en büyük amacı hasta ve doktor arasındaki ilişkide hastayı doğru yönlendiren bir hizmet sağlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda ki iddiasıyla eczacı adaylarını en iyi eğitimle donatılması için tüm olanakları öğrencilerinin önüne sunmuştur.

İlaç, bilinen üzere kimyasal içerikli bir maddedir. Ancak temas ettiği yüzey canlı organizmalardır. Bu da fakültenin hassasiyet derecesini üst seviyeye taşımak zorundadır. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, modern tıp bilimiyle iç içe oluşturduğu ders programıyla birlikte çağdaş eczacılar yetiştirmektedir. Bunun için programın ilk bölümünde öğrencilere temel kimya, fizik, biyoloji dersleri verilir. İlaçların hammaddelerine ilişkin bilgileri ve uygulamaları ise sonraki senelerde öğrenciye sunulur. Öğrenciler bu noktada araştırma yapmaya yönelirler ve elde ettikleri bilgileri nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Bu eğitim süresince öğrencilerin son derece üst teknolojiyle oluşturulmuş laboratuvarlarda deney yapma imkânı elde ederler. Böylece öğrendikleri bilgileri uygulamalı test etmiş olurlar.

Eczacılık, konum itibariyle halkla daha iç içe olması sebebiyle, bazen hastaların danışacağı ilk bireylerden oluşur. Bu sebeple, öğrencilerin üniversitede görecekleri eğitim oldukça önemlidir. Son derece profesyonel bir kadrodan oluşan eğitmenlerimiz, bilgi ve deneyimlerini aktarmak için tüm eğitim sürecinde öğrencilerin yanlarında bulunur. Bu süreç içerisinde öğrencilere çeşitli hastane ve eczanelerde staj imkânı üniversitemiz tarafından hazırlanır. Eğer bilime, araştırmaya, fizik ve özellikle kimyaya ilgisi olan aday öğrencilerin bu alanda başarılı olma olasılığı oldukça yüksektir. Eğitim sürecinin sonunda ilaç endüstrisinde araştırmacı olunabileceği gibi, öğrencinin tercihine göre serbest eczacı olarak da mesleki hayatına başlayabilir. Serbest eczacı olarak devam eden öğrenciler ticaret ve bilimi bir arada görmek durumunda kalacaktır. Ancak, hastayı yönlendirmek, ilacı tanıtmak veya önermek onu bilime daha da yakınlaştıracaktır. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak, eczacı adaylarının en iyi şekilde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürmesi ve bitirmesiyle birlikte artık kendi ayakları üzerinde durabilecek konuma ve bilgiye sahip eczacılarımıza istekleri doğrultusunda uygun iş imkanları yaratıyoruz.

Eczacılık Fakültesi

Kosova Priştine Üniversitesi, konumu ve fakülteleri ile birlikte kendini pek çok alanda kanıtlamış ve 40.000’den fazla öğrencinin eğitim ve öğretim yuvası olmuştur. Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan Kosova Üniversitesi köklü geçmişi ve sunduğu olanaklarla yurt içi ve yurt dışından pek çok öğrencinin ilgi odağı olmuştur. Eğer sizde Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okuyup, bu olanaklardan yararlanmak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti sizi en uygun şekilde yönlendirir ve üniversiteyle aranızda her koşulu size sağlar. Pek çok öğrencinin yurt dışı eğitiminde öncülük etmiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı, geleceğinizi en iyi şekilde planlamak için hizmetinizdedir.

Kosova Üniversitesi, güney Sırbistan’da bir eyalet olan Kosova’da bir üniversitedir. Balkanlar’daki en iyi eczacılık programlarından birine sahiptir ve öğrencilerine çeşitli dereceler sunmaktadır. Tüm bunlar, öğrencilerin eczacılıkta başarılı olmalarına olanak sağlar.

Eczacılık günlük hayatın olmazsa olmazıdır ve güçlü bir ilaç sektörüne sahip ülkelerin ekonomik standartları daha yüksektir. Eczacılık eğitimi veren üniversiteler, bir ülkenin eczacılık eğitimindeki kalite düzeyinin iyi bir göstergesidir. Kosova Üniversitesi bunun en iyi örneklerinden biridir. Balkanlar’da eczacılık lisans programları sunan tek dört üniversiteden biridir. Kosova Üniversitesi’ndeki öğrenciler eczacılık alanında kariyer yapmak için birçok fırsata sahiptir.

Bu listedeki bir numara, Kosova Üniversitesi eczanesinin Balkanlar’daki en iyilerden biri olarak kabul edilmesidir. Kosova çevresindeki birçok eczane, bu kurumu kaliteli eczacılık eğitimi için bir model olarak kullanmaktadır. Diğer üniversitelerden birçok öğrenci, Kosova Üniversitesi’nde bulunan deneyim ve yeteneklerden öğrenmeye geliyor. Bu, öğrencilere iyi bir eczacının ne olduğu konusunda iyi bir anlayış sağlar ve tüm öğrenciler için yüksek standartlar sağlar. Bu, öğrencilerin eczacılık derslerini alırken başarılı olmalarını kolaylaştırır.

Öğrencilerin lehine olan başka bir şey de, Kosova Üniversitesi’nin eczacılık alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için çeşitli derecelere sahip olmasıdır. Birkaç öğrenci, ortaokul programlarını bitirdikten sonra doğrudan istedikleri dereceye geçmeyi seçer. Bu, yeni mezunların eczacılık eğitimlerinde boşluk kalmamasını sağlar. Öğrenciler, Kosova Üniversitesi’ne yeni mezun olarak kolayca girebilir ve bir derece ile mezun olmak için gerekli tüm dersleri tamamlayabilirler. Bu, mezunlara işgücüne girmeye hazır olduklarında birçok fırsat verir.

Bunun yanı sıra, yeni başlayan eczacılar için birçok giriş seviyesi iş vardır. Kosova Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, yeni mezunlar genç profesyonelleri işe almak isteyen çeşitli şirketler ve devlet kurumlarında iş aramak zorundadır. Bunlar, deneyim arayan ve kendi alanında daha fazla bilgi edinme fırsatı arayan eczacılar için harika başlangıç ​​noktalarıdır. Bu, geleceği parlak eczacıların daha büyük, daha köklü eczanelere katılmadan önce değerli deneyimler kazanmalarını sağlar.

Kosova Üniversitesi, eczacılık alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir üniversitedir. Yeni basılmış eczacılar için mükemmel tesisler, eğitim fırsatları ve iş fırsatları vardır. Bu, öğrencilerin okulu bitirdikten sonra yapmak istedikleri şey ne olursa olsun başarıya ulaşmalarını kolaylaştırır.

Kosova’da Eczacılık Eğitimi Almak

Eczacılık, dünyadaki en eski akademik konulardan biridir. Reçeteli eczacılar ilk olarak eski Mısır ve Yunan uygarlıkları sırasında tanıtıldı. Tarih boyunca eczacılık kavramı gelişti ve eczacılar dünya çapında sağlık ve eğitim sistemlerinde kilit rol oynadılar. İlaç dağıtımına ek olarak, eğitimli Eczacılar hastaları ilaçlarını nasıl düzgün ve tutarlı bir şekilde alacakları konusunda da eğitebilir. Kosova da dahil olmak üzere bazı ülkelerde Eczacılık üniversite öğrencileri için zorunlu bir derstir.

Eczacılık eğitimi Kosova’da hem lisans hem de lisansüstü seviyelerde düzenli olarak sunulmaktadır. Bu derste başarılı bir öğrenci olmak için fen ve matematiğe yatkınlığınızın yanı sıra sağlıkla ilgili konulara da ilgi duymalısınız. Ayrıca ev ödevleri ve çalışma oturumları için zaman ayırmanız gerektiğinden dakik ve çalışkan olmalısınız. Sınıfta geçirdiğiniz süre boyunca kimya, biyoloji, fizik ve farmakoloji ilkelerini öğreneceksiniz. Ayrıca toplama, çıkarma, çarpma ve bölme gibi temel matematik işlemlerini kullanarak yazma ve hesaplama becerileriyle tanışacaksınız. Ayrıca hastaların fiziksel durumlarını değerlendirmek için stetoskop kullanmayı ve tıbbi analiz için nasıl kan alınacağını öğreneceksiniz.

Eczacı talebi Kosova’da eğitimli profesyonellerin arzını geride bırakıyor. Halihazırda eczanede lisans derslerine kayıtlı 200’den fazla öğrenci bulunmaktadır ve bu, kurs başına 101 öğrencilik ulusal ortalamanın üzerindedir. Bu yüksek talep, AFPRIK’in sadece son iki yıl içinde K/S’de eczacılık eğitimi için üç yeni fakülte kurmasına yol açmıştır. Bu hızlı genişleme, eğitimli profesyonellere yönelik mevcut talebi karşılamak için her yıl ihtiyaç duyulan çok sayıda mezun nedeniyle gereklidir. Mezunların çoğu, daha büyük bir şirket veya devlet kurumunda tam zamanlı iş ararken gelirlerini destekleyebilecekleri yerel eczanelerde iş arar. Kosova’da yerleşik büyük ilaç firmaları bulunmamakla birlikte, Novartis veya Pfizer gibi birçok uluslararası kuruluş şirketlerini Kosova’da kurmuştur. Bu kuruluşlar, AFPRIK’te veya Pfizer veya Novartis tarafından tanınan diğer okullarda eğitimlerini tamamladıktan sonra her yıl birkaç yerliyi tam zamanlı çalışan olarak işe alır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!