Kosova Üniversitesi Eczacılık

Kosova Üniversitesi Eczacılık

Sentetik ve biyolojik kökenli bitkileri tıbbi ve diğer kullanımlara hazırlayan, kullanımları sonucu biyolojik, fiziksel ve kimyasal etkilerini araştıran aynı zamanda topluma ulaşmasını sağlayan bireyler Eczacılık fakültesinde yetiştirilir. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin en büyük amacı hasta ve doktor arasındaki ilişkide hastayı doğru yönlendiren bir hizmet sağlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda ki iddiasıyla eczacı adaylarını en iyi eğitimle donatılması için tüm olanakları öğrencilerinin önüne sunmuştur.

İlaç, bilinen üzere kimyasal içerikli bir maddedir. Ancak temas ettiği yüzey canlı organizmalardır. Bu da fakültenin hassasiyet derecesini üst seviyeye taşımak zorundadır. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, modern tıp bilimiyle iç içe oluşturduğu ders programıyla birlikte çağdaş eczacılar yetiştirmektedir. Bunun için programın ilk bölümünde öğrencilere temel kimya, fizik, biyoloji dersleri verilir. İlaçların hammaddelerine ilişkin bilgileri ve uygulamaları ise sonraki senelerde öğrenciye sunulur. Öğrenciler bu noktada araştırma yapmaya yönelirler ve elde ettikleri bilgileri nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Bu eğitim süresince öğrencilerin son derece üst teknolojiyle oluşturulmuş laboratuvarlarda deney yapma imkânı elde ederler. Böylece öğrendikleri bilgileri uygulamalı test etmiş olurlar.

Eczacılık, konum itibariyle halkla daha iç içe olması sebebiyle, bazen hastaların danışacağı ilk bireylerden oluşur. Bu sebeple, öğrencilerin üniversitede görecekleri eğitim oldukça önemlidir. Son derece profesyonel bir kadrodan oluşan eğitmenlerimiz, bilgi ve deneyimlerini aktarmak için tüm eğitim sürecinde öğrencilerin yanlarında bulunur. Bu süreç içerisinde öğrencilere çeşitli hastane ve eczanelerde staj imkânı üniversitemiz tarafından hazırlanır. Eğer bilime, araştırmaya, fizik ve özellikle kimyaya ilgisi olan aday öğrencilerin bu alanda başarılı olma olasılığı oldukça yüksektir. Eğitim sürecinin sonunda ilaç endüstrisinde araştırmacı olunabileceği gibi, öğrencinin tercihine göre serbest eczacı olarak da mesleki hayatına başlayabilir. Serbest eczacı olarak devam eden öğrenciler ticaret ve bilimi bir arada görmek durumunda kalacaktır. Ancak, hastayı yönlendirmek, ilacı tanıtmak veya önermek onu bilime daha da yakınlaştıracaktır. Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak, eczacı adaylarının en iyi şekilde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürmesi ve bitirmesiyle birlikte artık kendi ayakları üzerinde durabilecek konuma ve bilgiye sahip eczacılarımıza istekleri doğrultusunda uygun iş imkanları yaratıyoruz.

Eczacılık Fakültesi

Kosova Priştine Üniversitesi, konumu ve fakülteleri ile birlikte kendini pek çok alanda kanıtlamış ve 40.000’den fazla öğrencinin eğitim ve öğretim yuvası olmuştur. Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan Kosova Üniversitesi köklü geçmişi ve sunduğu olanaklarla yurt içi ve yurt dışından pek çok öğrencinin ilgi odağı olmuştur. Eğer sizde Kosova Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde okuyup, bu olanaklardan yararlanmak istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti sizi en uygun şekilde yönlendirir ve üniversiteyle aranızda her koşulu size sağlar. Pek çok öğrencinin yurt dışı eğitiminde öncülük etmiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı, geleceğinizi en iyi şekilde planlamak için hizmetinizdedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!