kosova universum üniversitesi

Universum Üniversitesi

Universum Üniversitesi

Kosova’nın ilk araştırma merkezlerinden biri olan Universum ÜniversitesiUniversum bölgesinde bulunmaktadır. Köklü bir yapıya sahip olması dikkat çekicidir. Birçok alanda çalışmalarını sürdüren üniversite işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve eğitim alanında öne çıkmış bir yükseköğretim kurumudur.

Universum Üniversitesi uluslar arası bir eğitim modeli benimsemiştir. Bu yüzden diploma geçerliliği birçok ülkede vardır. Üniversite içinde birçok derslik ve laboratuar bulunmaktadır.  Tabi bunların yanında sosyal tesisleri de oldukça fazladır. Bu durum öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken eğitimlerine de katkı sağlamaktadır. Sosyal tesisler içinde bulunan kulüpler, hastaneler, kütüphaneler, spor tesisleri ve yurtlar öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Universum Üniversitesi Bölümleri

Üniversite bünyesinde bulunan lisans programları da şöyledir: işletme ve yönetim, bankacılık ve finans, pazarlama ve iletişim, uluslararası iş, siyaset bilimleri, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler için her sene farklı oryantasyonlar yapılmaktadır. Ayrıca İngiltere Eğitim Kalkındırma Derneği ve EUA gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir. Üniversitenin bu denli köklü bir yapıya sahip olması, kaliteli bir eğitim için önem teşkil eder.

Universum Üniversitesi, Türk öğrenciler için oldukça uygundur. Çünkü kültürel olarak çok fazla zorlanmayacakları bir yapıdadır. Ayrıca eğitim ücreti açısından diğer üniversitelere nazaran çok daha uygundur. Üniversitenin sağladığı burs imkânları da hem öğrenciyi hem de öğrencilerin ailelerini zorlamamaktadır. Köklü bir üniversitede okumak istiyorsanız Universum Üniversitesini tercihler arasında tutmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

 

Universum Üniversitesi mezunlarının denklik konusunda bir endişeye düşmesi yersizdir. Mezun olan öğrenciler denklik alabilmektedir. Sadece öğrenciler bir seviye belirleme sınavına tabii tutulmaktadır.

Evet, yapılabilir. Universum Üniversitesi Yönetim, Finans, Uluslararası İşletme Kamu Sektörü Yönetimi, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Finans ve Uluslararası İşletme bölümlerinde yüksek lisans yapma hakkı tanımaktadır.

Kosova Üniversiteleri Hakkında Mutlaka Bilmelisiniz Ki;

Kosova’daki eğitim sistemi, Sırbistan ile 1998-99 savaşı sırasında neredeyse tamamen yok edildi. Binlerce öğrenci okulu bırakıp Sırp okullarına gitmeye zorlandı. Ancak, tüm okullar şimdi yeniden açıldı ve yeni öğrenciler kabul ediyor. İşte Kosova’daki üniversiteler hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak kısa bir giriş.

İlk dikkat edilmesi gereken şey, Sırbistan’la savaş sırasında Kosova’daki tüm üniversitelerin kapatıldığıdır. Buna rağmen, tüm üniversite kursları devam etti ve öğrenciler çalışmaya devam etti. Üniversite dersleri artık Arnavutça yerine çoğunlukla Sırpça ve Yunanca öğretiliyor. Arnavutça üniversitede öğretilen birincil dildi, ancak savaşın bir sonucu olarak İngilizce de alternatif bir dil olarak tanıtıldı. Daha fazla öğrencinin alabilmesi için birçok kurs da çevrimiçi olarak düzenlendi.

Birçok eski öğrenci, derslerinin yalnızca Sırpça olması nedeniyle üniversite derslerini tekrarlamak zorunda kaldı. Bazıları sınavlarını Sırp okulunda yazdı ve ardından gözden geçirilmek üzere üniversiteye geri verdi. Diğerleri, iş için Kosova’ya gelmek isteyen diğer üniversitelerden profesörler tarafından yapılan sınavlara sahipti. Artık savaş bittiğine göre, insanlar artık eğitim sistemlerini yeniden inşa etmeye odaklanıyorlar. Tüm üniversiteler yeniden açıldı ve yeni öğrenciler arıyor. Savaş sırasında zorla atılan öğrenciler bile üniversiteye dönmeye başladılar.

Kosova’nın eğitim sistemi savaşın başlamasından bu yana çok yol kat etti. Artık eğitim yoluna devam ettiğine göre, öğrencilerin sistemlerinin gelişmeye devam edebilmesi için odaklanmaları önemlidir. Tüm dersler Arnavutça öğretilinceye ve Arnavutça ana eğitim dili yapılıncaya kadar, Kosova’nın eğitim sistemi hala ideal olmaktan uzak olacaktır. Ancak, uzun bir sıkıntı döneminin ardından işler yoluna giriyor; tüm bu sıkı çalışma sonunda meyvesini verdi!

Universum Üniversitesi, evren üzerine kurslar sunan eşsiz bir eğitim kurumudur. Birçok bilim dalında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunarlar ve ayrıca kısa ve uzun kurslar sunarlar. Derslerini dersler, grup tartışmaları ve pratik ödevler yoluyla öğretirler. Tüm dersler, öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olmak için ödevler, ev ödevi, sınıf tartışmaları ve bir final sınavı içerir.

Universum’daki fakülte, evrenin çok geniş ve karmaşık olduğunu anlar. Bu nedenle, evreni tek bir varlık olarak öğretirler. Kursların çoğu, uzaydan bilime, teknolojiye, kültüre, tarihe, felsefeye ve daha fazlasına kadar evrenin birçok yönünü kapsar. Öğrenciler, evrenin farklı yönleri hakkında bilgi edinmek için kısa veya uzun kurslar alabilirler. Herkesin kendi hızında öğrenebilmesi için her kursun farklı öğrenme hedefleri vardır. Öğretmenler, iki kişinin hiçbir şeyi aynı şekilde öğrenmediğini ve öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olacak çok sayıda tekniğe sahip olmadığını anlarlar.

Bir kursun uzunluğuna bakılmaksızın, Universum’daki tüm kurslar, öğrencilere evreni öğretmeye odaklanır. Kendi alanlarındaki güncel araştırmaları tartışmak için dünya çapında ünlü bilim adamlarından derslere ev sahipliği yapıyorlar. Bu dersler kaydedilir ve canlı web yayınları aracılığıyla günün 24 saati öğrencilere sunulur. Öğrenciler ayrıca bu bilim adamlarından bazılarına, araştırmalarını üniversite uzmanlarıyla tartıştıkları görüntülü sohbetler aracılığıyla doğrudan erişebilir. Bu, öğretmenlerin öğretimde iyi uygulamaları modellediği normal sınıf derslerine ektir.

Universum’daki çok çeşitli lisans programları, onu evren hakkındaki bilgilerini ilerletmek isteyen öğrenciler için ideal kılar. Lisans ve yüksek lisans dereceleri öncelikle insanları evren hakkında eğitmeye odaklanır. Bununla birlikte, doktora programları öncelikle derece gereksinimlerinizi tamamlarken evrenin yeni yönlerini araştırmaya odaklanır. Bu, aklınızdaki akademik hedeflere bağlı olarak size birçok seçenek sunar. Akademisyen olmak istiyorsanız, evren araştırması ile ilgili seçtiğiniz herhangi bir alanda doktora yapabilirsiniz.

Universum Üniversitesi, özellikle dünya veya evren hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için mükemmel bir eğitim kurumudur. Çok çeşitli derece programları, akademisyen veya araştırmacı olmak isteyen öğrenciler için idealdir. Ders web yayınları, bir dersi izlerken nerede olursanız olun öğrenmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, öğretmeye olan bağlılıkları herkesin öğrenmesini kolaylaştırır!

Tercih Sebepleri

Puanla
[Total: 4 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!