Universum Üniversitesi

Kosova’nın ilk araştırma merkezlerinden biri olan Universum Üniversitesi, Universum bölgesinde bulunmaktadır. Köklü bir yapıya sahip olması dikkat çekicidir. Birçok alanda çalışmalarını sürdüren üniversite işletme, ekonomi, sosyal bilimler ve eğitim alanında öne çıkmış bir yükseköğretim kurumudur.

Universum Üniversitesi uluslar arası bir eğitim modeli benimsemiştir. Bu yüzden diploma geçerliliği birçok ülkede vardır. Üniversite içinde birçok derslik ve laboratuar bulunmaktadır. Tabi bunların yanında sosyal tesisleri de oldukça fazladır. Bu durum öğrencilerin günlük yaşamlarını kolaylaştırırken eğitimlerine de katkı sağlamaktadır. Sosyal tesisler içinde bulunan kulüpler, hastaneler, kütüphaneler, spor tesisleri ve yurtlar öğrencilere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Universum Üniversitesi Bölümleri

Üniversite bünyesinde bulunan lisans programları da şöyledir: işletme ve yönetim, bankacılık ve finans, pazarlama ve iletişim, uluslararası iş, siyaset bilimleri, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve Avrupa çalışmaları. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler için her sene farklı oryantasyonlar yapılmaktadır. Ayrıca İngiltere Eğitim Kalkındırma Derneği ve EUA gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir. Üniversitenin bu denli köklü bir yapıya sahip olması, kaliteli bir eğitim için önem teşkil eder.

Universum Üniversitesi, Türk öğrenciler için oldukça uygundur. Çünkü kültürel olarak çok fazla zorlanmayacakları bir yapıdadır. Ayrıca eğitim ücreti açısından diğer üniversitelere nazaran çok daha uygundur. Üniversitenin sağladığı burs imkânları da hem öğrenciyi hem de öğrencilerin ailelerini zorlamamaktadır. Köklü bir üniversitede okumak istiyorsanız Universum Üniversitesini tercihler arasında tutmalısınız.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!