Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversitelerinde Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversitelerinde Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Öğrencilerin yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra kafalarında oluşan büyük soru işaretlerinden biri de hangi bölümde eğitim alabilirim sorusudur. Öncelikle belirtmek isteriz ki Kosova Üniversitelerinde sizlere eğitim verilmektedir. Hedeflediğinizi bölümleri görmeniz öğrenmenizi daha da kolaylaştıracaktır. Kosova Üniversitelerinde Eğitim Verilen Bölümlere gelecek olursak belirtmek isteriz ki hemen hemen her bölümde Beden Eğitimi ve Spor Yöneticiliği, Diş hekimliği, Tıp fakültesi, Hukuk fakültesi, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Psikoloji, İnşaat mühendisliği, Mimarlık, İşletme, Kamu yönetimi gibi daha birçok bölümde eğitim alabilirsiniz. Eğitiminize hangi bölümde devam etmek istediğiniz konusu oldukça zor bir seçimdir ancak belirtmek isteriz ki okumak istediğiniz bölümü yetenekleriniz ve bilgileriniz doğrultusunda seçmelisiniz. Bu aşamada eğitim danışmanlarınızdan destek almasınız. Kosova Üniversitelerinde Eğitim Dilinde Verilen Bölümler uluslararası standartlarda olup, son teknolojiler eşliğinde, seçkin öğretim görevlilerinde oluşturulmuş kadroları ile sizlere öğretim vermektedir. Üstelik eğitim gördüğünüz de İngilizce, Almanca gibi dillerin yanı sıra Kosova da yaygınca konuşulan Sırpça ve Arnavutça seçmeli derslerinden yararlanabilir ve yeni lisanlar öğrenebilirsiniz. Öğreneceğiniz bu diller ileri ki iş hayatınızda bulunduğunuz konumu yükseltmekte size her an fayda sağlayacaktır.

Öğrencilerin genellikle tercih ettiği bölümler mimarlık, tıp ve hukuk olmaktadır. Gelişmiş Tıp, Hukuk, Mimarlık fakülteleri sayesinde son derece modern eğitimler alarak bilgi sahibi bireyler olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Kosova Priştine Univeresum Üniversitesi’nde eğitim görmek istediğiniz bölümler için öncelikle detaylı araştırmalar yapmalı ve mutlaka eğitiminizi yüksek seviyede tamamlamayı hedeflemelisiniz. Bölümlerin süreleri ise ülkemizde olduğu gibidir. Tıp eğitimi 6 yıllık bir süreç olmakta iken, Diş hekimliği 5 yıl sürmektedir. Hukuk, Mimarlık gibi bölümleri ise 4 yılda tamamlayabilirsiniz.

Kosova Üniversitelerinde Eğitim Dilinde Verilen Bölümler, eğitim ve öğretim hayatını yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler için her türlü kolaylığı sunmaktadır. Bunun en büyük örneği ise eğitimin dilinde öğretim görmenizdir. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile sizlerde bu bölümlerde eğitim almak için bizlere danışabilirsiniz. Girdiğiniz sene itibari ile eğitim almaya başlayabilirsiniz. Okuduğunuz bölümlerden mezun olduktan sonra aldığınız diplomalar her yerde geçerli olacağı için istediğiniz ülkede mesleğinize devam edebilirsiniz. Gelişmiş eğitim sistemleri ile eğitimde bir marka haline gelmiş ve en çok tercih edilen üniversiteler arasına girmiş Kosova Priştine Univeresum Üniversiteleri’nde ğitim almak isteyen öğrencilerin bizlere ulaşarak Kosova da eğitimlerine devam edebilmelerine adına her türlü yardımı sunmaktayız. Yaptığınız araştırmaları bizler ile paylaşabilir, bizlerden detaylı bilgiler alabilir ve eğitim öğretim süreciniz boyunca size destek olabiliriz. Okumak istediğiniz bölüme karar verme aşamasında danışmanlarımız sayesinde doğru yönlendirmeler ve yetenekleriniz eşliğinde size en uygun bölümlerde Kosova üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Diller, insan iletişimi için hayati öneme sahiptir. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurmak için farklı diller konuşurlar. Her ülkenin en az iki dili vardır – bölgeye bağlı olarak veya daha fazlası. Bunun dışında birçok ülkede 20’den fazla resmi dil bulunmaktadır. Diller zamanla değişir ve bazıları yok olur. Diller, geleceğin dil profesyonellerini yetiştirmek için gerekli olduğu için üniversitelerde en iyi şekilde öğretilir. Dil bölümleri, dilleri beslemeye ve öğretmeye yardımcı olarak onları toplum için daha faydalı hale getirir.

Kosova’daki her kolejde bir dil bölümü vardır. Bu bölümler anaokulundan itibaren çeşitli dillerde kurslar sunmaktadır. Öğrenciler, kursları sırasında hangi dile odaklanmak istediklerini seçebilirler. Bu, insanların tercih ettikleri dili öğrenmelerine yardımcı olur ve onları seçtikleri alanda akademik kariyere hazırlar. Yabancı dillerde yeterlilik, uluslararası öğrencilerin, ikinci dil becerileri için ek destekle, birincil dil becerilerini zorlukla tamamlamadan derecelerini tamamlamalarına da yardımcı olabilir.

Çoğu üniversitenin diller için kendi bölümleri vardır. Bunlar, yalnızca dil çalışmalarına ayrılmış olmaları dışında, normal kolejlerdeki dil bölümlerine benzer. Öğrenciler diplomalarına devam ederken seçtikleri dil ile ilgili bilgi ve materyallere kolayca erişebilirler. Bu, özellikle Arapça, Çince ve Rusça gibi çok karmaşık ve ustalaşmak için önemli bir çalışma süresi gerektiren diller için harikadır. Bugün çevrimiçi olarak sunulan bilgi miktarı inanılmazdır ve öğrencilerin sınıfta öğrendiklerini ek öğrenme materyalleri ve kaynaklarıyla tamamlamalarını kolaylaştırır.

Dilbilim alanındaki çok sayıda akademik pozisyon sayesinde Kosova’da dil uzmanları için çok fazla potansiyel var. Bu çalışma alanında lisans ve yüksek lisans derecesi sunan birçok üniversite vardır. Üniversite dilbilim bölümlerinde en yaygın olarak öğretilen alanlar, genel dilbilim, diyalektoloji, dilbilgisi, çeviri, edebiyat ve sözdizimi çalışmalarını içerir. Bazı dilbilimciler profesör olarak çalışırken diğerleri akademinin alt kademelerinde dilbilim alanında ders verirler; her iki iş türü de mali açıdan iyi karşılanmaktadır ve mezunlar için saygın bir geçim ücreti sağlayacaktır.

Dil bölümleri, dilbilim alanındaki çeşitli pozisyonlar için geleceğin dil profesyonellerini yetiştirmeye yardımcı olur. Normal kolejlerdeki dil bölümleri, ağırlıklı olarak tüm eğitim seviyelerinde yabancı dil öğretimine odaklanır. Bu, özellikle Arapça, Çince veya Rusça gibi çok konuşulan yabancı diller için harikadır. Üniversiteler, dil öğretimine adanmış çok sayıda kursa ve öğretmene sahiptir; yeni diller öğrenmek için harika yerlerdir!

Kosova Üniversitesi ve Naçizane Eğitim Sistemi

Kosova Üniversitesi, Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan bir devlet üniversitesidir. 17 farklı çalışma alanında lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Ayrıca, bilimler, beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında lisansüstü çalışmalar sunmaktadır. Adına rağmen, Kosova Üniversitesi eski Yugoslav Kosova cumhuriyetinin bir parçası değildir; ülkenin her yerinden ve her kesimden öğrencilere kurslar sunan ulusötesi bir üniversitedir.

Kosova Üniversitesi, ülkedeki tek devlet tarafından finanse edilen üniversitedir ve bu nedenle en önemli eğitim kurumudur. . Yaklaşık 40.000 öğrencisi ve 1.100 öğretim üyesi bulunmaktadır. Bölgedeki en büyük kurumlardan biri olan Kosova Üniversitesi, ülkenin eğitim sisteminin gelişmesinde etkili bir faktördür. Eğitimde yüksek standartlara değer veren vatandaşlar için bir gurur kaynağı olarak hizmet vermektedir. Ulusal üniversite ayrıca politika geliştirmeyi kolaylaştırır ve toplumu genel olarak iyileştirmek için bir araç olarak hareket eder.

Eğitim sağlamanın yanı sıra, Kosova Üniversitesi öğrencilerini kendi topluluklarında ve ülkelerinde lider olmaları için teşvik eder. Tüm birinci sınıf öğrencilerinin üniversitedeki ilk dönemlerinde ‘Lider Olmak’ başlıklı bir modül almaları gerekmektedir. Bu ders öğrencilere grup tartışmaları ve vaka çalışmaları yoluyla ulusal değerleri, siyasi sistemleri ve liderlik tarzlarını öğretir. Öğrenciler ayrıca liderlik ve toplum hakkındaki inançlarına meydan okuyan öz-düşünme alıştırmalarına katılarak etik liderlik hakkında bilgi edinirler. Bu faaliyetler sayesinde öğrenciler, gelecekteki liderlik kariyer yollarını inşa edecekleri bir temel geliştirirler.

Eğitim sağlamanın yanı sıra, Kosova Üniversitesi aynı zamanda ulusal kültür ve kimliği şekillendiren bir kurum olarak görülmektedir. Bunun bir yolu, tüm öğrenciler için zorunlu derslerdir: Üniversitedeki ilk iki yılında ‘Kültür ve Toplum’ ve ‘Etik Kültür ve Ahlaki Değerler’. Bu kurslar aracılığıyla Kosova Üniversitesi, öğrencilerini sadece akademik olarak değil, aynı zamanda kültürel ve sosyal olarak da hazırlamaktadır. Bu zorunlu derslere ek olarak, her öğrencinin üniversitedeki üçüncü yılında en az bir kültürel modül alması gerekir – buna dans ve drama dersleri gibi etkinlikler de dahildir. Bu kültürel zenginlik, genel olarak daha güçlü bir ulusal kültür duygusuna katkıda bulunan Kukës mezunları arasında daha güçlü bir ulusal gurur duygusuna yol açar.

Kosova Üniversitesi, öğrencilerini ülke ve dünyadaki liderler olarak sorumluluklarını benimsemeye teşvik eder. Örneğin, tüm birinci sınıf öğrencileri, üniversitedeki ilk dönemlerinde ‘Liderliğe Giriş’ başlıklı bir modülü tamamlamak zorundadır. Bu modül, öğrenci liderlerin becerilerini ve güvenini geliştirmeye odaklanan dersler, grup tartışmaları ve rol oyunları yoluyla liderlik hakkında bilgi verir. Lisans programları boyunca siyasi veya etik dersleri vermenin yanı sıra, Kosova Üniversitesindeki tüm öğrencilerin değerleri öğreten ve onlara zorluklarla nasıl yüzleşeceklerini öğreten ders dışı eğitime katılmaları gerekmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!