Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Öğrencilerin yurtdışında eğitim almaya karar verdikten sonra kafalarında oluşan büyük soru işaretlerinden biri de hangi bölümde eğitim alabilirim sorusudur. Öncelikle belirtmek isteriz ki Kosova Üniversitelerinde sizlere Türkçe eğitim verilmektedir. Hedeflediğinizi bölümleri Türkçe olarak görmeniz öğrenmenizi daha da kolaylaştıracaktır. Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Verilen Bölümlere gelecek olursak belirtmek isteriz ki hemen hemen her bölümde Türkçe eğitim almaktasınız. Türkçe eğitim verilen bölümler ise;

Türkçe Eğitim

Beden Eğitimi ve Spor Yöneticiliği, Diş hekimliği, Tıp fakültesi, Hukuk fakültesi, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Psikoloji, İnşaat mühendisliği, Mimarlık, İşletme, Kamu yönetimi gibi daha birçok bölümde eğitim alabilirsiniz. Eğitiminize hangi bölümde devam etmek istediğiniz konusu oldukça zor bir seçimdir ancak belirtmek isteriz ki okumak istediğiniz bölümü yetenekleriniz ve bilgileriniz doğrultusunda seçmelisiniz. Bu aşamada eğitim danışmanlarınızdan destek almasınız. Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler uluslararası standartlarda olup, son teknolojiler eşliğinde, seçkin öğretim görevlilerinde oluşturulmuş kadroları ile sizlere öğretim vermektedir. Üstelik Türkçe eğitim gördüğünüz de İngilizce, Almanca gibi dillerin yanı sıra Kosova da yaygınca konuşulan Sırpça ve Arnavutça seçmeli derslerinden yararlanabilir ve yeni lisanlar öğrenebilirsiniz. Öğreneceğiniz bu diller ileri ki iş hayatınızda bulunduğunuz konumu yükseltmekte size her an fayda sağlayacaktır.

Öğrencilerin genellikle tercih ettiği bölümler mimarlık, tıp ve hukuk olmaktadır. Gelişmiş Tıp, Hukuk, Mimarlık fakülteleri sayesinde son derece modern eğitimler alarak bilgi sahibi bireyler olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Kosova Priştine Univeresum Üniversitesi’nde eğitim görmek istediğiniz bölümler için öncelikle detaylı araştırmalar yapmalı ve mutlaka eğitiminizi yüksek seviyede tamamlamayı hedeflemelisiniz. Bölümlerin süreleri ise ülkemizde olduğu gibidir. Tıp eğitimi 6 yıllık bir süreç olmakta iken, Diş hekimliği 5 yıl sürmektedir. Hukuk, Mimarlık gibi bölümleri ise 4 yılda tamamlayabilirsiniz.

Kosova Üniversitelerinde Türkçe Eğitim Dilinde Verilen Bölümler, eğitim ve öğretim hayatını yurtdışında tamamlamak isteyen öğrenciler için her türlü kolaylığı sunmaktadır. Bunun en büyük örneği ise eğitimin Türkçe dilinde öğretim görmenizdir. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile sizlerde bu bölümlerde eğitim almak için bizlere danışabilirsiniz. Girdiğiniz sene itibari ile Türkçe eğitim almaya başlayabilirsiniz. Okuduğunuz bölümlerden mezun olduktan sonra aldığınız diplomalar her yerde geçerli olacağı için istediğiniz ülkede mesleğinize devam edebilirsiniz. Gelişmiş eğitim sistemleri ile Türkçe eğitimde bir marka haline gelmiş ve en çok tercih edilen üniversiteler arasına girmiş Kosova Priştine Univeresum Üniversiteleri’nde Türkçe eğitim almak isteyen öğrencilerin bizlere ulaşarak Kosova da eğitimlerine devam edebilmelerine adına her türlü yardımı sunmaktayız. Yaptığınız araştırmaları bizler ile paylaşabilir, bizlerden detaylı bilgiler alabilir ve eğitim öğretim süreciniz boyunca size destek olabiliriz. Okumak istediğiniz bölüme karar verme aşamasında danışmanlarımız sayesinde doğru yönlendirmeler ve yetenekleriniz eşliğinde size en uygun bölümlerde Kosova üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!