Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik

Kosova Üniversitesi Forum

Hukuk okumak birçok öğrencinin en büyük hayalindedir. Hukuk bölümü uzun yıllardır her ülke de saygın meslekler arasına girmiş ve adaleti sağlamak için bireylerin yetişmesini sağlamıştır. Bir ülkenin hukuk sistemi ne kadar güçlüyse o ülkenin kalkınması da o kadar mümkündür. Bunun bilincinde olan ülkeler bu bölüme ayrı bir önem ve ehemmiyet vermektedir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin birçoğunun tercih ettiği ve iş olanakları en yüksek olan bölümlerden birisidir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere tavsiyemiz Kosova da hukuk bölümünde okumalarıdır. Kosova üniversitesi Hukuk Denklik sayesinde mezun olduktan sonra kazanılan belge sayesinde dünyanın her yerinde mesleğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 4 yıllık bir eğitim ve öğretim süreci ile hukuk fakültesinden mezun olarak geleceğin parlak avukat, savcı ya da hakim adaylarından biri olacağınızdan emin olabilirsiniz. Kosova da birçok ülke gibi hukuk sistemini oldukça geliştirmiş ve eğitim verdiği üniversitelerde bölümün gelişmesi, ilerlemesi adına birçok yaptırım sağlamıştır. Hukuk fakültesinin kalkınması adına ayrı bir fon bile oluşturulmuştur.

Hukuk Fakültesi

Hukuk fakültesi öğrencilerine verilen eğitim “geleceğin adalet sağlayan bireyleri yetiştirmek” ilkesi ile oluşturulmuş ve bu doğrultu da bir müfredat sağlanmıştır. Mezun olduktan sonra Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik ile isterseniz ülkenize geri dönebilir mesleğinize devam edebilir isterseniz farklı ülkelerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Hukuk fakültesinde öğrenci olmak ve Kosova da eğitim almak isteyen öğrencilerin yapması gereken oldukça basittir. Liseden mezun olduktan sonra sınavsız bir şekilde yalnızca lise diplomanızı alarak ve lise mezuniyet puanınınız baz alınarak hukuk fakültesi öğrencisi olabilirsiniz. Üstelik Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nin sizlere sunduğu İngilizce Eğitim sayesinde bölümünüzün derslerini İngilizce öğrenebilir ve bilgileri daha kolay anlayabilirsiniz. Hukuk sisteminin bir ülkenin temelini oluşturduğunu belirtmiştik bu neden ile sizlerde iyi bir eğitim almak istiyorsanız kesinlikle Kosova üniversitesini tercih etmelisiniz. Eğitiminizi oldukça ekonomik şartlarda altında tamamlamanız da kesinlikle Kosova için geçerlidir. Kosova eğitim ve öğretimin merkezi haline gelemeye devam eden köklü üniversiteleri ile sizlere bu ayrıcalığı sunmaktadır.

Sizlerde Kosova Üniversitesi Hukuk Denklik ile hukuk bölümü öğrencileri arasında yerinizi alabilirsiniz. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile denklik ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilir ve danışmanlarımızla iletişime geçerek Kosova üniversitesinde eğitim hayatınızı tamamlamak adına tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Lise diplomanız ve transkript belgeniz (not dökümü) ile bizlerden konu ile ilgili yönlendirmeler alabilirsiniz. Geleceğin parlak avukat adayları arasında yer almak istiyorsanız vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırmalı ve Kosova Üniversitesi Hukuk Denkliği ile diplomanızla istediğiniz ülkede adaleti sağlamalısınız. İngilizce eğitim alabileceğiniz üniversitelere yönlendirilerek eğitiminizi kendi dilinizde tamamlayacak ve 4 yıllık bir süreç sonucunda avukat ünvanı ile mezun olacaksınız. Bizlerin sizlere tavsiyesi vakit kaybetmeden bölümler ve üniversiteler hakkında bilgi almanız ve bu noktada her sorunuz ile ilgili bizlere danışmanızdır.

Kosova Üniversitesi, Kosova’da bir yüksek öğrenim kurumudur. Yugoslavya Federal Cumhuriyeti’nin dağılmasının ardından eski Yugoslavya’ya uygulanan yaptırımlarla kapatılan Priştine Üniversitesi’nin halefi olarak 2012 yılında kurulmuştur. Kosova Üniversitesi’nin Kelmendi, Prizren ve Hani i Metohi’de bulunan üç ana kampüsü vardır. Bir devlet üniversitesi olarak, öğrenciler Kosova Üniversitesi’nde okumak için öğrenim ücreti öderler. Ancak, yoksul ailelerden gelen öğrenciler için de burs imkanları bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi hukuk, siyaset bilimi, ekonomi ve sosyal bilimler, beşeri bilimler (İngiliz dili ve edebiyatı), bilgi teknolojisi ve matematik alanlarında akademik nitelikler sunar. Ayrıca her üniversitenin kendi akademik organı vardır; buna fakülte denir. Her fakültede öğrencilerin ders aldığı birden fazla bölüm vardır. Kosova Üniversitesi’ndeki her derece, Uluslararası Üniversite Geliştirme Birliği (IAUD) tarafından akredite edilmiştir. IAUd, ana hedefleri dünya çapında tüm dereceler için kalite standartlarını sağlamak olan bir kuruluştur. IAUd akreditasyonuna ek olarak, Kosova Üniversitesindeki her derece, mezunların yasal disiplinlerini uygulamak istedikleri her ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre resmi olarak tanınmaktadır.

Kosova Üniversitesi tarafından ‘Yapım Aşamasındaki En İyi Üniversite’ seçilmiştir. 2017-2018 döneminde QS World üniversite sıralaması. Kosova Üniversitesi, bir üniversite olmanın yanı sıra sekiz farklı bölümü olan bir yüksek lisans okuluna da ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler aynı zamanda Kosova Üniversitesi’nde derslere katılmadan veya herhangi bir kursu tamamlamadan derecelerini alabilirler. Bunun yerine, profesörler ve öğretim görevlileri tarafından sunulan ilgili tüm kitap ve tezleri dikkatlice okuyarak derecelerini tamamlayabilirler. Kosova Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, mezunlar, Kosova Üniversitesi’nin anlaşmalı olduğu dünya çapında çeşitli kuruluşlar tarafından yürütülen yasal sınavlara girebilirler.

Üniversite KQ/UCK’nin üç ana kampüsü vardır; sırasıyla Prizren, Kelmendi ve Hani i Metohi’de birer tane. Her üç kampüs de sırasıyla Prizren İlçesi, Prizren Belediyesi ve Kelmendi İlçesinde bulunmaktadır. Kelmendi kampüsü, 2011-2012 yıllarında Kosovska Mitrovica’dan İbrahim Rugova tarafından bağışlanan 4500 metrekarelik bir arazi üzerine inşa edilmiştir. Devlet bu kampüsü inşa etmek için 2014 bütçesinden 742 milyon avro ayırdı; 2016-2017 yılında faaliyete geçmiştir. Bu kampüs, akademik bir bina olmanın yanı sıra, öğrenci ve personel için diğer tesislerin yanı sıra otel, restoran, süpermarket ve sağlık merkezine de ev sahipliği yapmaktadır.

Federal statüsü sona erdikten sonra eski Yugoslavya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle kapatılan iki selefinin aksine, Kosova Üniversitesi, kadrosundaki 182 öğretim görevlisi ve 3000 öğrencisi ile 2012 sonbaharında kapılarını öğrencilerine açmıştır. Bu, onu Kosova’daki iki devlet üniversitesinden biri (diğeri Kolsh47) yaptı ve o yıl Adalet Bakanlığı’nın öğrenci kaydı şartlarını yerine getirdi. 17 Ekim 2012’de dönemin Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, ‘İbrahim Rugova Salonu’ adlı yeni üniversite binasının açılışını yaptı. Törene dönemin Başbakanı İsa Mustafa, Eğitim Bakanı Adler Rrapoza, Arnavutluk’un dört bir yanından 22 Üniversiteden Rektörler ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden 23 Üniversiteden Rektör temsilcileri katıldı. Bu olay, Arnavutluk içinde ve kendi ulusal sınırları dışında yaşayan Arnavutlar arasında topluma daha iyi entegrasyon için yüksek öğrenimi teşvik etmek için ilgili tüm taraflar adına güçlü bir siyasi iradenin sinyalini verdi: hükümet, Bakanlıklar, üniversite rektörlükleri vb.

Üniversite of Kosova, internet veya CD-ROM’lar aracılığıyla düzenli kurslar veya uzaktan eğitim programları aracılığıyla lisans ve yüksek lisans öğrencilerine hukuk dereceleri sunan dünya çapındaki birkaç kurumdan biridir. Belgrad veya Saraybosna gibi eski Yugoslav ülkelerinde faaliyet gösteren diğer üniversiteler kadar iyi bilinmese de, Kosova’nın başkenti Priştine’deki üniversiteler, 2012’den bu yana her yıl dünyanın dört bir yanındaki hevesli öğrencilere hukuk alanında kaliteli dereceler sunarak başarılı oldular.

Hukuk Okumak Kariyerinize Neler Katar?

Hukuk derecesi, öğrencileri hukuk alanında çalışmaya hazırlayan genel bir akademik derecedir. Hukuk programlarının çoğu lisans dereceleridir; birkaçı kariyer odaklı lisansüstü derecelerdir. Bir hukuk derecesi size eleştirel ve bağımsız düşünmeyi öğretir. Size hukukla ilgili herhangi bir alanda çalışmak için gerekli bilgi ve becerileri verir. Ayrıca, belirli bir hukuk alanında uzmanlaşmak isteyenler için hukuk diploması harika bir seçenektir.

Hukuk derecesi, titiz bir eğitim sürecidir. Öncelikle mantık ve yasal akıl yürütmeden oluşur. Öğrenciler hukuk sistemi, hukuk ilkeleri ve hukuk yöntemleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Ayrıca etik, davalar ve yasal belgeler yazmayı öğrenirler. Bu eğitim, mezunları mahkemelerde, yasama organlarında, şirketlerde veya diğer kuruluşlarda avukat olarak çalışmaya hazırlar. Ayrıca, onlara partileri hükümet veya mahkemeler önünde nasıl etkin bir şekilde temsil edeceklerini öğretir. Esasen, hukuk okumak profesyonel başarı için mükemmel bir yol sağlar.

– Aklını koyarsa herkes hukukta başarılı olabilir- ve bu alanın küresel olarak bu kadar başarılı olmasının nedenlerinden biri de budur. İşverenler, avukatların güvenilir olduğunu ve projeleri zamanında tamamlamaya güvenebileceklerini düşünüyor. Ayrıca, finansal bilgilerin işlenmesi söz konusu olduğunda da güvenilirdirler. Bu, organizasyonları planlamada ve paralarını etkin bir şekilde yönetmede onları mükemmel kılar. Ayrıca, hukuk okumak, daha iyi mevzuat ve hükümet sistemlerinin yanı sıra daha vicdani hakimlere yol açar. Tüm bunlar artan kamu güvenliğine ve bir bütün olarak daha güçlü bir topluma yol açar.

Hukuk hizmetlerine yönelik artan talep ve çıkarılan yeni yasalar nedeniyle hukuk mesleği küresel olarak büyüyor. Her yıl yaklaşık yarım milyon yeni hukukçu avukat olarak işgücüne katılıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde genel küresel nüfus arttıkça bu sayının artması bekleniyor. Bu nedenle, gerekli çabayı göstermeye istekli olanlar için birçok fırsat var. İyi bir tutuma ve istekliliğe sahip olan herkes, sıkı çalışma ve özveriyle başarılı bir avukat olabilir!

Hukuk diploması, hukuk alanında kariyer yapmak isteyen herkes için mükemmel bir seçenektir. Size eleştirel düşünmeyi ve sorunları bağımsız olarak çözmeyi öğreterek sizi profesyonel başarıya hazırlar. Ayrıca, gelecekte çok faydalı olacak istikrarlı ve büyüyen bir alan!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!