Kosova Ünivesitesi Psikoloji

Kosova Ünivesitesi Psikoloji

Psikoloji; kişinin veya toplumun düşüncelerinin yönlendirilmesi sonucu oluşan davranışlarını denir. Psikoloji okumak isteyen öğrenciler empati duygusu yüksek karşı tarafı yargılamadan dinleyebilen, konunun bütününü görebilen özgüvenli soğukkanlı bireyler olmalıdırlar. Psikoloji her daim hayatın içinde olan gözlem yeteneği güçlü olunması gereken bir meslek grubudur. Çağımızın popüler mesleklerinden olan psikoloji üniversitemizde öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü sistematik düşünmeyi hedefleyen mezun olduğunda sunum yapabilecek rapor hazırlayabilen bilgisayar programlarını kullanmayı bilen yaratıcı çağın gereklerine ayak uyduran modern psikolojik bir eğitim hedefler. Dersler de deneyimli kadromuz tarafından problem çözebilme yetenekleri geliştirilen öğrencilerimiz insan ilişkileri konusunda da nasıl daha iyi olabilecekleri konusunda eğitilirler.

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümden mezun olan öğrencilerimiz birçok alanda iş bulabilirler. Örneğin anaokullarında ilköğretim okulların da, liselerde danışman öğretmenlik yapabilir gereken sertifikaları aldıklarında klinik açabilir klinik psikolojisinde ilerleyebilirler. Bunların yanı sıra huzurevleri, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir, reklam ajanslarına insan beyninin nasıl algıladığı konusunda danışmanlık yapabilirler.

Üniversitemizde 4 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra İlgi alanlarına göre yüksek lisans yapabilir kendilerini geliştirebilirler.

Psikoloji bölümünde okuyan öğrenciler sadece okulla yetinmemeleri kendi üniversitelerinde yapılan ayrıca uluslararası olan sertifika programlarına katılım göstermeli uzmanlaşmak istedikleri alanlarda deneyim elde etmelidirler. İnsanla iç içe olan bu bölüm geleceğin mesleklerinde görülmektedir. Staj olanaklarının iyi değerlendirilmesi gereken bölümümüzde hocalarımızın tavsiyesi farklı alanlarda staj yapıp daha fazla deneyime sahip olabilmeleridir. Üniversitemiz bünyesinde mezun olup çeşitli alanlarda uzmanlık sağlamış öğrencilerimiz tarafından staj imkanı sağlanmaktadır.

Denklik

Kosova Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencileri okul içindeki kulüpler sayesinde sosyalleşip farklı arkadaş ortamlarına katılabilirler bu arkadaş çeşitliliği insan psikolojisini inceleme ve çevreyi gözlemlemeyi öğrenme konusunda onlara iyi bir fırsat tanımaktadır. Öğrenci kulüpleri haricin de okullun çevresinde ve Kosova’da gezilip görülebilecek çok farklı mekan ve çeşitli kültürler vardır. Bunlarda öğrencilerimiz için sıra dışı bir deneyim olacaktır. Üniversitemize aynı zamanda Erasmus programıyla da başvurabilir öğrenim görebilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesindeki öğrencilerin tercih etme sebeplerinin başında ekonomik nedenler ulaşım kolaylığı ülkemizdeki insan sıcak kanlılığıyla birlikte denklik düşmesinde gelmektedir. Denklik düşmesi ne demektir?Burada aldığınız 4 yıllının sonundaki Üniversite diplomanız birçok Avrupa ülkesinde geçerli sayılmaktadır. Daha kaliteli eğitim yani sıra farklı bir yerde okuyup yeni şeyler deneyimlemek üniversite çağındaki öğrencilere daha cazip gelmektedir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi bu sebep ile çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda üniversitemize girerken herhangi bir sınava tabii tutulmazsınız tek şart lise diplomanızın olmasıdır.

Üniversitemizde giriş bilgilerini öğrenmek yabancı dil programlarımızdan haberdar olmak, üniversitemize gelmeden çevresi konaklama ulaşım hakkında daha detaylı ve güvenilir bilgiler elde etmek için tek yapmanız gereken size hizmet vermekten mutluluk duyacak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!