Kosova Ünivesitesi Psikoloji

Kosova Ünivesitesi Psikoloji

Kosova Psikoloji Eğitimi

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü sistematik düşünmeyi hedefleyen mezun olduğunda sunum yapabilecek rapor hazırlayabilen bilgisayar programlarını kullanmayı bilen yaratıcı çağın gereklerine ayak uyduran modern psikolojik bir eğitim hedefler. Dersler de deneyimli kadromuz tarafından problem çözebilme yetenekleri geliştirilen öğrencilerimiz insan ilişkileri konusunda da nasıl daha iyi olabilecekleri konusunda eğitilirler.

Birçoğu savaşın barışı ve barışın adaleti yarattığına inanıyor. Tarih, birçok durumda bunun tam tersinin doğru olduğuna tanık oldu. Örneğin, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Almanya yenilmesine rağmen savaşmaya devam etti. Ayrıca Vietnam Savaşı sona erdikten sonra Vietnam, barış aradığını iddia ederken komşularına karşı savaş açmaya devam etti. Buna karşılık, Sırbistan’dan kısa bir bağımsızlık döneminden sonra Kosova, hem Sırbistan hem de Arnavut ayrılıkçılarla şiddetli bir çatışmaya girdi. Bu durumun psikolojik karmaşıklığı, genel halk veya ruh sağlığı uzmanları üzerinde kaybolmaz.

Kosova’nın tarihi ve coğrafyası incelendiğinde bu bölgenin karmaşık bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Balkanlar’ın bir parçası olmak, üç komşu ülke arasındaki tarihi gerilimler karmaşık bir sosyal ortam yarattı. Yunanistan ile Yugoslavya arasındaki tarihi gerilim bunu daha da artırdı. Bu, dünyanın bu bölgesinden hastaları tedavi ederken psikoloji uzmanları için özellikle zorlayıcı hale getirir.

Bu bölge daha önce Sırbistan’ın bir parçası olduğundan, Sırp yönetimi nüfus arasında derin bir duygusal travma hissi bıraktı. Arnavutlar ve Sırplar arasındaki uzun bir çatışma ve çekişme tarihi nedeniyle, Kosova’da yaşayanların çoğu eski zalimlere karşı olumsuz bir algıya sahip. Sonuç olarak, Arnavutlarla herhangi bir teması potansiyel olarak tehdit edici olarak görüyorlar. Bu, Kosova’daki psikolojik bozuklukların tedavisini daha da zorlaştırabilir, çünkü hastalar Sırp yönetimi tarafından yıllarca süren duygusal travmadan dolayı gergin ve saldırgandırlar.

Nüfus arasındaki bu karmaşık duygusal travmayı iyileştirmeye yardımcı olmak için, Kosova hükümeti dünyanın dört bir yanında birçok akıl sağlığı girişimini hayata geçirdi. yıllar. Bunlardan bazıları, psikolojik sağlığı teşvik eden kamu hizmeti duyurularını ve okul öğrencileri için standartlaştırılmış psikolojik yetenek testlerinin getirilmesini içerir. Ek olarak, bu testler, psikologların tedavi için belirli sosyal sorunları hedefleyebilmeleri için öğrencilerin sosyal durumları hakkında anketler içerir. Fiziksel koşulların tedavisine ek olarak, bu girişimler, insanların geçmişlerindeki travmatik olayları tartışabilecek kadar güvende hissetmeleri için psikolojik iyi olma halini desteklemeye odaklanır.

Kosova, tarihi ve coğrafyası itibariyle karmaşık bir tarih ve psikoloji sistemine sahip karmaşık bir bölgedir. Yunanistan ve Arnavutluk’un yakınında yer almak, Yunanlılar ve Sırplar arasında uzun yıllar süren çekişmelere neden oldu. Buna ek olarak, onlarca yıllık Sırp yönetimi, birçok sakinin bugün agresif bir nüfus yaratan derin duygusal yaralar bırakmasına neden oldu. Kosova hükümeti, duygusal yaralarını iyileştirmek için vatandaşlarının refahını artırmak için eğitim sistemine psikolojiyi dahil etti.

 

Psikoloji; kişinin veya toplumun düşüncelerinin yönlendirilmesi sonucu oluşan davranışlarını denir. Psikoloji okumak isteyen öğrenciler empati duygusu yüksek karşı tarafı yargılamadan dinleyebilen, konunun bütününü görebilen özgüvenli soğukkanlı bireyler olmalıdırlar. Psikoloji her daim hayatın içinde olan gözlem yeteneği güçlü olunması gereken bir meslek grubudur. Çağımızın popüler mesleklerinden olan psikoloji üniversitemizde öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümden mezun olan öğrencilerimiz birçok alanda iş bulabilirler. Örneğin anaokullarında ilköğretim okulların da, liselerde danışman öğretmenlik yapabilir gereken sertifikaları aldıklarında klinik açabilir klinik psikolojisinde ilerleyebilirler. Bunların yanı sıra huzurevleri, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir, reklam ajanslarına insan beyninin nasıl algıladığı konusunda danışmanlık yapabilirler.

Üniversitemizde 4 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra İlgi alanlarına göre yüksek lisans yapabilir kendilerini geliştirebilirler.

Psikoloji bölümünde okuyan öğrenciler sadece okulla yetinmemeleri kendi üniversitelerinde yapılan ayrıca uluslararası olan sertifika programlarına katılım göstermeli uzmanlaşmak istedikleri alanlarda deneyim elde etmelidirler. İnsanla iç içe olan bu bölüm geleceğin mesleklerinde görülmektedir. Staj olanaklarının iyi değerlendirilmesi gereken bölümümüzde hocalarımızın tavsiyesi farklı alanlarda staj yapıp daha fazla deneyime sahip olabilmeleridir. Üniversitemiz bünyesinde mezun olup çeşitli alanlarda uzmanlık sağlamış öğrencilerimiz tarafından staj imkanı sağlanmaktadır.

Kosova Üniversitesi Psikoloji Denklik

Bölümü öğrencileri okul içindeki kulüpler sayesinde sosyalleşip farklı arkadaş ortamlarına katılabilirler bu arkadaş çeşitliliği insan psikolojisini inceleme ve çevreyi gözlemlemeyi öğrenme konusunda onlara iyi bir fırsat tanımaktadır. Öğrenci kulüpleri haricin de okullun çevresinde ve Kosova’da gezilip görülebilecek çok farklı mekan ve çeşitli kültürler vardır. Bunlarda öğrencilerimiz için sıra dışı bir deneyim olacaktır. Üniversitemize aynı zamanda Erasmus programıyla da başvurabilir öğrenim görebilirsiniz. Birçok Avrupa ülkesindeki öğrencilerin tercih etme sebeplerinin başında ekonomik nedenler ulaşım kolaylığı ülkemizdeki insan sıcak kanlılığıyla birlikte denklik düşmesinde gelmektedir. Denklik düşmesi ne demektir?Burada aldığınız 4 yıllının sonundaki Üniversite diplomanız birçok Avrupa ülkesinde geçerli sayılmaktadır. Daha kaliteli eğitim yani sıra farklı bir yerde okuyup yeni şeyler deneyimlemek üniversite çağındaki öğrencilere daha cazip gelmektedir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi bu sebep ile çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda üniversitemize girerken herhangi bir sınava tabii tutulmazsınız tek şart lise diplomanızın olmasıdır.

Üniversitemizde giriş bilgilerini öğrenmek yabancı dil programlarımızdan haberdar olmak, üniversitemize gelmeden çevresi konaklama ulaşım hakkında daha detaylı ve güvenilir bilgiler elde etmek için tek yapmanız gereken size hizmet vermekten mutluluk duyacak Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile iletişime geçebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi (UKK), Kosova’da bir yüksek öğrenim kurumudur. Psikoloji programı bölgedeki en iyiler arasında yer alır ve psikoloji alanında Bilim Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri verir. Programın dört ana çalışma alanı vardır: klinik, sağlık, psikodilbilim ve sosyal psikoloji. Program ayrıca psikoloji alanında diploma almak isteyen Kosova, Sırbistan ve Makedonya’dan gelen öğrenciler için Priştine Üniversitesi ile çift diploma seçeneği de sunmaktadır.

Her kişilik tipinin kendine özgü bir düşünme, hissetme ve davranış biçimi vardır. Öğrenciler ruh sağlığı eğitimleri sırasında psikolojik bozuklukları nasıl tanımlayacaklarını, nasıl tedavi edeceklerini ve nasıl önleyeceklerini öğrenirler. Böyle bir eğitim programına katılmak, insanlara sağlıklı bir yaşam sürmeleri için gerekli becerileri kazandırmaktadır. İnsanlar bu becerileri sağlık alanında ve dışında kullanabilirler. Örneğin, öğrenciler psikolojik bilgileri akademik kariyer yollarının yanı sıra günlük yaşamlarında da kullanabilirler. Bunun nedeni, her iki alanın da benzer zihinsel uygunluk becerileri gerektirmesidir.

Kosova Üniversitesi Psikoloji Programı, psikolojik bozukluklar ve tedavi seçenekleri konusunda bilgili öğretim üyeleri ve psikoloji profesörlerinden oluşan iyi bir seçkiye sahiptir. Öğrenciler, konuyla ilgili birkaç kitap yazan seçkin psikologların derslerine erişebilir. Öğrenciler ruh sağlığı eğitimleri sırasında öğretim üyeleri tarafından yürütülen araştırma projelerine de katılma olanağına sahiptirler. Bu, akademisyenlerin yüksek kaliteli sonuçlar üretmek için gerekli olan modern psikolojik araştırma yöntemleriyle deneyim kazanmalarına yardımcı olur.

UKK’dan alınan psikoloji dereceleri, dünyadaki diğer üniversitelerden alınan derecelere eşdeğer olarak kabul edilir. Bu, Kosova, Sırbistan ve Makedonya’dan öğrencilerin dünyanın çeşitli psikoloji bölümlerinde doktora pozisyonlarına başvurmalarına olanak tanır. Bu mezunların tıp veya psikiyatri gibi psikoloji ile ilgili alanlarda akademik araştırmacı veya uygulayıcı olarak çalışmaları da mümkündür. Buna ek olarak, pek çok sağlık çalışanı, belirli bir vurgu alanıyla Psikoloji alanında Lisans Derecesi aldıkları tam burslu UKK’ya devam etmektedir.

UKK’da psikoloji alanında eğitim gören öğrenciler, ruh sağlıklarını anlamalarına yardımcı olan kaliteli bir eğitim alırlar. daha iyi ve bozuklukları etkili bir şekilde tedavi eder. Bu, hem kişisel hem de profesyonel olarak onlar için yeni fırsatlar açarken herkesin daha sağlıklı yaşamasına yardımcı olur.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!