Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Kosova Üniversitesi Adaletten Hukuka Geçiş

Savcı ve hakimlere yardımcı elemanlar oluşturmayı hedefleyen, adalet bölümü mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü, icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanabileceği gibi infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilirler. Bunun yanında özel bankalarda ve çeşitli iktisadi kuruluşlarda rahatlıkla iş bulabilen adalet bölümü mezunları Türkiye’de her yıl gerçekleşen Türkçe, matematik, geometri konuları içeren dikey geçiş sınavına (DGS) girerek 3.sınıftan devam edip 2 yıl daha süren eğitimini tamamlayıp hem lisans sahibi olup hem de Hukuk Fakültesi mezunu olabiliyorlar. Fakat ülkemizde hukuk fakültesi puanları oldukça yüksektir ve adalet mezunlarının çoğu yeteri kadar yüksek puana ulaşamazlar ve yüz binlerce kişi açıkta kalma tehlikesi yaşayıp hayallerine kavuşamazlar.

Kosova Priştine Universium Üniversitesi öğrencilerine üst seviyede bir eğitim öğretim hakkı sunuyor ve Türkiye’de ki gibi dikey geçiş sınavı talep etmiyor. Eğitimini yurtdışında almayı isteyen öğrencilerin eğitim ve yaşam kalitesinin yüksekliğinden dolayı tercihi olan Kosova Priştine Üniversitesi, Hukuk Fakültesi de adalet bölümü mezunları için eğitimlerini lisansa tamamlamada büyük bir avantaj haline geliyor. Priştine Üniversitesinden mezun olacak geleceğin hukukçuları rakiplerine göre büyük bir farkla iş hayatına atılıyor ve rakiplerini geride bırakıyor.

Yurtdışında İyi Bir Deneyim

Kosova Üniversitesi adaletten hukuka geçiş imkanı adalet mezunu öğrencilerin hukuk fakültesi hayaline iyi bir düzeyde eğitimle ve ayrıcalıkla ulaşabilmelerini sağlıyor. Açık öğretim mezunları ve örgün öğretim mezunlarının aynı haklara sahip olduğu geçiş sisteminde sene kaybı yaşamadan dikey geçiş ile hukuk fakültesinden devam edebilmeyi mümkün kılıyor. Yabancı dil imkanı gerektirmiyor dersler çeviri ile değil %100 Türkçe olarak gerçekleşiyor. Ayrıca Kosova Üniversitesi adaletten hukuka geçiş ile okumak tamamen ekonomiktir. Türkiye’de özel üniversitede okumak için gereken bütçeden daha az bir bütçe gerektirir. Kosova Üniversitesi düşük bütçe yanında size yurtdışında iyi bir deneyim sunar, öğrencilere farklı bir kültür görme imkanı verir ve farklı bir okul hayatı yaşatır. Burada hayallerinize giden yolu en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti sayesinde Kosova Priştine Universium Üniversitesinde eğitim gören Türk öğrencilerine denklik imkanı sunuluyor ve kısa sürede Türkiye’de görev yapabilme imkanı veriliyor. Kosova’da çok fazla Türk öğrenci bulunur ve Priştine şehri Türk yoğunluğuyla bilinir. Bunun yanında birçok Türk öğrencinin bulunduğu üniversitede Türk akademisyenlerinde bulunması öğrencilerin güvenini kazanıyor ve rahatlık sağlatıyor. Adalet lisans tamamlayacak öğrenciler uygulamalı dersler ile eğitim gerçekleştiriyor bu sayede mesleki yeterlilik düzeylerini geliştiriyorlar. Bu da mesleki alanda mezuniyetten sonra mesleklerine atıldıklarında iyi bir fark yaratmalarına ve daha hızlı ilerleme kaydetmelerini olanak sağlıyor. EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile iletişime geçebilir sizde önlisans diploması ve transkriptiniz ile başvuru formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Yurtdışında, Kosova Priştine Univeresum Üniversitesi’nde eğitim gören Türk öğrencilerinden biri siz olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!