Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hukuk fakültesi, toplumda bireylerin kendi aralarında ve devletle aralarındaki ilişkiyi düzenleyen, olası anlaşmazlıkları çözmeye yönelik oluşturulmuş anayasaları düzenleyen hukukçular yetiştirir. Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, öğrencilerini çağdaş, yenilikçi düşünce yapısını aktararak alanında başarılı sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmeyi hedefler. Öğrenciler üniversiteye adım attıkları ilk günden itibaren “Adalet” kavramının niteliklerini öğrenir ve bu yönde idealist bir görüşe sahip olurlar.

Hukuk fakültesine başvuran öğrencilerin başarılı olması için Türkçe, sosyoloji, felsefe gibi derslere ilgili olması gereklidir. Aynı zamanda sabırlı olmak, realist olmak, okumayı ve araştırma yapmayı sevmek, kuvvetli ikna yeteneğine sahip olmak gibi kişisel özelliklere sahip olması gereklidir. Kişinin güçlü bir hafızaya, analitik düşünme ve çözüme ulaşabilme konusunda yetenekli olması da başarı yolunda güçlü etkenlerdir. Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri eğitim süresi boyunca; anayasa hukuku, medeni hukuk, idari hukuk, ticaret hukuku, borçlar hukuku gibi pek çok mesleki bilgi edinebileceği dersler görür. Üniversitemiz son derece profesyonel eğitim kadrosuyla yıllardır binlerce öğrencinin eğitim yuvası olmuştur. Bu konuda çevresinden ve yurt dışından oldukça ilgi görmektedir. 4 yıllık lisans eğitiminin sonunda öğrenciler “avukat”, “hakim” ve “savcı” kimliğine kavuşurlar. Bazı öğrenciler mesleki hayata yönelirken bazıları araştırmacı olarak kalır akademik anlamda kendilerini geliştirirler. Akademik alanda devam edecek öğrenciler, üniversitemizde bulunan doktora ve yüksek lisans programından da yararlanarak eğitimlerine aynı kalitede devam edebilirler. Öğrenciler eğitim hayatları boyunca danışmanları tarafından kontrol altında tutulur ve öğrencinin başarısız olma durumuna yönelik çözümler yine danışmanlar tarafından sağlanır.

Türkçe Program

Kosova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih etmek isteyen pek çok öğrencinin kafasında eğitim programının hangi dilde verildiğiyle ilgili sorular oluşmaktadır. Kosova Üniversitesinin Türkiye’den çok sayıda öğrencisi bulunmaktadır. Bu yüzden üniversitemizde İngilizce ve Türkçe Program olmak üzere iki çeşit eğitim hizmeti bulunmaktadır. Bunun yanında İngilizce, Almanca ve Kosova şehrinde konuşulan Sırpça ve Arnavutça ek dersler alarak yeni lisan kazanmanız mümkündür.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nin bulunduğu Priştine şehri yurt dışından gelen pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel zenginliği, tarihi yapıları ve misafirperver şehir sakinleriyle birlikte üniversite öğrencisi için ideal kimlik kazanmıştır. İdealist misyonu ve yenilikçi, çağdaş düşünceleriyle Avrupa Standartlarında bir üniversite olarak, 40.000’ den fazla öğrencinin eğitim merkezidir. Alanında uzman eğitmenleriyle oldukça iddialı bir üniversitedir.

Eğer sizde Kosova Üniversitesinin yüksek kalitedeki eğitiminden yararlanmak istiyorsanız EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak sizi bilgilendirmekten ve en uygun şekilde yönlendirmekten memnuniyet duyarız. Eğitim ve öğretim hayatınıza yurt dışında devam etmek için size basamak olacak ve bu süre boyunca sizi yalnız bırakmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Geleceğiniz için pek çok umut ışığını barındıran Kosova Üniversitesinde hayallerinize bir adım daha yakın olmak için yapmanız gereken tek şey bize ulaşmak.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!