Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Kosova Üniversitesi eğitim standartlarının ve yaşam kalitesinin yüksekliğinden dolayı yurtdışında eğitim görmek isteyen dünyanın her yerinden öğrencilerin yoğun talebine maruz kalan bir üniversitedir. Mimarlık ve mühendislik fakültesinde bulunan Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü de eğitim alanında kendini yıllarca en iyi şekilde kanıtladığı ve oldukça kaliteli eğitiminden dolayı öğrencilerin ilgisini toplayıp en çok tercih edilen bölüm haline gelmiştir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi eğitimi sadece teorik olarak vermez, uygulamalı eğitime ve pratiğe oldukça fazla önem vererek öğrencilerin bu yol ile daha kalıcı bir eğitim almalarını sağlamaktadır. Kosova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okumak isteyen lise mezunu öğrencilerden ülkemizde ki gibi fazla giriş şartı istenmemektedir. Sınavsız giriş imkanı vermiştir ve Türkiye’de ki gibi fazla şart talep etmemektedir.

Yurtdışında okumak denince akla gelen yüksek maliyetler Kosova üniversitesi’nde geçerli olmayıp büyük bir fark yaratarak öğrencilere uygun maliyetlerde yüksek kalitede eğitim imkanı sunmaktadır. Kosova üniversitesinin dışında ülkedeki yaşam maliyetlerinin de düşük olması burada yaşayan öğrenciler için oldukça rahatlık sağlamıştır. İnşaat mühendisleri; yapılması istenilen otoyollar, tüneller, hava ve deniz limanları santraller, köprü, metro, iş amaçlı konut yapımı, baraj ve yüksek katlı konut gibi yapıların yapımı, projelerin yapılacağı yerin uygunluğunu incelemek, yapı hesaplarını gerçekleştirmek, malzeme, araç gereç tespiti yapmak, taslak ve proje oluşturmak, proje için ekip oluşturmak gibi işleri gerçekleştirirler ve çok çeşit içeren uygulama alanlarına sahiptirler, bu sebeple inşaat mühendisi olacakların sorumluluk duygusu olan, dikkatli, planlı, yöneticilik yetisi olan, pratik zekaya sahip kişiler olması gerekmektedir. Kosova üniversitesi de öğrencilerine bu yetileri kazandırmayı hedefler.

Kaliteli Bir Eğitim

Kosova Priştine Universum Üniversitesi Türk akademisyenleri ile Türkçe eğitim imkanıda vermektedir. Bunun yanı sıra mezunlarına denklik sağlamaktadır. Kosova üniversitesinde çağın koşullarına en uygun kaliteli eğitim vermek oldukça önemlidir. Kosova üniversitesinin inşaat mühendisliğinde diğer bölümlerde olduğu gibi avrupa standartlarında iyi ve kaliteli bir eğitim sağlamak için uzman öğretim görevlileri, ileri derece takip edilen teknolojik imkanlar ile öğrencilerine oldukça fazla imkan tanıyıp, ayrıcalıklı hale getiren bir üniversitedir. İnşaat mühendisliği öğrencilerine, mühendislik jeolojisi, ölçme ve yapı bilgisi, yapı teknolojileri, hidrolik, su arıtma teknolojileri, yapılarda su yalıtımı, kıyı ve liman yapıları, ulaştırma mühendisliği, zemin mekaniği, yapı statiği, betonarme, çelik yapılar, ahşap yapılar, yeraltı yapıları ve derin kazılar, mühendislikte bilgisayar uygulamaları gibi dersler verilir.

Birçok öğrencinin hayalinde ki eğitim ve öğretimi öğrencilerine en iyi şekilde sunan Kosova Üniversitesi’nde öğrenim görmek isteyenler EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetine başvurarak hayallerine bir adım daha yakınlaşır. EuroStar Eğitim ve danışmanlık hizmeti size yurtdışında eğitim için yönlendirir ve yurtdışı eğitiminizin en iyi şekilde geçmesi için planlama yaparak size öncülük eder. Kısaca yurtdışında inşaat mühendisliği eğitimi alma hayalinize danışmanlık sağlar.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!