Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi

Mimarlık yaratıcılık, analitik ve soyut düşünme aynı zamanda disiplin gerektiren bir bölümdür. Zor şartlar uykusuz gecelere rağmen bu mesleğe devam eden kişiler yaratma içgüdülerinden dolayı bırakamadıklarını söylerler. Mimarlığın merkezinde insan vardır. Etrafını gözlemleyerek bulunduğu çevrenin koşullarına uygun insanların daha iyi yaşayabileceği yapılar tasarlarlar. Bu sebeple çok iyi birer gözlemci olmak zorundadırlar. Barınma insanoğlunun en öncellikli ihtiyaçlarından olduğundan mimarlık en köklü mesleklerdendir. Mimarlık yaşam alanları yanı sıra onların etrafındaki çevreyi tasarlayan bunu yaparken doğadan ve etrafından örnek alan meslek grubudur.

Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi’nde birinci sınıfta öğrencilere nasıl soyut düşünülmesi gerektiği çevrelerinde ki mekanları boşluk-doluluk kavramları üzerinden daha önce deneyimlemedikleri şekilde algılamaları öğretilmektedir. Bunların yanı sıra en önemli olan karşılaştıkları tasarımlarda ve kendi yaptıkları tasarımlara ”Neden?” sorusuyla yaklaşmaları öğretilmektedir. Mimarlıkta Neden? sorusu çok önemlidir. Yapılan tasarımda her şey bir nedene bağlanmalıdır. Öylesine ortaya çıkamaz tasarım süreci belirli nedenler doğrultusunda birbirini izler. Hiçbir şey aniden var olamaz. Birinci sınıfla birlikte öğrenciler tasarımlarına modellemeye maket yapmayı öğrenir. Maketlerde yaratıcılığın yanı sıra farklı malzeme kullanımları da önemlidir. İkinci sınıfta mimari teknik çizimler okulumuzun deneyimli hocaları tarafından öğretilir. Mimarlığın en önemli dersidir. Bu derste çizgi kalitesi çok önemlidir. Mimarlığın temel çizimleri olan plan ve kesittin nasıl çizildiği, çizilirken nelere dikkat edilmesi gerektiği öğretilir. Üçüncü sınıfta tasarımlarını okulumuzun kapsamlı bilgisayar laboratuvarlarında 3 boyutlu çizim programlarında modellemeyi öğrenirler.4. sınıfta ise geçmiş dönemlerde elde ettikleri deneyimlerle bitirme projelerini teslim ederler. Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi ders içeriklerini oluşturan bu konular öğrencilerin yaratıcılığını arttırmak amaçlıdır.

Avrupa Temelli Eğitim

Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nin öğrencilerine sağladığı imkanlar Avrupa’nın en iyi okullarıyla eş değerdir. Öğrencilerin tasarım stüdyoları modern ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde tasarlanmış, akademik kadrosunun kalitesi sebebiyle yurtiçi ve yurtdışından birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Kendi ülkenizde istediğiniz bölümü kazanamamış olabilirsiniz bu hayallerinizden vazgeçmeniz anlamınıza gelmez. Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ne girebilmek için lise diplomanız olması yeterlidir. Herhangi bir taban puanı gerekmemektedir. Aldığınız diploma Avrupa Birliği Ülkelerinde geçerlilik sağlamaktadır. Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi eğitim programına danışmanlık hizmetimiz sayesinde siz de dahil olabilirsiniz. Üniversitemizde Sırpça, Hırvatça ve Türkçe dillerinde eğitim verilmektedir. Türkiye’den birçok öğrenci hem mesafe olarak yakınlığından hem uygun olmasından dolayı kültürlerin birbirine benzerliği sebebi ile tercih etmektedir. Kosova Üniversiteleri Mimarlık Fakültesi verdiği Avrupa temelli eğitim sistemi ve deneyimli kadrosuyla öğrencilerini mesleklerine en iyi şekilde hazırlamaktadırlar. Mezun olan Mimarlık öğrencilerimizin üniversitenin onlara kattığı değerleri ve bilgileri meslek hayatlarında bir çok yerde işe yarayacağını ve kendi meslek grubundan olan kişilerin önüne geçireceğini göreceklerdir.

Kosova Priştine Üniversitesi’ne kayıt olmak üniversite hakkında merak ettikleriniz, almak istediğiniz yabancı dil programları hakkındaki tüm bilgileri ve daha fazlasını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti en hızlı ve ekonomik şekilde sizlere sunacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!