Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği

Diş hekimliği çene diş sağlığı ağız içerisinde oluşan diş çürükleri, ortodonti, cerrahi müdahalelerle ilgilenen doktorluk bölümüdür. Bir diş hekiminin olması gereken özellikleri ellerini iyi ve becerikli kullanmalıdırlar. Hastayla iletişimleri kuvvetli olmalı yapacakları iş için güven vermeleri gerekmektedir. Diş hekimlerini yapılan müdahalelere göre değişiklik gösterse de uzun süre ayakta durabilen sabırlı kişiler olmaları gerekmektedir.

Diş Hekimi olacak öğrencilerimiz den fen derslerinde başaralı olmaları beklenmektedir. Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde deneyimli kadromuzla öğrencilerimiz ilk yıl fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi temel dersleri alırlar. İlerleyen dönemlerde ilk yıllarda anlatılan temel derslerle bağlantılıdır. Diş doktorları yüksek lisans eğitimi alarak alanlarında uzmanlaşa bilirler. İsterlerse akademik olarak da devam etmektedirler.

Sektörde kendi özel muayenelerini açabilecekleri gibi devlet hastanelerinde de çalışabilirler. Bir diş doktorunun yapabilecekleri muayeneye gelen hastanenin dişini çekmek, tel takmak gerekiyorsa çene ölçüsü almak, protez, implant gibi işlemlerin yapılmasına karar vermektir. Gelen hastanın durumuna göre ilaçlı tedavi uygulayabilir en son yöntem olarak ameliyat edilmektedir. Diş ve diş etlerinde problem yaşayan kişilerde diş doktorlarına başvurabilirler bunların tabii ki hepsinde uzmanlaşmak zorunda değillerdir. Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinde deneyimli hocalarımızın verdiği eğitimlerle aldıkları derslerle ilerleyen üniversite yıllarında uzmanlaşmak istedikleri alanı belirlerler. Az önce saydığım işlemleri uygularken hastaya karşı güler yüzlü olmaları güvenini kazanmalıdırlar ki korkusu olan hastalar kendini rahat hissedebilsinler. Son yıllar da düzenlenen bilimsel konferanslar okulumuzu tanıtmak açısından etkili olmuştur.

4 Yıllık Eğitim

Kosova Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesi en yeni teknolojik ekipmanları sayesinde Avrupa’nın en iyi okulları arasındadır. Verdiğimiz modern eğitim sayesinde yurtiçi ve yurtdışında birçok öğrencinin dikkatini çekmiş ve ülkemize gelerek üniversitemizde okumalarının en önemli nedeni olmuşuzdur. Gelen genç öğrenci kitlesi Kosova Priştine Universum Üniversitesi içerisinde ve çevresinde rahatça konaklayabilirler. Üniversitemizin yurt imkanları öğrencilerimizi evindeymiş gibi hissettirir. Ekonomik sebepleri göz önünde bulunduracak olursak verilen eğitime karşılık ödenen miktar oldukça makuldür. Diş doktorlarının derslerde kullanması zorunlu olan malzeme ve ekipmanlar okul bütçemiz tarafından karşılanır amacımız öğrencilerimizin en iyi şekilde ders işleyebilmeleridir. 4 yıllık eğitim geçmişi olan okulumuzu bitiren öğrencilerimize Üniversitemiz iş bulmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Üniversitemizde mezun olunduktan sonra verilen diploma Avrupa ülkelerinde de geçerlilik göstermektedir. Bu sebeplerde tercih edilen okullar arasındayız. Avrupa’yla eşdeğer ve ekonomik eğitim vermemiz bizi diğer üniversitelerin öne geçirmektedir.

Eğitim dilimiz Sırpça Hırvatça seçmeli derslerimizde ise çeşitli dil seçenekleri ile ders verilmektedir. Bu çeşitlilik kendinizi geliştirmeniz açısından çok önemlidir. Farklı arkadaşlarla edinip olanları kültürlerini deneyimleyebilirsiniz.

Kosova Üniversite Diş hekimliği fakültesi veya üniversitemizin yurtları,diğer bölümleri hakkında daha detaylı, güvenilir bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketi ile hayal ettiğiniz üniversitenin tüm ayrıntılarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Güler yüzlü çalışanlarımız size yardımcı olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!