İşletme ve Teknoloji Üniversitesi

Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova Üniversitesi Denklik

Denklik durumu üniversitenin kadrosu çevresel faktörler verilen eğitimin yeterli görülmesi gibi durumlar incelenerek elde edilir. Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin hemen hemen aklına gelen ilk soru üniversitede elde ettiğim diploma ülkemde denklik bulabilecek mi bunu öncellikle Türkiye’deki Üniversiteler açısından söylemek gerekirse ülkemizde bu konuyla ilgilenen Yüksek Öğretim Kurumu, Kosova Priştine Universum üniversitesi’nde alınan diplomaları tanımaktadır. Böylece ülkemizdeki öğrenciler Avrupa standartlarındaki okulumuzda okuyabilirler ucuz ekonomik eğitime de sahip olabilirler.

Üniversitemizde öğrenciler gidecekleri okulla denklik olup olmadığını iyice araştırmalıdırlar aksi takdirde diploması geçerli görülmeyen üniversitelerde ülkemizde denkli alamaz diplomaları geçersiz sayılır. Okudukları seneler boşa gitmiş olur. Bu konu önemli dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ülkemizde denklik alınabilmesi için Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nden lisans diploması aldığı derslerin haftalık çizelgesi not ortalamaları, alınan derslerin içerikleri, alınan bu belgelerin noterlerle birlikte tercüme edilmesi gerekmektedir.

Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) kendi sitesine girerek istenilen evraklar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Yüksek öğretim için de aynı durum geçerli ama evrak farklılıkları gösterebilmektedir. Kosova üniversitesi’nde verilen kaliteli modern deneyimli kadroları ülkenin birçok Avrupa ülkesi tarafından denklik verilmesinin en önemli sebeplerindendir.

Ekonomik Bütçe

Kosova üniversitesi denklik sağlanan birçok okuldan daha başarılı eğitim vermektedir. Verdikleri eğitimle iş hayatına atıldığın zaman birçok meslektaşından önde olmuş olursunuz. Hem verilen eğitimin başarı oluşu hem ekonomik bütçe durumu bunun yanında kazanılan deneyimler ve yeni arkadaşlıklar Kosova Üniversitesi’ni kaçınılmaz bir fırsat yapıp birçok genç üniversitelinin dikkatlerini üzerinde topluyor.

Kosova Priştine Üniversitesi Avrupa’da ki ülkelerinde denklik tanıma durumlarının artması sonucu çok fazla öğrencinin Kosova Üniversitesi’ne gelmesinde etkendir.

Kosova Üniversite denklik durumunun haricinde tercih edilmesinin en önemli sebebi ülkenin ucuz güvenilir olmasıdır. Türkiye’deki öğrenciler Kosova Üniversitesini tercih ederken ülkenin konumunu da dikkat etmektedir.

Ülkemize çok yakın olan Kosova coğrafi konumunun getirmiş olduğu etkenler sayesinde birçok doğa harikasına sahiptir. Gezilip görülecek çok fazla yeri olan Kosova gelecek senelerle birlikte tanınırlığıyla beraber turizmi de gelişme göstermektedir. Buraya gelen kişiler doğa yürüyüşlerine çıkabilir, Zljeb dağına tırmanabilir. Bisiklet yollarında bisiklet sürebilir, şehrin merkezindeki tarihi yapıları gezebilirler. Müslüman nüfusunu çoğunlukta olduğu ülkede camii ve kilise yapılarını bir arada görmek mümkündür. Genç nüfusun yoğun olduğu bölgede üniversite öğrencileri içinde kafeler onların yaşlarına ve farklı zevklere uygun çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Üniversitemizde sağlanan yurt imkanları da çok iyidir. Yurtta kalan öğrencilerimiz her problemleri çözülmek için titizlikle dinlenir.

 Üniversitemiz çevresi, üniversitemizin kendisi ve yurtları hakkında daha fazla farklı bilgi almak isterseniz sizi güler yüzlü samimi çalışanlarımızın karşılayacağı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile davet ederiz. Öğrencilerimizle iletişim kurup okulla yerleşme süreleri ve devamı boyunca iletişim sağlayacak olan donanımlı bilgili çalışanlarımızla hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyarız.

Kosova Üniversitesi, Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Üniversite 2008 yılında kurulmuştur ve şu anda tıp, mühendislik, işletme ve diğer birçok alanda dereceler sunmaktadır. Kosova Üniversitesi, ulusu eğitim yoluyla yönlendirmeye odaklanan düzenli bir müfredata sahiptir. Tüm öğrenciler ücretsiz eğitim alır ve tüm profesörler hükümet tarafından ödenir. Bu devlet üniversitesi herhangi bir ülkenin gelişimi için gereklidir.

Kosova Üniversitesi 2008’de kuruldu ve şu anda tıp, mühendislik, işletme ve diğer birçok alanda dereceler sunuyor. Başlangıçta, üniversitenin sadece on öğretim üyesi ve yaklaşık 3.000 öğrencisi vardı. Ancak, insanlar Kosova Üniversitesi’nin lisans programlarının değerini anladıkça bu sayı hızla arttı. Üniversitenin şu anda otuzdan fazla öğretim üyesi ve yirmi binden fazla öğrencisi var. Lise diplomasına sahip herkes Kosova Üniversitesi’ne kayıt yaptırabilir ve çok çeşitli akademik konularda çalışabilir.

Kosova Üniversitesi’nin eğitim için modern olanakları vardır. Tüm öğrencilerin modern dersliklere, kütüphanelere, laboratuvarlara, kafeteryalara ve yurtlara erişimi vardır. Üniversitede ayrıca öğrencilerin tıp diplomalarını almak için tıbbi sınavlara girebilecekleri bir tıp merkezi bulunmaktadır. Profesörler yüksek niteliklidir ve çalışma alanlarında doktora derecesine sahiptir. Tüm öğrencilerin öğrenim ve yaşam giderleri için evrensel kapsamı vardır.

Kosova Üniversitesi, orta öğretim sonrası eğitim almak için harika bir yerdir. Lise diplomasına sahip herkes Kosova Üniversitesi’ne kayıt olabilir ve ilgilendikleri herhangi bir alan dersi alabilir. Tüm öğrenciler ücretsiz eğitim alır ve yüksek nitelikli eğitmenler ve öğretim üyeleri tarafından hedeflerine ulaşmaya yönlendirilir.

Kosova Üniversitesi Denklik

Kosova Üniversitesi, öğrencilerine çeşitli kurslar sunan Kosova’nın en yüksek eğitim kurumudur. Kosova Üniversitesi, Kosova’nın en prestijli ve rekabetçi üniversitelerinden biridir. Farklı çalışma alanlarında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunar. Uluslararası öğrenciler, Kosova Üniversitesi’nde akademik, finansal ve burs olanakları konusunda eğitim alma fırsatına sahiptir.

Kosova Üniversitesi’nin kursları, öğrencileri Kosova’daki ve yurtdışındaki diğer üniversitelerde sunulan tüm akademik derecelere hazırlamak için tasarlanmıştır. Kosova Üniversitesi, tüm dersleri için yüksek akademik standartlara sahip katı bir kabul sürecine sahiptir. Tüm kurslar İngilizce olarak verilmektedir ve kursların çoğu Arnavutça ve İtalyanca olarak da mevcuttur. 100’ün üzerinde lisans programı, 100’den fazla yüksek lisans programı ve 26’dan fazla Doktora programı bulunmaktadır. Tüm programlar, tam olarak akredite olmadan önce en az 2 yıllık eğitim gerektirir. Her programın mühendislik, yönetim, turizm, sosyal bilgiler ve daha fazlası gibi belirli bir odak noktası vardır.

Kosova Üniversitesi’nin diplomaları, öğrencinin koleje gittiği ülke ile karşılıklılık anlaşması bulunan tüm ülkelerde tanınır. Kosova Üniversitesi, Sırbistan’daki yüksek öğretim kurumlarını akredite eden uluslararası bir kuruluş olan Sırp Üniversiteleri Akreditasyon Konseyi’nin (ACSUV) bir üyesidir. ACSUV üyeleri, derecelerin bir üniversiteden diğerine kolay transferini sağlamak için birbirleriyle karşılıklı anlaşmalara sahiptir. Öğrenciler genellikle diplomaları için kendi ülkelerinden başvururlar ve ardından Kosova Üniversitesi’ne kabul edilmek için vize başvurusunda bulunurlar. Oraya vardıklarında, uluslararası öğrencilerin Kosova sınırları dışında tanınan bir derece almak için bir sınavı geçmeleri gerekir.

Kosova Üniversitesi, öğrencilerin eğitim hedeflerini ilerletmeleri için çeşitli finansman fırsatları sunar. Üniversite, Alma Mater Burs Fonu (AMBF) aracılığıyla finansal açıdan dezavantajlı öğrencilere burs sağlar. AMBF, hem lisans hem de lisansüstü çalışmalar için öğrenim ücretlerini, ders kitaplarını ve ulaşım masraflarını kapsayan finansman sağlar. Üniversite ayrıca Akademik Programları Destekleme Fonu (APSF) aracılığıyla hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine burs sağlamaktadır. Bu fon, kulüpler ve topluluklar, saha gezileri, yemek hizmetleri vb. dahil olmak üzere tüm öğrenci aktiviteleri için finansman sağlar. Ayrıca, APSF ayrıca yurtdışında veya yurtdışındaki başka bir yüksek öğretim kurumunda okurken geçim masrafları için finansman sağlar.

Kosova Üniversitesi, yüksek kabul standartları, akreditasyon ve öğrencileri için finansman olanakları nedeniyle Kosova’nın en prestijli kolejlerinden biridir. Arnavutça, İngilizce ve diğer yabancı dillerde derece sunan birkaç kolejden biridir. Üniversite, öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarını kolaylaştıran harika bir öğretim kadrosu desteğine ve finansman fırsatlarına sahiptir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!