Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim her yaş ve öğrenci profili için uygun; yer, zaman ve eğitmen tanılandırılmadan günümüzün vazgeçilmezi teknolojiyi kullanarak kişiye yaşam düzenini değiştirmeden sağlanan eğitim sistemidir. Uzaktan eğitim özellikle maliyet, iş hayatı, ulaşım zorluluğu ve bedensel engellere sahip bireyler tarafından tercih edilmektedir. Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı, üniversitemizin diğer lisans programlarında görevli eğitimciler tarafından oluşturulmuştur. Eğitmenlerin dersi işleyişi, kalitesi ve süresi belli prosedürler altında oluşturulmuş ve gerekli kontroller altında tutularak Uzaktan Eğitim Programını tercih eden öğrenciler ile Lisans Programında eğitim gören öğrenciler arasında fark oluşma riski minimum seviyeye indirilmiştir.

Teknoloji Çağı

Kosova Üniversitesi gelişmiş teknoloji önderliğinde oluşturduğu Uzaktan Eğitim Programını “Teknoloji Çağı” ilkesini belirleyerek kurmuş ve o şekilde yönetmektedir. Öğrencilere canlı ders anlatıldığı saatler program halinde verilmektedir. Canlı ders sırasında öğrenciler girdiği dersin eğitmenine sorular sorarak derse katılım sağlayabiliyor. Ders saatini kaçırdığı takdirde kayıt altına alınmış olan dersleri dilediğince izleme imkânına sahip oluyorlar. Aynı zamanda eğitmenine kolayca ulaşabilir ve istediği soruları sorabilir. Bu fırsatları değerlendiren öğrenciler Lisans Programlarında yüz yüze eğitim gören öğrenciler gibi bilgi sahibi olabilirler.

Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim gören öğrencilerin vize sınavları internet üzerinden yapılır. İnternet üzerinden olması sebebiyle vize sınavlarının yüzde 20’lik kısmı ele alınır. Final sınavları ise bulunduğunuz konuma yakın Meslek Yüksekokulu/ Fakülte/ Enstitü’de gözetmenler eşliğinde gerçekleşir. Final sınavının da yüzde 80’lik dilimi alınarak ortalama belirlenir.

Uzaktan Eğitim, açık öğretim sistemi veya bir Lisans Programında okurken ikinci plana atılacak bir sistem değildir. Aksine gelişmiş ve kendini pek çok alanda kanıtlamış ülkelerde kullanılan, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim sistemini bir arada toplayan, pek çok insanı hayat düzenini sarsmadan eğitim hakkı sunan bir sistemdir. Ve pek çok bilimcinin yaygınlaşacağını düşündüğü, umut vaat eden bir sistemdir. Bu yüzden insanların bu konuda bilgi ve deneyim kazanması oldukça önemlidir. Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı ile öğrencilere pek çok imkân sunarak bu sistemi oldukça destekleyen bir duruş sergilemektedir.

Günden güne adını daha çok duyduğumuz Kosova Üniversitesi çevresi ve yurt dışından pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Uzman eğitim kadrosu ile Priştine’nin incisi haline gelmiştir. Kaliteli eğitimi, çağdaş ve yenilikçi bakış açısıyla öğrencilerine pek çok olanak sağlamaktadır. Yurt dışında yabancı ve Türkçe programlara sahip bir eğitim almak artık çok kolay. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti, uzaktan eğitim görmek, Kosova üniversitesinin eşsiz imkan ve olanaklarından yararlanmak, teknolojiyi eğitim için bir aracı olarak kullanmak isteyen bütün öğrencilere kapısı açıktır. Sizin için en uygun koşulları sağlaması için, lise diplomanız ile EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti’ne başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!