Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim her yaş ve öğrenci profili için uygun; yer, zaman ve eğitmen tanılandırılmadan günümüzün vazgeçilmezi teknolojiyi kullanarak kişiye yaşam düzenini değiştirmeden sağlanan eğitim sistemidir. Uzaktan eğitim özellikle maliyet, iş hayatı, ulaşım zorluluğu ve bedensel engellere sahip bireyler tarafından tercih edilmektedir. Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı, üniversitemizin diğer lisans programlarında görevli eğitimciler tarafından oluşturulmuştur. Eğitmenlerin dersi işleyişi, kalitesi ve süresi belli prosedürler altında oluşturulmuş ve gerekli kontroller altında tutularak Uzaktan Eğitim Programını tercih eden öğrenciler ile Lisans Programında eğitim gören öğrenciler arasında fark oluşma riski minimum seviyeye indirilmiştir.

Teknoloji Çağı

Kosova Üniversitesi gelişmiş teknoloji önderliğinde oluşturduğu Uzaktan Eğitim Programını “Teknoloji Çağı” ilkesini belirleyerek kurmuş ve o şekilde yönetmektedir. Öğrencilere canlı ders anlatıldığı saatler program halinde verilmektedir. Canlı ders sırasında öğrenciler girdiği dersin eğitmenine sorular sorarak derse katılım sağlayabiliyor. Ders saatini kaçırdığı takdirde kayıt altına alınmış olan dersleri dilediğince izleme imkânına sahip oluyorlar. Aynı zamanda eğitmenine kolayca ulaşabilir ve istediği soruları sorabilir. Bu fırsatları değerlendiren öğrenciler Lisans Programlarında yüz yüze eğitim gören öğrenciler gibi bilgi sahibi olabilirler.

Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim gören öğrencilerin vize sınavları internet üzerinden yapılır. İnternet üzerinden olması sebebiyle vize sınavlarının yüzde 20’lik kısmı ele alınır. Final sınavları ise bulunduğunuz konuma yakın Meslek Yüksekokulu/ Fakülte/ Enstitü’de gözetmenler eşliğinde gerçekleşir. Final sınavının da yüzde 80’lik dilimi alınarak ortalama belirlenir.

Uzaktan Eğitim, açık öğretim sistemi veya bir Lisans Programında okurken ikinci plana atılacak bir sistem değildir. Aksine gelişmiş ve kendini pek çok alanda kanıtlamış ülkelerde kullanılan, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim sistemini bir arada toplayan, pek çok insanı hayat düzenini sarsmadan eğitim hakkı sunan bir sistemdir. Ve pek çok bilimcinin yaygınlaşacağını düşündüğü, umut vaat eden bir sistemdir. Bu yüzden insanların bu konuda bilgi ve deneyim kazanması oldukça önemlidir. Kosova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı ile öğrencilere pek çok imkân sunarak bu sistemi oldukça destekleyen bir duruş sergilemektedir.

Günden güne adını daha çok duyduğumuz Kosova Üniversitesi çevresi ve yurt dışından pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Uzman eğitim kadrosu ile Priştine’nin incisi haline gelmiştir. Kaliteli eğitimi, çağdaş ve yenilikçi bakış açısıyla öğrencilerine pek çok olanak sağlamaktadır. Yurt dışında yabancı ve İngilizce programlara sahip bir eğitim almak artık çok kolay. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti, uzaktan eğitim görmek, Kosova üniversitesinin eşsiz imkan ve olanaklarından yararlanmak, teknolojiyi eğitim için bir aracı olarak kullanmak isteyen bütün öğrencilere kapısı açıktır. Sizin için en uygun koşulları sağlaması için, lise diplomanız ile EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti’ne başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

Kosova Uzaktan Üniversite Eğitimi

Uzaktan ve çevrimiçi öğrenme, dünyanın birçok yerinde eğitimin temel parçaları haline geldi. İnsanlar, öğretmenlerin veya eğitmenlerin müdahalesi olmadan evde veya uzak bir yerden öğrenirler. Bu tür öğrenme herkes için faydalıdır. Öğrenciler kendi hızlarında ve en rahat oldukları ortamda öğrenebilirler. Öğretmenler, zor öğrencilerle uğraşmak zorunda kalmadan her öğrencinin öğrenme stiline ve ihtiyaçlarına odaklanabilir. Uzaktan veya çevrimiçi öğrenmenin en büyük avantajı eğitimin kalitesini ve erişilebilirliğini artırmasıdır.

Uzaktan eğitim son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. İnsanların kontrollü koşullar altında evden çalışmasına ve öğrenmesine olanak tanır. Yoğun programları olan kişiler artık bir eğitim derecesini tamamlama fırsatına sahip olabilir. Ayrıca, uzaktan eğitim, liseden sonra eğitimlerine devam etmesi gerekenlere yardımcı olur. Tam zamanlı olarak okula dönmeden bir derece kazanmak isteyen yetişkinler için harika. Ayrıca bu, okulların ülkenin daha kırsal ve uzak bölgelerine ulaşmasını sağlar ve genel eğitim kalitesini büyük ölçüde artırır.

Çevrimiçi kurslar da Kosova’da ve dünyanın diğer bölgelerinde hızla popülerlik kazanmıştır. Bunun nedeni, öğretimi daha kolay ve daha etkili hale getirmesidir. Öğretmenler, çevrimiçi kursları kullanırken her öğrenciye yalnızca bir kez materyal sunar. Bu, genel eğitim kalitesini artırırken zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Bu özellikler, çevrimiçi kursları öğretmen eğitimi kursları ve normal sınıf eğitimi için mükemmel kılar. Buna ek olarak, hükümetler vatandaşlar için bir kamu hizmeti olarak çevrimiçi kurslar düzenleyebilir. Bu, vatandaşların İngilizce veya finansal okuryazarlık gibi gerekli becerileri öğrenmelerine yardımcı olur.

Uzaktan eğitimin hem öğrenciler hem de öğretmenler için birçok avantajı vardır. İnsanların kontrollü koşullar altında evden çalışmasına ve öğrenmesine olanak tanır. Ayrıca, hem öğretmenler hem de kurumlar tarafından yürütülen yeni kursları kullanıma sunarak yaşam boyu öğrenmeyi teşvik eder. Sonuç olarak, ekonomik büyüme, yaşamın her alanında sürekli artan eğitimli vatandaşlar ve profesyoneller havuzuna yol açmaktadır. Çevrimiçi kurslar, eğitim materyalleri ve eğitmen sağlama maliyetlerini azaltarak hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar.

Uzaktan eğitim, bugün her yerde eğitim sistemlerinde hızla standart bir araç haline geliyor. İnsanların kendi hızlarında ve dünyanın her yerinden öğrenmelerini sağlayarak dünya çapında mevcut olan kaliteli eğitim miktarını artırır. Buna ek olarak, hükümetler vatandaşlarına ulaşmak ve vatandaşları kendileri eğitmek için çevrimiçi öğrenmeyi kullanır. Çevrimiçi kurslar, kalite veya güvenlik standartlarından ödün vermeden ekonomik olarak istikrarsız alanlarda maliyetleri düşürerek ekonomik büyüme için de mükemmeldir.

Kosova Üniversitesi, Kosova’da öğrencilerine çevrimiçi eğitim sunan bir devlet üniversitesidir. 2008 yılında kurulmuştur ve şu anda Arnavut Çalışmaları ve Hukuku alanında lisans ve yüksek lisans programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, Kosova’daki birden fazla üniversiteden oluşan Kosova Üniversite Sisteminin bir parçasıdır. Tüm programlar iki yıllık bir süreye sahiptir ve evde veya kampüste tamamlanabilir. Her programda dersler, laboratuvar çalışmaları ve eleştirel düşünme ve akıl yürütmeye büyük önem verilen projeler yer alır.

Kosova Üniversitesi 2008 yılında kurulmuştur ve şu anda Arnavut Çalışmaları ve Hukuku alanında lisans ve yüksek lisans programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin üç fakültesi vardır: Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Bilim ve Teknoloji. Ayrıca sekiz eğitim okulu vardır: Arnavut Çalışmaları, Hukuk, Bilgi Sistemleri Yönetimi, Pazarlama ve İşletme Yönetimi, Kamu Yönetimi, Bilgisayar Bilimi ve Yazılım Mühendisliği ve Ekonomi ve Sosyal Bilimler. Üniversite, lisans dersleri için yılda yaklaşık 40, lisansüstü dersler için 20 öğrenci kayıt oranına sahiptir. Ayrıca dokuz bölüme yayılmış toplam 202 öğretim üyesi bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi’ndeki her çevrimiçi kurs yüzde 100 web tabanlıdır ve evde veya kampüste tamamlanabilir. Her program dersler, laboratuvar çalışmaları ve eleştirel düşünme ve muhakeme üzerine yoğun bir vurgu içeren projeler içerir. Kurslar, kendi hızınızda yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak alınabilir. Kosova Üniversitesi, hem yetişkinler hem de 22 yaşın altındaki öğrenciler için ortaöğretim sonrası eğitim programları için uzaktan eğitim sağlayan Kosova’daki tek kurumdur. Öğrenciler, her sömestrde üç defaya kadar aylık katılıma izin verilen, sömestr başına en fazla beş ders alabilirler.

Kosova Üniversitesi, öğrencileri için danışma merkezleri, kütüphaneler, kantin, çamaşırhane hizmeti ve sosyal güvenlik sigortası gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Öğrenciler, Kosova Üniversitesi’nde çalışma gruplarına katılma ve yurtdışında eğitim programlarına katılma becerisine sahiptir. Ayrıca basketbol sahaları, voleybol sahaları, fitness salonları vb. spor aktiviteleri için son teknoloji tesisler mevcuttur. Üniversite Kütüphanesi ayrıca öğrencilerin elektronik kitaplara ve çeşitli referans kaynaklarına erişebilecekleri bir dijital kütüphaneye sahiptir. ansiklopediler, süreli yayınlar ve haritalar olarak.

Kosova Üniversitesi’nde çevrimiçi eğitim, Kosova’da yaşayan tüm vatandaşlara, derecelerini evde veya kampüste tamamlama yeteneği ile açıktır. Bu yeni sistem, Kosova Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlara yüksek öğrenim olanakları sağlayacaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!