Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş

Bugün öğrencilerin çoğu önlisans programında eğitimini tamamladıktan sonra dgs sistemiyle bölümlerini 4 yıllık fakültelerde tamamlayarak uzman olmak istemektedir. Ancak ülkemizde dgs sistemi de bir sınava tabi tutulduğu için ve oldukça zorlu bir sınav olmasından dolayı öğrencilerin genellikle hedefine ulaşamamaktadır. Bu noktada sizlere sunduğumuz yurtdışı eğitiminde sınavsız dgs geçiş sistemide bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş ile sizlerde artık okuduğunuz bölümleri istediğiniz fakülte eğitimine tamamlayabilirsiniz. Böylelikle alanında uzman bireyler olarak mesleğinizi icra edebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Kosova Priştine Universum Üniversitesi siz değerli öğrencilerimize sunduğu bu fırsatta yalnızca önlisans mezun belgeniz ile eğitiminizi tamamlama imkanını sunmaktadır. Oldukça kolay bir şekilde başvurabildiğiniz bu program sayesinde kendi anadilinizde eğitim alabilir ve kaliteli eğitim öğretim olanaklarıyla sürecinizi tamamlayabilirsiniz. Mezun olduktan sonraki süreçte edindiğiniz diplomanın denkliği ile Avrupanın her yerinde denk olacak bir diploma edinmiş olacağınız için mesleğinizi istediğiniz ülkede devam ettirebilirsiniz. Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nin sizlere sunduğu bu fırsat kaçırılmaması gerek çok önemli bir adımdır. Yalnızca önlisans eğitimi almak hemen hemen her meslekte günümüz şartlarında yetersiz kalmaktadır. Bu nedenledir ki ülkemizde 4 yıllık bölümlere olan ilgi ve alaka her geçen gün artmaktadır. Ancak sınav şartının koşulması öğrencileri stres ve sıkıntının getirdiği problemler ile amansız bir başarısızlığa sürüklemektedir.

Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş ile Geleceğinizi Planlayın

Kosova Üniversiteleri Dgs Dikey Geçiş ile artık sizlerde sınava girmeden hayallerinizi tamamlama noktasında büyük adımlar atabilirsiniz. Hayallerinizin ertelememeniz gerektiğini hemen hemen her danışmanlık hizmetimizde vurgulamaktayız. Başarılı bireyler olabilmek eğitiminizin kaliteli ve doğru bir şekilde tam anlamıyla tamamlanmasından geçmektedir. Kosova da hem kendi dilinizde eğitim alabilir hem de uzman eğitim kadrosuyla çok iyi noktalara gelebilirsiniz. Öğrencilerin bütçe ve olanakları göz önünde bulundurularak hazırlanan plan ve programlar sayesinde eğitimizi stressiz bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Bu nedenledir ki Kosova eğitimde kendini oldukça iyi bir noktaya getirmiştir. Gerek dikey geçiş yapmak isteyen öğrencileri ile gerekse direk eğitimini yurtdışında almak isteyen öğrencilere sundukları olanaklardan dolayı bugün Balkanların eğitimde en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer almaktadır.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak bizler sizlerin aldığı önlisans eğitiminin en doğru şekilde tamamlamanız adına kesinlikle Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ni önermekteyiz. Sundukların her olanağın sizin lehinize olduğunu bildiğimiz için tercihleriniz arasında en üst sırada tutmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Kosova Üniversitesi Dgs Dikey Geçiş hakkı sizlere tanınmış büyük fırsattır. Eğitiminizi tamamlamak ve hayallerinizi en iyi şekilde gerçekleştirmek adına mutlaka bu üniversitede eğitiminizi almalısınız. Bu nokta da bizler danışmanlarımız ile daima yanınızda olacak ve sizlerin doğru adımlar atabilmesi adına elimizden geleni yapacağınız. Sizlerin edindiği başarıda payımız olacağını bilmek bizleri her zaman sevindirmekte ve mutlu etmektedir. Geleceğin meslek sahibi bireylerinin yanında olmak her zaman gurur duyacağımıza emin olabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi (UKK), Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Demokratik Hükümet’in Kosova’da eğitimi güçlendirme çabalarının bir parçası olarak Mart 2007’de kuruldu. Üniversitenin yedi fakültesi vardır ve hem lisans hem de lisansüstü eğitim için farklı akademik programlar sunar. Üniversitenin ayrıca öğrencileri için donanımlı bir kütüphanesi, kafeteryası, spor salonu ve internet kafesi bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi, ülkenin ve dünyanın her yerinden öğrencilere eğitim fırsatları sunmaktadır. Programları Arnavutça, Boşnakça, İngilizce, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Macarca, Makedonca, Lehçe ve Rusça konuşanların yanı sıra İspanyolca ve Arapça anlayanlara açıktır. Her akademik yıl en az iki yarıyıldan oluşur. Salı ve Perşembe günleri, dersler Arnavutça, Çarşamba ve Cuma günleri Sırpça yapılır, böylece her iki etnik grup da derslere katılabilir. Öğrenciler, ders dışında üniversitenin kulüp veya topluluklarından birine katılabilir veya kampüsteki öğrenci yaşamına katılabilir. Kosova Üniversitesi Pazartesiden Cumartesiye 08:00 – 20:00 ve Pazar günleri 08:00 – 17:00 saatleri arasında açıktır.

Şu anda, Kosova Üniversitesi’nde üç lisans akademik programı ve bir yüksek lisans programı bulunmaktadır. Bunlar işletme yönetimi, bilgi teknolojisi ve turizm yönetimini içerir ancak üniversitenin öğretim üyeleri tarafından yeni programlar oluşturuldukça değişebilir. Öğrencilerin ders seçerken çeşitli seçenekleri vardır; anadallarına göre bir akademik programı takip edebilirler veya üniversitenin altı doktora programından birine katılabilirler. İngilizce öğrencinin ana dili değilse, İngilizce dil kursları da vardır.

UKK’da hangi dersleri alacaklarını seçmeden önce, öğrenciler istedikleri derece yolunu belirlemelidir. Üniversitede 11 derece seviyesi vardır; bunlar bilgi teknolojisi (BT), turizm yönetimi (TMT) ve ekonomik kalkınma (DDD) gibi lisans derecelerinin yanı sıra bilgisayar bilimi (CS) ve yönetim (MBA) gibi yüksek lisans derecelerini içerir. Yüksek lisans programı, ekonomi (DEA), siyaset bilimi (POLSC), felsefe (PHIL), tarih (HIST), coğrafya (GEOG) veya hukuk bilimleri (JUS) alanlarında doktora derecesi sunmaktadır. Kosova Üniversitesi ayrıca işletme yönetimi (MBA), eğitim yönetimi (TEDM), turizm yönetimi (TTJM), proje yönetimi (PMP), bankacılık ve finans (BANKF) ve finansal pazarlama ve satış (FMAS) alanlarında çeşitli uluslararası yüksek lisans programları sunmaktadır. .

Kampüsteki kursların yanı sıra UKK, öğrencilerine kampüs dışı eğitim seçenekleri de sunmaktadır. Bunlar, Canoo gibi e-öğrenme platformları aracılığıyla uzaktan öğrenmeyi içerir! Kosova Sanal Üniversitesi aracılığıyla öğretim görevlileriyle Öğrenme Merkezi ve etkileşimli web seminerleri. Ayrıca, ülke çapında öğrencilerin seçtikleri kurs sağlayıcıları ile fiziksel ders alabilecekleri 14 çalışma merkezi bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca, seçtikleri akademik yol ile ilgilenen, benzer düşünen insanlarla üniversitenin çalışma gruplarından birine katılabilirler.

Kosova Üniversitesi, ülkenin ve dünyanın her yerinden öğrencilere fırsatlar sunan prestijli bir kurumdur. Pek çok akademik programı, insanlara UKK’da hangi dersleri alacaklarını seçerken birçok seçenek sunar; bu UKK’yi özellikle yüksek öğrenim diploması arayan Kosova vatandaşları arasında popüler kılıyor. Kosova’nın her yerinden öğrenciler online olarak veya UKK’nın Priştine’deki ana kampüsünde veya ülke çapındaki 15 eğitim merkezinden herhangi birinde kampüste ders alabilirler. Dgs dikey transfer!

Kosova Üniversitesi

Kosova Üniversitesi, Kosova’da ve bölgede yüksek öğrenim ve araştırma alanında lider olma niyetiyle kurulmuştur. Lider bir akademik kurum olarak sorumluluklarını çok ciddiye almaktadır. Bu, öğrencilerine yüksek kaliteli bir eğitim sağlamanın yanı sıra öğrenci ve akademik topluluğun üyeleri olarak ihtiyaçlarını da karşılama çabalarından anlaşılmaktadır. Bunu, herkes için güvenli, emniyetli ve kapsayıcı bir öğrenme ortamı oluşturarak yaptılar.

Üniversitenin farklı derece programlarına katılan 30.000’den fazla öğrencisi vardır. Üniversitenin lisans derecelerine ek olarak, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri için lisansüstü programları da vardır. Kampüs içi kurslara ek olarak, Kosova Üniversitesi ayrıca çevrimiçi kurslar, yazışma kursları ve uzatma ve uzaktan eğitim programları aracılığıyla profesyoneller için eğitim kursları sunmaktadır. Tüm programlar Arnavutça ve Sırpça dillerinde sunulmaktadır ve bazı kursların eğitim dili İngilizcedir.

Kosova Üniversitesi, Kosova’dan ve yurtdışından birçok ünlü akademisyen ve araştırmacıya ev sahipliği yapmaktadır. Öğretim üyeleri arasında şair Andi Kolaççi , filozof Valentin Malaev , yazar Agron Usmoni , akademisyen Besim Halili , edebiyat eleştirmeni Nadir Çelenk , antropolog Kemila Ademi , tarihçi Edmond Bajgula , coğrafyacı Xhelal Muharremaj , matematikçi Shëna Gjergji , otolog Marko gibi seçkin akademisyenler yer alıyor . Maksuti, çocuk doktoru Gentio Çeku ve filozof Srdjan Kolakovci. Bütün bu akademisyenler, üniversitedeki çalışmalarıyla kendi alanlarında çağdaş düşüncenin gelişmesine önemli ölçüde katkıda bulundular.

Kosova Üniversitesi’nin kampüsünde birkaç önemli bina var. Ana binanın adı Skenderija; 1912 yılında bir kolej olarak inşa edilmiş, ancak daha sonra üniversite tesislerine ev sahipliği yapmak için yenilenmiştir. Oradan kısa bir yürüyüş mesafesinde Bank Kosova adında bir başka dikkate değer bina bulacaksınız; Kosova Üniversitesi’nin derecelerini verdiği yer. Dikkate değer bir diğer yapı ise Qendrore binasıdır; Bu 1955 yılında inşa edilmiş ve fakülte ofisleri, derslikler, kütüphane, laboratuvarlar, restoran, konferans salonu, oditoryum, postane, kantin ve sınıflarda kullanılan ekipman için depo odaları barındırmaktadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!