Kosova Üniversitesi Besyo

Kosova Üniversitesi Besyo

Kosova Üniversitesi Besyo

Besyo günümüzde çok fazla üniversitede bulunmamakla birlikte, spor dalını evrensel bilim ölçütlerinde inceleyen üniversite bölümüdür. Açılımı “Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuludur. Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, sporu bilimsel olarak inceleyerek öğrencilerine aktarmayı; yeni sporcu, antrenör ve yöneticilerin yetişmesini sağlamayı hedefler. Bu amaç doğrultusunda ki iddiasıyla sporcu adaylarını en iyi eğitimle donatılması için tüm olanakları öğrencilerinin önüne sunmuştur.

Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, öncelikle adaylarını Fiziksel Uygunluk testlerine alırlar. Bu noktada üniversitenin diğer bölümlerinden ayrılırlar. Fiziksel Uygunluk testlerinden geçebilen öğrencileri ilk yıl ki eğitimlerinde genel performans ve vücut özelliklerinizi en yüksek performansa taşımak hedeflenir. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleşen eğitimde öğrenci hayalleri ve hedefleri doğrultusunda ilerlerken, üniversite her türlü psikolojik danışmanlığı da öğrenciye sunar. Bu hizmet öğrencinin motivasyonu açısından çok önemlidir. Motive kayıplığı yaşamadan profesyonel kadromuz eşliğinde öğrenicinin eğitim ve öğretim hayatını sürdürmesi bizim için çok önemlidir. Bölüm kendi içerisinde dört ana dala ayrılmaktadır. Bunlar Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yönetimi ve Rekreasyondur. Burada öğrenciler yönelmek istediği alana göre tercih yapabilir ve o alanda daha donanımlı ve bilgili olabilir. Besyo Bölümü, öğrencilerine gerekli imkan ve alanı sunmalıdır.

Bu konuda, üniversitemiz son derece modern döşenmiş antreman salonlarıyla göz önüne geliyor. Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, öğrencilerinin hedeflerinin para olmasına karşıdır. Bu yüzden öğrencilerine parayı ikinci planda tutup, kaliteli ve doğru hizmetten yararlanmalarını öğretmektedir. Öğrencilerin çalışma programları tahmini bir değerde sabit, tutulmaz ve öğrencinin temeli ve gelişim hızına uygun programlar oluşturulur. Lisans eğitimi öncesi, kendilerini yeterli geliştirememiş öğrencilerle danışmanlık bölümü hizmet verir ve gerekli takviye için uygun bir program oluşturulur. Dört yıllık eğitim sürecinin sonunda sporla bilimi harmanlamış, çok daha teknik bilgilerle donanmış ve vücut performansını en üst seviyeye taşımış Besyo öğrencilerini mezun ediyoruz. Mezun etmekle işimiz bitmiyor ve istediği branşa yönelik iş imkânlarını öğrencilere sunuyoruz.

Priştine

Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü olarak, çıkar gözetmeden öğrencinin gelişimi için doğru yöntemlerle ilerlemeyi tercih etmekteyiz. Bugüne kadar başarılı ve başarısız olarak ayrılmanın hiçbir önemi olmadığını, verdiği eğitim ve kaliteli hizmetinin istatistik değerleriyle gözler önüne sunan Kosova Üniversitesi bölüm olarak iddiasını öne sürmektedir. Kosova Üniversitesi, Priştine şehrinin merkezinde 40.000’den fazla öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversitedir. Olanakları ve eğitim kalitesinden dolayı yurt dışından birçok öğrencinin öncelikli tercihidir. Birçok imkânı sunan Kosova Priştine Üniversitesi Besyo’da okumak isteyen öğrencilerimizin ise yapması gereken tek şey Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile iletişim kurmak. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti yurt dışı eğitiminde sağladığı katkılardan dolayı pek çok öğrencinin önerisidir. Yurtdışı eğitimden sizi en uygun şekilde yönlendirecek ve tüm olanakları önünüze sunacak olan şirketimize ulaşmak artık çok kolay. Hayallerinizi şansa bırakmayın…

Kosova’daki Besyo Üniversitesi, 2008 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Yedi fakültesi vardır ve tıp, bilim, mühendislik, bilgi teknolojisi, hukuk ve ekonomi alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar. Ayrıca İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almanca dillerinde temel eğitim vermektedir. 2018’de Üniversite, QS Dünya Üniversite Sıralamasında ‘3’ aldı.

Üniversite Besyo, 24 Mayıs 2008’de bir Parlamento Yasası ile kurulmuştur. Prizren şehrinde bulunur ve yedi fakülteye sahiptir: beşeri bilimler, doğa bilimleri, tıp bilimleri, ekonomi ve yönetim bilimleri, bilgi teknolojisi ve mühendislik. Üniversitede toplam on bir bölüm bulunmaktadır; İngilizce, çoğu kursta eğitim için ikinci dil olarak kullanılır. Üniversitede ayrıca ulusal kalkınma adına çalışan otuzun üzerinde araştırma birimi bulunmaktadır.

Üniversite Besyo’nun şu anda yüksek öğrenim gören 10.000’den fazla öğrencisi var. Sunulan dört farklı derece türü vardır: lisans, yüksek lisans ve iki doktora programı. Öğrenciler ayrıca kurslarını tamamladıktan sonra sertifika veya diploma alabilirler. Her bölüm, yerli öğrenciler için belirli sayıda koltuk ayırırken, geri kalanı uluslararası öğrencilere açıktır. Hem yerli hem de uluslararası öğrenciler için çok çeşitli burslar mevcuttur.

Kosova’daki diğer birçok üniversite gibi, Besyo Üniversitesi de öğrencilerine tıp gibi tıp alanlarında eğitim almaları için birçok seçenek sunuyor. Üniversitede tıp, diş hekimliği ve veterinerlik için ayrı bölümlere sahip dokuz farklı fakülte bulunmaktadır. Akademik çalışmalara ek olarak, öğrencilerin çalışma alanlarını pratik deneyim yoluyla uygulamayı öğrenebilecekleri laboratuvar olanakları bulunmaktadır. Öğretim üyeleri ayrıca öğrencilerin kendi alanlarında uzman kişilerden ekstra eğitim alabilecekleri düzenli dersler de vermektedir.

Üniversite Besyo, Kosova’daki akademisyenler arasında iyi bilinen bir kurum haline gelmiştir. Üniversite şimdi, bir Fakülteler Arası Konsey (CFRK) oluşturmak için güçlerini birleştiren Kosova’daki diğer üniversitelerden sekiz fakülteye ev sahipliği yapıyor. Her üye üniversite, bu ittifaka dayalı olarak yeni derece programları başlatmayı planlıyor ve daha fazla öğrenciye ev sahipliği yapabilecek. Üniversite Besyo bu programlara kendi kampüsünde ev sahipliği yapacak, Kosova’nın diğer bölgelerinden üniversite temsilcileri ise derslere gözlemci olarak katılacak. Tüm bu önlemler, Besyo Üniversitesi’nin Kosova’daki benzerleri arasında saygın bir akademik kurum olarak kurulmasına yardımcı oluyor.

Şu ​​anda Kosova’da Bilim ve Sanat Akademisi (KQSC) sistemi içinde sadece on üniversite var. Ancak, ülkedeki yüksek öğretim standartlarını yükseltmek için daha fazla kurumun el ele vermesi için önemli bir potansiyel var. Doğru yapılırsa, bu hareket Kosova’nın hem devlet hem de özel kuruluşların ihtiyaç duyduğu vasıflı işçilere sahip eğitimli bir ulusa dönüşmesine yardımcı olabilir.

Kosova Üniversite ve Spor Kültürü

Kosova Üniversitesi, kuzey Arnavutluk’taki en büyük ve en ünlü üniversitedir. Aynı zamanda spor akademisine sahip tek Arnavut üniversitesidir. Her yıl, Kosova Üniversitesi öğrencileri arasında spor kültürünü teşvik etmek ve teşvik etmek için birçok spor etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Ek olarak, üniversite öğrencileri ve genel halk için çeşitli atletik yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Bütün bu çabalar sonuç verdi– Kosova Üniversitesi’ndeki spor etkinlikleri hem öğrenciler hem de genel halk arasında son derece popülerdir.

Kosova Üniversitesi’ndeki spor, diğer öğrenciler arasında güçlü bağları teşvik eder. Kosova Üniversitesi her yıl öğrencileri için çeşitli oyunlara ve yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Bu, öğrencileri spor kulüplerine katılmaya ve oyunlara katılmaya teşvik eder. Bu oyunlar, öğrencilerin oyun oynarken yeteneklerini geliştirmelerine ve arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olur. Ayrıca spordaki tüm katılımcılar arasında bir dostluk duygusunu teşvik eder. Kosova Üniversitesi’ndeki spor, öğrenciler arasında olumlu bir ruh hali oluşturmanın mükemmel yollarıdır.

Kosova Üniversitesi, öğrencileri için neredeyse her ay çeşitli atletizm yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl iki ana yarışma düzenlenir: Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası ve Kış Oyunları. Bu oyunlara tüm branşlardan öğrenci sporcular katılmaktadır. Basketbol, ​​güreş gibi farklı spor dallarında diğer üniversitelerle rekabet ederler. Bu oyunlar, öğrenci topluluğu içinde dostluğu teşvik ederken, sporcular ve arkadaşlar arasında güçlü ilişkiler geliştirmeye yardımcı olur. Oyunlar ayrıca farklı okullardan öğrenci sporcular arasında sağlıklı rekabeti teşvik eder. Tüm bu faktörler Kosova Üniversitesi’ndeki oyunları hem öğrenciler hem de genel halk için çok daha eğlenceli hale getirmeye yardımcı oluyor.

Oyunların kendisi de eğlenceli. Her yıllık oyun, çeşitli spor turnuvalarında yarışan her okuldan birkaç en iyi öğrenci sporcusuna sahiptir. Kosova Üniversitesi her yıl basketbol, ​​güreş, voleybol, hokey ve futbol için çeşitli yarışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, atletizm, yüzme ve voleybol teknikleri için yarışmalara da ev sahipliği yapıyorlar. Her yarışma, kampüste çeşitli spor etkinliklerinde yarışan farklı alanlardan birkaç kulüp içerir. Bu etkinlikler, farklı okullardan sporcular arasında güçlü rekabeti teşvik ederken, sporcular arasındaki dostluğu teşvik eder. Sonuç, herkesin keyifle izleyebileceği muhteşem bir dizi atletik yarışmadır!

Yıllık atletik etkinliklerin yanı sıra, Kosova Üniversitesi öğrencileri arasında spor kültürünü teşvik etmek için birkaç başka girişim de düzenlemektedir. Okul her yıl, katılan tüm öğrenci kulüplerinin üniversite yetkililerine ve Arnavutluk’taki diğer üniversitelerden gelen ziyaretçilere becerilerini sergileyebilecekleri bir Atletizm Festivali’ne ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, tüm akademik disiplinlerden katılımcıların kampüsteki tüm akademik disiplinlerden gelen konuklar için kültürel performanslar sunduğu bir Yıllık Kültür Festivali’ne ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu girişimler, öğrencileri bu yıllık festivaller gibi girişimler aracılığıyla atletizm dahil olmak üzere kampüsteki kültürel etkinliklere katılmaya teşvik eder. Sonuç olarak, Arnavut üniversite öğrencileri arasında spor kültürünü teşvik etmek, onlar gibi yöneticilerin sıkı çalışması sayesinde çok daha kolay!

Kosova Üniversitesi, her yıl çeşitli girişimler yoluyla öğrencileri arasında sporun olumlu yönlerini teşvik ediyor – yıllık atletizm yarışmaları ve kültürel etkinlikler dahil spor başarısına adanmış festivaller. Farklı okullardan oyuncular arasındaki güçlü dostluk ve farklı okullardan öğrenci sporcular arasındaki rekabeti teşvik ettiği için oyunların kendisi her zaman eğlencelidir. Arnavutluk’un diğer bölgelerinden veya kuzey Sırbistan/Kosova/Makedonya/Batı Makedonya veya Yunanistan’ın başka yerlerinden öğrenci sporculara ev sahipliği yapmakla ilgilenen diğer üniversitelerin yıllık atletik festivalleri, sanatsal performansları ve resmi ziyaretleri nedeniyle Kosova Üniversitesi’nde spor kültürünün tanıtılması çok daha kolaydır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!