Kosova Üniversitesi Besyo

Kosova Üniversitesi Besyo

Besyo günümüzde çok fazla üniversitede bulunmamakla birlikte, spor dalını evrensel bilim ölçütlerinde inceleyen üniversite bölümüdür. Açılımı “Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuludur. Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, sporu bilimsel olarak inceleyerek öğrencilerine aktarmayı; yeni sporcu, antrenör ve yöneticilerin yetişmesini sağlamayı hedefler. Bu amaç doğrultusunda ki iddiasıyla sporcu adaylarını en iyi eğitimle donatılması için tüm olanakları öğrencilerinin önüne sunmuştur.

Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, öncelikle adaylarını Fiziksel Uygunluk testlerine alırlar. Bu noktada üniversitenin diğer bölümlerinden ayrılırlar. Fiziksel Uygunluk testlerinden geçebilen öğrencileri ilk yıl ki eğitimlerinde genel performans ve vücut özelliklerinizi en yüksek performansa taşımak hedeflenir. Uzman eğitmenler tarafından gerçekleşen eğitimde öğrenci hayalleri ve hedefleri doğrultusunda ilerlerken, üniversite her türlü psikolojik danışmanlığı da öğrenciye sunar. Bu hizmet öğrencinin motivasyonu açısından çok önemlidir. Motive kayıplığı yaşamadan profesyonel kadromuz eşliğinde öğrenicinin eğitim ve öğretim hayatını sürdürmesi bizim için çok önemlidir. Bölüm kendi içerisinde dört ana dala ayrılmaktadır. Bunlar Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yönetimi ve Rekreasyondur. Burada öğrenciler yönelmek istediği alana göre tercih yapabilir ve o alanda daha donanımlı ve bilgili olabilir. Besyo Bölümü, öğrencilerine gerekli imkan ve alanı sunmalıdır.

Bu konuda, üniversitemiz son derece modern döşenmiş antreman salonlarıyla göz önüne geliyor. Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü, öğrencilerinin hedeflerinin para olmasına karşıdır. Bu yüzden öğrencilerine parayı ikinci planda tutup, kaliteli ve doğru hizmetten yararlanmalarını öğretmektedir. Öğrencilerin çalışma programları tahmini bir değerde sabit, tutulmaz ve öğrencinin temeli ve gelişim hızına uygun programlar oluşturulur. Lisans eğitimi öncesi, kendilerini yeterli geliştirememiş öğrencilerle danışmanlık bölümü hizmet verir ve gerekli takviye için uygun bir program oluşturulur. Dört yıllık eğitim sürecinin sonunda sporla bilimi harmanlamış, çok daha teknik bilgilerle donanmış ve vücut performansını en üst seviyeye taşımış Besyo öğrencilerini mezun ediyoruz. Mezun etmekle işimiz bitmiyor ve istediği branşa yönelik iş imkânlarını öğrencilere sunuyoruz.

Priştine

Kosova Üniversitesi Besyo Bölümü olarak, çıkar gözetmeden öğrencinin gelişimi için doğru yöntemlerle ilerlemeyi tercih etmekteyiz. Bugüne kadar başarılı ve başarısız olarak ayrılmanın hiçbir önemi olmadığını, verdiği eğitim ve kaliteli hizmetinin istatistik değerleriyle gözler önüne sunan Kosova Üniversitesi bölüm olarak iddiasını öne sürmektedir. Kosova Üniversitesi, Priştine şehrinin merkezinde 40.000’den fazla öğrencinin eğitim gördüğü bir üniversitedir. Olanakları ve eğitim kalitesinden dolayı yurt dışından birçok öğrencinin öncelikli tercihidir. Birçok imkânı sunan Kosova Priştine Üniversitesi Besyo’da okumak isteyen öğrencilerimizin ise yapması gereken tek şey Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile iletişim kurmak. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti yurt dışı eğitiminde sağladığı katkılardan dolayı pek çok öğrencinin önerisidir. Yurtdışı eğitimden sizi en uygun şekilde yönlendirecek ve tüm olanakları önünüze sunacak olan şirketimize ulaşmak artık çok kolay. Hayallerinizi şansa bırakmayın…

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!