Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Bir insanın hayatında en önemli olan şey sağlıktır. İnsanlar sağlıklı olabilmek adına birçok şey yapmaktadır ancak bazı dönemlerde hasta olduğumuz mutlaka olmuştur ve bu noktada başvurduğumuz kişiler şüphesiz ki doktorlar olmuştur. Doktorlar insanların sağlığına kendini adamış bunun için yemin etmiş toplumun en önemli bireyleridir. Bir doktorun iyi olması demek o hastanın iyileşmesinde ki en büyük etken demektir. Bu neden ile öğrencilerin çoğu Tıp Fakültesi öğrencisi olmak istemektedir. Bunun nedeni ise doktorlara duyulan saygı ve insan sevgisinden kaynaklanmaktadır. Yalnız ülkemizde çok yüksek puanlar ile okunan bu bölüm öğrencilerin hem kaçınılmaz bir strese girmesine hem de başarısız olmalarına neden olmaktadır. Kendilerini fazlaca zorlayan öğrenciler kimi zaman sağlık problemleri bile yaşamaktadır.

İşte tam da bu nokta da bizler sizin hayalleriniz için bir ışık olmak istemekteyiz. Yurtdışında eğitim alarak tıp fakültesi öğrencisi olmak istemez misiniz? Üstelik okuyacağınız bu bölüme sınavsız olarak geçiş sağlayacağınızı söylersek ne dersiniz? Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi sayesinde artık sizlerde geleceğin başarılı doktor adayları arasında yer alabilirsiniz. Kosova Priştine Universum üniversitelerine lise diplomanız ile yapacağınız başvuralar sonucunda sizlerde tıp fakültesi öğrencileri arasında yerlerinizi alabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız yalnızca lise diplomanız ve transkript (not dökümü) ile yapacağınız başvurular ile hayallerinizi yakalamanız artık imkansız olmayacak ve gelecekte çok başarılı doktorlar olarak mesleğinizi yapabileceksiniz.

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi

Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi ile sizler de hayallerinize kavuşabilirsiniz. Eğitimde bilimselliğin kullanılması ve son teknolojik çalışmaların birleştirilmesini hedeflemiş olan Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi ayrı bir önem taşımaktadır. Bunun nedeni ise ülke de doktorlara olan saygıdan dolayı kaynaklanmaktadır. Tıp Fakültesine lise diplomanız ile başvurunuzu yaptıktan sonra bu üniversitelerde tıp fakültesinde Türkçe eğitim alabilirsiniz. Evet, Kosova Priştine Universum Üniversitelerinin size sunduğu bir diğer imkan da Türkçe eğitim fırsatıdır. Tıp fakültesinde alacağınız Türkçe eğitim sayesinde kendinizi daha fazla geliştirebilir ve başarı yolunda emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Böylelikle artık sizlerde doktor olarak mesleğinizde ilerleyebilirsiniz.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile sizler de eğitimde farklılaşmayı yakalayabilirsiniz. Tıp Fakültesinde okumak için uzman danışmanlarımızdan detaylı bilgileri alabilir ve hayallerinizi gerçekleştirmek adına plan ve programınızı oluşturabilirsiniz. Kosova Üniversiteleri Tıp Fakültesi ülkemizde olduğu gibi 6 yıllık bir eğitim süreci barındırmaktadır. 4. ve 5. sınıfta Kosova ülkesinin seçkin hastanelerinde staj yapabilir 6. Sınıfta ise doktorluk mesleğinize ilk adımı atabilirsiniz. Kosova üniversitelerinde eğitim almak için bizlerden detaylı bilgilere ulaşabilir ve tıp fakültesi eğitimi hakkında her türlü sorunu yanıtlayabiliriz. Bizler sizlerin iyi bir eğitim alarak bilimsel, modern ve çağdaş birer doktor olarak yetişmeniz adına her türlü desteği vermekteyiz. Çünkü siz değerli öğrencilerimiz bizlerin gelecekteki parlak yansımaları olarak yaşantılarınıza devam edeceksiniz. Detaylı her bilgi için bizlere ve danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Kosova Tıp Macerası

Kosova Cumhuriyeti, 2008 yılında Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan etti. Bağımsızlık ilanına rağmen, başta eski Kosova eyaletinin statüsü olmak üzere birçok sorun devam ediyor. Şu anda Kosova, bağımsız bir devlet olarak uluslararası alanda tam olarak tanınmaya çalışıyor. Sırbistan ile Kosova arasında sürmekte olan ihtilaf binlerce ölü, yerinden edilmiş vatandaşla sonuçlandı ve her iki ülkede de onarılamayacak kadar hasar gördü. Savaşın ardından, yaralılara bakım sağlamada tıp uzmanları çok önemliydi.

Kosova ile Sırbistan arasında binin üzerinde ölümle sonuçlanan savaştan sonra, yaralıların bakımında tıp uzmanları çok önemli bir rol oynadı. Doktorlar, minimum ekipman, eğitim ve kaynaklarla yaralılara bakım sağladı. Asgari eğitim ve deneyime rağmen insanların hayatlarını kurtarmak için kadavradan organ nakli gerçekleştirdiler. Tıbbi tedavi sağlamanın yanı sıra, sağlık personeli ayrıca delil topladı ve cesetleri gömdü. Bu doktorlar ve personel olmasaydı, kayıplar çok daha yüksek olurdu.

Kosovalı sağlık görevlileri şu anda Kosova’daki NATO liderliğindeki barışı koruma gücünün (KFOR) bir parçası olarak hizmet veriyor. Görevlerinin bir parçası olarak, tüm vatandaşlara sağlık hizmeti sağlamak için tüm Kosova’yı dolaşmalıdırlar. KFOR sağlık görevlileri sivil nüfusu tedavi etmenin yanı sıra Kosova’da yaşayan Sırp mültecileri de tedavi ediyor. Ayrıca mültecileri ülkeye girişlerine izin vermeden önce hastalık belirtileri açısından tararlar. Şu anda, KFOR’un sağlık personelinin yüzde 70’inden fazlası, savaş yaralanmalarını tedavi etme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahip Kosovalılardır.

Tüm Kosovalıların kaliteli tıp eğitimine erişimini sağlamak için, tüm tıp okulları artık hükümet onayı altında faaliyet göstermektedir. Bu değişiklikten önce Sağlık Bakanlığı onayı ile faaliyet gösteren sadece iki tıp fakültesi vardı. Şimdi yirmi dokuz okulun tamamı uyum içinde ve potansiyel sağlık çalışanları için kaliteli eğitim sunuyor. Sağlık Bakanlığı onayı artık kaliteli eğitimde daha fazla istikrarın yanı sıra yeni mezunlar için istihdam olanakları anlamına geliyor.

Sırbistan’dan bağımsızlığını kazanmasından bu yana, birçok Kosovalı sağlık görevlisi anavatanlarında uluslararası askeri güce katıldı. Bu tıp uzmanları, hem Kosovalı hem de Sırp vatandaşları için sağlık standartlarını iyileştirmek için güçlü bir teşvike sahiptir. KFOR ile denizaşırı ülkelerde hizmet verdikleri için, savaş yaralanmalarını tedavi etme deneyimleri paha biçilmez olduğunu kanıtladı.

2014 yılında Kosova’da üniversite öğrencisi sayısı 2013 yılına göre %26 arttı. Bu artış, 670 üniversite öğrencisinin olduğu 2009 yılından bu yana üniversite öğrenci sayısındaki artıştan kaynaklanıyor. Bunun dışında Kosova’da yükseköğretimle ilgili en önemli gelişmelerden biri de üniversitelerle ilgili yeni bir kanunun çıkarılması olmuştur. Bu yeni yasaya göre, Kosova’da altı üniversite bulunmaktadır: Priştine Üniversitesi, Prizren Üniversitesi, Koisu Üniversitesi, Yakova Üniversitesi ve Dhermossey Üniversitesi.

Kosova’daki eski sosyalist rejimde, üniversite hükümet ve komünist partiden büyük ölçüde etkilenmişti. Etki o kadar güçlüydü ki, üniversite dereceleri ancak komünist parti tarafından yönetilen fakülteler tarafından verildiyse geçerliydi. Aslında bu sosyalist rejimde hükümetten onay almadan yeni bir üniversite kurmak yasa dışıydı. Mevcut bir üniversite, tesislerini genişletmek veya iyileştirmek istese bile, önce hükümet onayını almak zorundaydı. Bu nedenle eski rejim altındaki çoğu üniversite standartların altında ve modern akademik standartları karşılamıyor.

2014 yılında, Eğitim Bakanlığı Kosova’da dört yeni üniversite kuracağını duyurdu. Yüksek öğretime erişimi iyileştirmek için bu üniversiteler kırsal ve uzak bölgelerden gelen öğrencilere hizmet verecek. Bu üniversiteler aynı zamanda yüksek öğrenim görmek isteyen kadın ve azınlıkların sayısının artmasına da yardımcı olacaktır. Öğrenciler için daha fazla fırsat yaratmak için bu yeni üniversitelerde bir öğrenci topluluğu başkanı, bir profesör konseyi, bir yönetim kurulu ve bir finans konseyi bulunacak. Bu dört yeni üniversite kapılarını öğrencilere açtığında, Kosova’da yeterince temsil edilmeyen topluluklardan insanlar için çok ihtiyaç duyulan fırsatları sağlayacaklar.

Eğitim ve araştırma kalitesini artırmak için hükümet, üniversitelerde yeni fakültelere yatırım yapıyor. daha önce yetersiz finanse edildi. Örneğin, Priştine Üniversitesi’nde psikoloji fakülteleri ve diş hekimliği fakülteleri için finansmanda bir artış var. Buna ek olarak, Priştine Üniversitesi’ndeki beş fakülte, 2019 yılına kadar güneş enerjisi kullanan sürdürülebilir enerji kaynakları üzerinde çalışacak. Buna ek olarak, şimdi Kosova’daki altı üniversitenin hepsinde en iyi profesörler için yıllık bir rekabet var. Genç araştırmacılar arasında profesörlüğü teşvik etmek için, Avrupa’nın her yerinden doktora adayları Kosova’daki üniversitelerde ders vermek için geliyorlar.

Son yıllarda yüksek öğrenimin iyileştirilmesine yönelik birçok gelişme olmasına rağmen, hala yapılması gereken işler var. tamamlamak. Örneğin: yeni üniversiteler kurmak; kaliteyi artırmak; ve hem lisans hem de lisansüstü öğrenciler arasında araştırmayı teşvik etmek-. Ek olarak, geleceğin akademisyenlerini yetiştirmek, Kosova’nın gelecekteki kalkınma yoluna geleceğin liderlerini hazırlamak için esastır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!