Prizren Üniversitesi

Ülkemizdeki zor sınavlar ve eğitime harcanan yüksek masraflar son yıllarda öğrencileri yurt dışında okumaya çağırıyor. Prizren Üniversitesi düşük masrafları, Avrupa’nın her yerinde ve YÖK tarafından geçerli denklik belgesi ile öğrencileri çağırıyor. Kosova’da eğitim veren üniversite 2006 yılında kurulmuştur. Üniversitenin amaçlarıarasında çağdaş görünümlü gençler yetiştirmek ve özgür düşünceli ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyleri topluma kazandırmak yer almaktadır.

Dünyadaki çağdaş gelişmeleri yakından izleyerek uzman teknik elemanlar yetiştirmektedir. Zengin kütüphanesinde birçok kaynak kitaba ve elektronik yayına ulaşmak mümkündür. Öğrenciler ders dışında kalan zamanlarını da kültürel etkinliklere ve spor faaliyetlerine katılarak değerlendirebilmektedir.

Prizren Üniversitesi Vizyonu

Saygın ve çağdaş üniversiteler arasında yerini alan Prizren Üniversitesi özgüveni yüksek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Modern yurtları ve uluslar arası eşdeğerde olan lisans programlarıyla öncü durumdadır. Gelişmiş teknoloji altyapısı ve güçlü akademik kadrosuyla öğrencileri iş yaşamına hazırlamaktadır. Öğrencilere benzersiz bir üniversitedeneyimi yaşatan Prizren Üniversitesi sosyal yaşam alanlarıyla şehrin gözdesi durumundadır. Üniversite kendi imkânları ile öğrenim gören öğrencilerine iş imkânı da sağlamaktadır. Burs olanakları, sağlık ve kültür hizmetleri ile eğitiminizi en iyi şekilde tamamlayabilmeniz için hizmetinizdedir. Maddi zorluklar sebebiyle üniversite eğitimini tamamlayamayan öğrencilere burs hakkı tanınmaktadır. Nitelikli bireyler yetiştirerek toplumu üst düzeye çıkarmayı amaçlamaktadır.

Prizren Üniversitesi: Mimarlık Fakültesi, İngiliz Dili Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Psikoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi bölümlerinde eğitim veriyor.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!