Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Mimarlık Fakültesi, çeşitli bina ve bina içerisindeki unsurları planlayan, proje haline getiren teknik bilgi ve prosedürleriyle ilgilenen mimarlar yetiştirir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, geniş vizyonlu araştırmacı üretken, bilim ve teknolojinin yenilik hızıyla uyumlu, estetik ve fonksiyonel becerilere sahip, çağdaş mimarlar yetiştirmeyi hedefler. Bunun için öğrencilerinin hayalindeki mesleğe yönelmesinin başarıyı getireceğini inanır. İyi bir mimar adayının; fizik, matematik ve görsel sanatlar dersine daha önceki eğitimlerinde yatkın olması beklenir. Bunun dışında; yüksek hayal gücü ve yaratıcı olması, cisimlerin geometrik şeklinden yola çıkarak uzayda nasıl bir hacme sahip olduğunu görebilmesi, çizim yeteneğinin olması bölümdeki başarısını arttıracak gerekli kişilik özellikleridir.

Eğitim Programı

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi; nitelikli, tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla öğrencilerine her zaman üst kalitede hizmet vermektedir. Mimarlık okuyan öğrenciler, 4 yıllık eğitimlerinin ilk yılında temel matematik, binanın fiziki yapısı ve teknik çizim gibi dersler verilir. Lisans eğitiminden önce bu tarz mesleki bilgiler almayan öğrenciler için ek ders ve seçmeli dersler sunulmaktadır. Mimar adaylarımız eğitimine daha tasarımsal boyutlarda devam eder. Mesleki kavramları öğrenmiş olan öğrenciler teknik bilgileri ve hayal gücünden yola çıkarak uygulama yapabileceği kısma geçer. Bu noktada öğrencinin ihtiyaç duyduğu tasarım atölyeleri, yapmak durumunda kalacakları maketler için gerekli eşya ve aletlerin bulunduğu özel atölyeler, ihtiyaçları olan programı son sürümüyle kullanabilecek teknik donanıma sahip bilgisayar laboratuvarları üniversitemizde mevcuttur. Mimarlık öğrencileri diğer bölüm öğrencilerinden farklı olarak yaptığı projelerle ön plana çıkmak ister.

Her mimar öğrencisinin okulda oluşturduğu projeler, ileride ki iş hayatında kullanacağı port folyosunda bulunacak ve iş dünyasında onları temsil eden bir katalog haline gelecektir. Bu yüzden öğrencilerin geçirdikleri eğitim ve öğretim yılları çok değerlidir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, bu değerin farkında ve öğrencisini en üst seviyeye getirebilmek için gerekli tüm şartları sunmaktadır. Tüm öğrencilerimiz üniversitemizin danışmanlık bölümünün takibinde eğitim görmektedir. Mimarlık öğrencilerinde eğitim programı üretkenlik üzerine kuruludur. Bu yüzden ortaya çıkan projelerin beğenilmemesi, kötü eleştirilmesine maruz kalan öğrenciler bire bir danışmanlık hizmetiyle diyalog kurabiliyor ve çözüm yolları arayarak başarıya ulaşabiliyorlar.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi pek çok alanda olduğu gibi Mimarlık Fakültesinde de oldukça büyük iddialara sahip. Nitelikli eğitmenleri, sahip olduğu vizyon ve öğrencisine sunduğu olanaklarla 40.000’den fazla öğrencinin eğitim yuvasıdır. Kosova Üniversitesi köklü geçmişiyle yurt dışından da çok öğrenciyi kabul etmektedir. Eğer sizde Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde eğitim almayı düşünüyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı sizi en uygun şekilde yönlendirecek ve sizin için tüm koşulları sağlayacağından emin olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti uzun yıllardır öğrencilere yurt dışında okuma imkânı sunmakta ve birçok öğrencinin başarı hikayesinin öncülüğünü yapmaktadır. “Hayallerinizi Ertelemeyin” felsefesiyle sizlere son derece güvenilir hizmet verecek olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığına ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!