Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık

Mimarlık Fakültesi, çeşitli bina ve bina içerisindeki unsurları planlayan, proje haline getiren teknik bilgi ve prosedürleriyle ilgilenen mimarlar yetiştirir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, geniş vizyonlu araştırmacı üretken, bilim ve teknolojinin yenilik hızıyla uyumlu, estetik ve fonksiyonel becerilere sahip, çağdaş mimarlar yetiştirmeyi hedefler. Bunun için öğrencilerinin hayalindeki mesleğe yönelmesinin başarıyı getireceğini inanır. İyi bir mimar adayının; fizik, matematik ve görsel sanatlar dersine daha önceki eğitimlerinde yatkın olması beklenir. Bunun dışında; yüksek hayal gücü ve yaratıcı olması, cisimlerin geometrik şeklinden yola çıkarak uzayda nasıl bir hacme sahip olduğunu görebilmesi, çizim yeteneğinin olması bölümdeki başarısını arttıracak gerekli kişilik özellikleridir.

Eğitim Programı

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi; nitelikli, tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla öğrencilerine her zaman üst kalitede hizmet vermektedir. Mimarlık okuyan öğrenciler, 4 yıllık eğitimlerinin ilk yılında temel matematik, binanın fiziki yapısı ve teknik çizim gibi dersler verilir. Lisans eğitiminden önce bu tarz mesleki bilgiler almayan öğrenciler için ek ders ve seçmeli dersler sunulmaktadır. Mimar adaylarımız eğitimine daha tasarımsal boyutlarda devam eder. Mesleki kavramları öğrenmiş olan öğrenciler teknik bilgileri ve hayal gücünden yola çıkarak uygulama yapabileceği kısma geçer. Bu noktada öğrencinin ihtiyaç duyduğu tasarım atölyeleri, yapmak durumunda kalacakları maketler için gerekli eşya ve aletlerin bulunduğu özel atölyeler, ihtiyaçları olan programı son sürümüyle kullanabilecek teknik donanıma sahip bilgisayar laboratuvarları üniversitemizde mevcuttur. Mimarlık öğrencileri diğer bölüm öğrencilerinden farklı olarak yaptığı projelerle ön plana çıkmak ister.

Her mimar öğrencisinin okulda oluşturduğu projeler, ileride ki iş hayatında kullanacağı port folyosunda bulunacak ve iş dünyasında onları temsil eden bir katalog haline gelecektir. Bu yüzden öğrencilerin geçirdikleri eğitim ve öğretim yılları çok değerlidir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, bu değerin farkında ve öğrencisini en üst seviyeye getirebilmek için gerekli tüm şartları sunmaktadır. Tüm öğrencilerimiz üniversitemizin danışmanlık bölümünün takibinde eğitim görmektedir. Mimarlık öğrencilerinde eğitim programı üretkenlik üzerine kuruludur. Bu yüzden ortaya çıkan projelerin beğenilmemesi, kötü eleştirilmesine maruz kalan öğrenciler bire bir danışmanlık hizmetiyle diyalog kurabiliyor ve çözüm yolları arayarak başarıya ulaşabiliyorlar.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi pek çok alanda olduğu gibi Mimarlık Fakültesinde de oldukça büyük iddialara sahip. Nitelikli eğitmenleri, sahip olduğu vizyon ve öğrencisine sunduğu olanaklarla 40.000’den fazla öğrencinin eğitim yuvasıdır. Kosova Üniversitesi köklü geçmişiyle yurt dışından da çok öğrenciyi kabul etmektedir. Eğer sizde Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde eğitim almayı düşünüyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı sizi en uygun şekilde yönlendirecek ve sizin için tüm koşulları sağlayacağından emin olabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti uzun yıllardır öğrencilere yurt dışında okuma imkânı sunmakta ve birçok öğrencinin başarı hikayesinin öncülüğünü yapmaktadır. “Hayallerinizi Ertelemeyin” felsefesiyle sizlere son derece güvenilir hizmet verecek olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığına ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi (UoK), Kosova’daki tek çok disiplinli üniversitedir. 2008 yılında kurulmuştur ve şu anda mühendislik, mimarlık ve ekonomi alanlarında dereceler sunmaktadır. Üniversitede toplam on beş akademik bölüm ve yedi idari birim bulunmaktadır. Her yıl dünya çapında elliden fazla ülkeden yaklaşık 10.000 öğrenci UoK’a katılmaktadır. Üniversitenin fakülteleri Prizren’in kentsel bölgesinde ve Drena dağ kompleksinde yer almaktadır.

Kosova Üniversitesi, Avrupa Üniversiteleri İttifakı ve diğer uluslararası kuruluşların desteğiyle kurulmuştur. Kosova hükümeti üniversitenin tesislerinin inşasına 180 milyon dolar katkıda bulunurken, diğer bağışçılar bunun için arazi satın aldı. Üniversite, Eylül 2013’te kapılarını öğrencilerine açmıştır ve şu anda 3.200’ün üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisine ev sahipliği yapmaktadır. Olanaklar arasında amfiler, kütüphaneler, ofisler, laboratuvarlar, sağlık merkezi, yemek odaları ve öğretim üyeleri için yaşam alanları bulunmaktadır.

Öğrenciler derslere devam ederken, projeleri ve tez projeleri üzerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışırlar. Her öğretim üyesi, UoK’da geçirdikleri süre boyunca odaklanmak istedikleri bir konu seçer. Daha sonra beyin fırtınası yapmak, yazılım tasarlamak, kod yazmak ve daha fazlası için gruplar oluştururlar. Projeler tamamlandıktan sonra öğrenciler çalışmalarını Powerpoint sunumları veya video oyunları gibi katılımcı medya aracılığıyla üniversitenin geri kalanına sunarlar. Bu etkinlikler sayesinde öğrenciler, mesleki geleceklerine hazırlanmalarına yardımcı olacak hem teknik hem de yaratıcı becerileri öğrenirler.

Mimarlık okulu, doğal çevreye uygun binalar tasarlar ve inşa eder. Her bina Arnavutluk’tan Butrint mermeri ve Prizren’den granit gibi yerel malzemeler kullanıyor. Bu malzemeler, her bina tasarımına şelaleler, dağlar ve ormanlar gibi doğal unsurları dahil eder. Her bina, öğrencilerin doğa ile etkileşime girmesi için hem iç hem de dış mekanlara güçlü bir şekilde odaklanarak tasarlanmıştır. Bu yaklaşım, işlevsel yapılar inşa etmek için gerekli teknik becerileri öğrenirken doğal ortamlarla aktif katılım yoluyla sağlığı teşvik eder.

Çeşitli doğal unsurları, yenilikçi akademik yaklaşımı ve çağdaş tarzdaki mimarisi sayesinde, UoK, mimarlık veya herhangi bir şeyi incelemek için ideal bir yerdir. diğer çalışma alanı. Öğrencilere mesleki gelecekleri için gerekli teknik becerileri öğretirken, doğayla etkileşim yoluyla sağlığı teşvik eden tematik bir ortam sağlar.

Mimarlık Eğitimi İle Geleceğinize Sahip Çıkın

Mimarlık, binaların veya diğer yapıların tasarımını ve inşasını gerektiren bir sanat biçimidir. Dünyanın en yaratıcı ve en ünlü mesleklerinden biridir. Pek çok yetenekli insan mimarlık alanında kariyer yapsa da, eğitim düzeyi yüksek olanların başarı şansı daha da yüksektir. Başka bir deyişle, diploma almak size mimarlık alanında bir avantaj sağlayacaktır.

Mimarlık eğitimi, mimarlıkta resmi bir eğitim kursudur. Sınıflar, yapı sistemi ve malzemeleri gibi mimariyle ilgili çok çeşitli konuları kapsar. Dersler ayrıca program, yapı ve ölçek gibi mimari ilkeleri de kapsar. Öğrenciler ayrıca mimarlıkta bir kariyere hazırlanırken çizimleri, özellikleri ve inşaat belgelerini nasıl hazırlayacaklarını da öğrenirler. Öğrenciler, sınıf dışında, pratik deneyim kazanmak için gerçek dünya mimari projeleri üzerinde de çalışabilirler. Bir mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra, bir mimar başarılı bir kariyer için gerekli tüm becerilere dair eksiksiz bilgiye sahiptir.

Mimar olmak için, başarılı bir kariyer için hangi becerilerin gerekli olduğunu anlamak gerekir. Çoğu mimari iş bir lisans derecesi gerektirir; ancak, bazı giriş seviyesi pozisyonlar yalnızca Genel Eğitim Geliştirme (GED) veya lise diploması gerektirir. Bazı mimarlık firmaları yalnızca hem diploması hem de deneyimi olan mimarları işe alacaktır; bu, yalnızca en iyi mimarların işlere başvurmasını sağlar. Pek çok mimar, sadece mimarlık firmalarının üniversite yıllarında ek gelir elde etmesi için projeler üzerinde çalışır. Bu, mimarların bir amaç doğrultusunda çalışırken mesleki standartlara ulaşmak için hem bir derece hem de deneyim kazanmalarını sağlar.

Mimarlık eğitimi bu kadar önemli olduğuna göre, buna nasıl hazırlanmalı? Bir mimarlık eğitimine hazırlanmanın en iyi yolu okumak ve çalışmaktır. Her ikisi de, resmi kursların sağlayamayacağı bilgi ve deneyimi kazanmanıza izin verdiği için çok önemlidir. Ek olarak, gerçek dünyadaki mimari projeler üzerinde çalışmak, hem pratik beceriler kazanmanıza hem de proje yönetimi hakkında bir anlayış kazanmanıza yardımcı olur. Bu etkinliklere katılmak, üniversite derslerinde başarı şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Mimarlık alanında başarılı bir kariyer yapmak istiyorsanız, mimarlık eğitimi almanız şarttır. Sınıflar, mimari tasarım veya mimarlık endüstrisinde yönetim alanında başarılı kariyerler için inşaat, tasarım ve proje yönetimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğretir. Ancak uygulamalı kurslara katılmak, bu kurslarda başarı şansınızı büyük ölçüde artırır. Nihayetinde, bir mimarlık eğitimini tamamlamak, önünüzdeki her türlü zorluğa hazır, çok yönlü bir mimar olmanıza yardımcı olacaktır!

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi mahallesi – Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!