Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık bölümü öğrencilerin çoğunun tercih ettiği yüksek iş olanaklarına sahip yegane bölümdür. Ülkemizde mimarlık okumak oldukça yüksek puanlar gerekmektedir. Durum bu iken öğrenciler yaşadıkları stres ve sınav korkusu ile hayallerinden bir adım uzaklaşmaktadır ancak bizler sizlere bu noktada yardımcı olarak hayallerinizi sunmaktayız. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Neden mi? Cevabı oldukça basit olan bu soruyu sizlere açıklamak isteriz.

Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi olmanız için sınav şartını sizlere sunmamaktadır. Liseden mezun olunca edindiğiniz diploma ile bölüme kaydınızı yaptırabilir ve eğitim sürecinize başlayabilirsiniz. Mimarlık, estetik, güzel görünümlü, dayanıklı, fiziki yapısı güçlü yapılar oluşturarak çevreye zarar vermeden uyumu sağlayan yapıların tasarımını ve yapımını sağlayan bir meslektedir. Gün geçtikçe yapıların artması mimarlık bölümüne olan ilgiyi ve ihtiyacı da arttırmıştır. Bu neden ile sizlerde mimarlık okuyarak çeşitli ve modern yapılar tasarımı oluşturabilir ve iyi birer mimar olabilirsiniz. Bunun için kesinlikle Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmelisinizdir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi oldukça gelişmiş öğrencilerin çevreye zarar vermeden uyumlu tasarımlar düzenlemesi ve restore etmesini hedefleyen bir eğitim sistemi oluşturmuş ve temel ilkesi kesinlikle öğrencilerin kendilerini mimarlık mesleğine ait hissetmesini sağlamak olmuştur.

Mimarlık fakültesini bu doğrultuda oldukça geliştirmiş olan Kosova Üniversitesi akademik yapısı, müfredat işleyişi ve eğitim ortamı ile mimarlık bölümünü farklılaştırmayı amaçlamış ve zengin öğretim görevlisi kadrosu ile öğrencileri bilgi birikim sahibi yapmayı amaçlamıştır. Mimarlık okumak isteyen öğrencilerin tasarlayacakları projelerde farklı bakış açılarına sahip olması istenmiş bu neden ile birçok etkinlik, seminer ve sempozyum düzenlenmektedir. Eğitim kadrosunu tamamen bu yönde oluşturan Kosova Üniversitesi ayrıca sunduğu Türkçe Eğitim ile sizlere anadilinizde eğitim görme olanağı sağlamaktadır. Mimarlık bölümünü yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en büyük korkusu olan yabancı dil sorunu ortadan kaldırılmıştır. Öğrencilere kendi dillerinde eğitim verirken farklı diller öğrenmesi de sağlanmış ve geleceğin bilgi birikimi yüksek mimar adayları yetiştirilmek istenmiştir. Bu nedenledir ki yurtdışı mimarlık fakültelerinde en çok gelişmiş olan Kosova Priştine Universum Üniversitesidir.

Avrupa Standartlarında Mimarlık Eğitimi

Tamamen öğrenci odaklı, bakış açısı geniş bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi sanat ve teknik bilgileri birleştirerek en iyi eğitimi vermek adına her olanağı sağlamaktadır. Sizlerde yurtdışında Türkçe Eğitim almak ve mimarlık öğrencisi olmak istiyor iseniz Kosova Üniversitesini tercih etmelisiniz. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile geleceğin parlak mimarlık adaylarına uygun fiyatlara yurtdışında eğitim alma fırsatları adına yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacağımıza emin olabilirsiniz. Kosova’nın zengin yapıları ve dünya listesine girmiş yapı eserlerine tanık olarak mimarlıkta çevreye duyarlı, sanatsal bakış açısına sahip, yenilikçi mimar adayları arasında yer almak isteyen öğrencilerimize lise diplomaları ile kayıt yaptırmaları için danışmanlarımız eşliğinde yardımcı olmak isteriz. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!