Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık bölümü öğrencilerin çoğunun tercih ettiği yüksek iş olanaklarına sahip yegane bölümdür. Ülkemizde mimarlık okumak oldukça yüksek puanlar gerekmektedir. Durum bu iken öğrenciler yaşadıkları stres ve sınav korkusu ile hayallerinden bir adım uzaklaşmaktadır ancak bizler sizlere bu noktada yardımcı olarak hayallerinizi sunmaktayız. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Neden mi? Cevabı oldukça basit olan bu soruyu sizlere açıklamak isteriz.

Mimarlık

Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi olmanız için sınav şartını sizlere sunmamaktadır. Liseden mezun olunca edindiğiniz diploma ile bölüme kaydınızı yaptırabilir ve eğitim sürecinize başlayabilirsiniz. Mimarlık, estetik, güzel görünümlü, dayanıklı, fiziki yapısı güçlü yapılar oluşturarak çevreye zarar vermeden uyumu sağlayan yapıların tasarımını ve yapımını sağlayan bir meslektedir. Gün geçtikçe yapıların artması mimarlık bölümüne olan ilgiyi ve ihtiyacı da arttırmıştır. Bu neden ile sizlerde mimarlık okuyarak çeşitli ve modern yapılar tasarımı oluşturabilir ve iyi birer mimar olabilirsiniz. Bunun için kesinlikle Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ni tercih etmelisinizdir. Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi oldukça gelişmiş öğrencilerin çevreye zarar vermeden uyumlu tasarımlar düzenlemesi ve restore etmesini hedefleyen bir eğitim sistemi oluşturmuş ve temel ilkesi kesinlikle öğrencilerin kendilerini mimarlık mesleğine ait hissetmesini sağlamak olmuştur.

Mimarlık fakültesini bu doğrultuda oldukça geliştirmiş olan Kosova Üniversitesi akademik yapısı, müfredat işleyişi ve eğitim ortamı ile mimarlık bölümünü farklılaştırmayı amaçlamış ve zengin öğretim görevlisi kadrosu ile öğrencileri bilgi birikim sahibi yapmayı amaçlamıştır. Mimarlık okumak isteyen öğrencilerin tasarlayacakları projelerde farklı bakış açılarına sahip olması istenmiş bu neden ile birçok etkinlik, seminer ve sempozyum düzenlenmektedir. Eğitim kadrosunu tamamen bu yönde oluşturan Kosova Üniversitesi ayrıca sunduğu İngilizceEğitim ile sizlere anadilinizde eğitim görme olanağı sağlamaktadır. Mimarlık bölümünü yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en büyük korkusu olan yabancı dil sorunu ortadan kaldırılmıştır. Öğrencilere kendi dillerinde eğitim verirken farklı diller öğrenmesi de sağlanmış ve geleceğin bilgi birikimi yüksek mimar adayları yetiştirilmek istenmiştir. Bu nedenledir ki yurtdışı mimarlık fakültelerinde en çok gelişmiş olan Kosova Priştine Universum Üniversitesidir.

Avrupa Standartlarında Mimarlık Eğitimi

Tamamen öğrenci odaklı, bakış açısı geniş bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Kosova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi sanat ve teknik bilgileri birleştirerek en iyi eğitimi vermek adına her olanağı sağlamaktadır. Sizlerde yurtdışında İngilizce Eğitim almak ve mimarlık öğrencisi olmak istiyor iseniz Kosova Üniversitesini tercih etmelisiniz. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile geleceğin parlak mimarlık adaylarına uygun fiyatlara yurtdışında eğitim alma fırsatları adına yardımcı olmaktan büyük memnuniyet duyacağımıza emin olabilirsiniz. Kosova’nın zengin yapıları ve dünya listesine girmiş yapı eserlerine tanık olarak mimarlıkta çevreye duyarlı, sanatsal bakış açısına sahip, yenilikçi mimar adayları arasında yer almak isteyen öğrencilerimize lise diplomaları ile kayıt yaptırmaları için danışmanlarımız eşliğinde yardımcı olmak isteriz. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi (UKK), Balkan bölgesindeki en büyük ve en prestijli üniversitedir. 2014 yılında Kosova Üniversitesi, ülkede türünün ilk örneği olan Mimarlık Fakültesini açtı. Başkent Priştine’nin kalbinde inşa edilen mimarlık fakültesi, ulusun sürekli artan mimari ihtiyaçlarını karşılamak için geleceğin mimarlarını yetiştirmeyi amaçlıyor.

Mimarlık fakültesi 2015 yılında kurulmuştur ve şu anda mimarlık alanında lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Şu anda yalnızca Mimarlık dereceleri için başvuru kabul etmektedir. Adaylar, tanınan bir kurumdan bir Lisans veya eşdeğeri derecesine sahip olmalı ve son başvuru tarihine kadar en az 2 yıllık eğitimi tamamlamış olmalıdır. Adayların programa kabul edilebilmesi için ayrıca bir sınavı da geçmeleri gerekmektedir. Öğrenciler öğrenimleri sırasında mimari tasarım, inşaat, iç mimari ve kentsel tasarım dersleri alırlar. Bu çekirdek müfredatın dışında, her öğrenci dört alandan birinde uzmanlaşabilir: bina teknolojisi, iç tasarım, kentsel tasarım ve mekan yönetimi.

Fakültedeki tüm profesörlerin Tiran Üniversitesi’nden veya diğer akredite okullardan mimari dereceleri vardır. Ayrıca AIIC (AIANUR), AMIA (ASSAF) ve ARSBA (ASBAA) gibi çeşitli meslek kuruluşlarına üyedirler. Fakültenin öğretim tesisleri, sınıf eğitimi, araştırma ve proje tabanlı eğitim için konferans salonları, ofisler ve laboratuvarları içerir. Öğrencilere araştırma projelerinde yardımcı olmak için, tüm profesörler, araştırma projelerinde kullanılmak üzere üniversite bilgisayar tesislerinin yanı sıra baskı tesisleri ve tarayıcılara da erişebilir.

Fakülte şu anda kendi binasını kurmaya çalışıyor. İnşaatı hızlandırmak için üniversite yetkilileri, son teknoloji ürünü bir tesis için planlar geliştirmek üzere bir geliştirme şirketi tuttu. Tamamlandığında, bu yeni bina yönetim, kütüphane, derslikler ve öğrenci konaklama gibi tüm fakülte işlevlerini barındıracak. Üniversitenin mimarlık fakültesini barındırmanın yanı sıra, bu yeni bina aynı zamanda mimarlıkla ilgili konferanslar ve sergiler için bir mekan olarak hizmet edecek.

Mimarlık fakültesi, Kosova Üniversitesi sistemine heyecan verici bir ektir ve bu, üniversitenin mimarlık fakültesi olma yolundaki ilerlemeyi hızlandıracağını umar. yine iyi tasarlanmış bir şehir. KP yetkilileri, geleceğin mimarlarını üniversite düzeyinde eğiterek, yüksek eğitim standartları yoluyla mimari iş yüklerini azaltmayı umuyor. Bu yeni tesis, mimarlar yetiştirmenin yanı sıra, iki yıl önce uluslararası kuruluşlar tarafından verilen iflas mahkemesi kararlarından kurtulmak için mücadele eden bir ekonomide çok ihtiyaç duyulan işleri yaratacak.

Mimarlık Eğitimi İle Hayatınıza Değer Katın

Mimarlık, malzemelerle inşa etme sanatı ve bilimidir ve en ünlü ve ünlü sanat ve el sanatlarından biridir. Bir toplumun kültürünün, değerlerinin, hayallerinin ve fikirlerinin ifadesidir. Mimarlar her şeyi, her yerde, her zaman tasarlama yeteneğine sahiptir; onların çok yönlülüğü benzersizdir. Mimarlar o kadar önemlidir ki, İngilizce ‘mimarlık eseri’ ifadesi karmaşık bir proje veya girişim anlamına gelir. Mimarlar bina yaratmanın yanı sıra insanların duygu ve algılarını etkileyen mekanlar yaratırlar. Öğrencilerin mimarlık alanındaki çalışmaları, yaratıcılıklarının, tasarım becerilerinin ve inşaat konusundaki kolaylıklarının bir kanıtı olarak tüm dünyada sergilenmektedir.

Mimarlık, birçok alt alandan oluşan çok disiplinli bir alandır; bunların arasında sivil, yapısal, iç tasarım, şehir planlaması ve diğerleri bulunmaktadır. Mimar olmak isteyen öğrenciler, ilgi alanlarına en uygun alt alanları incelemelidir. Bu alanda bir ekibin parçası olarak çalışmak zorunlu olduğu için ekip içinde çalışmayı da öğrenmelidirler. Bu alt alanlara hakim olduktan sonra, öğrenciler bilgisayarları nasıl programlayacaklarını öğrenmelidirler, çünkü bilgisayar kullanımı mimarinin her alanında esastır. Mimarlık son derece rekabetçi bir alandır; bu yüzden okula girmek zordur. Kabul edildikten sonra bile, öğrencilerin mimar olarak iş bulmaları zor olabilir.

Mimar olarak çalışmak heyecan verici bir kariyer yoludur. Mimarlar yaratıcı olabilir ve kendi seçtikleri projeler üzerinde çalışabilirler. Ayrıca toplumun iyiliği için gerekli bina, mobilya ve diğer yapıları tasarlayan şirketler ve kuruluşlar için de çalışabilirler. Diğer bina tasarımcılarının aksine, mimarlar yapıları tasarlarken alan veya malzeme ile sınırlı değildir. Tasarımları son derece sofistike ve gerçekçi ya da tuhaf ve gerçekçi olmayabilir. Mimarlar, tasarımlarının insanların yaşamları üzerindeki etkisi nedeniyle toplumda çok fazla güce sahip olan saygın profesyonellerdir.

Örneğin, Frank Lloyd Wright’ın New York City’deki Guggenheim Müzesi’ni veya Pennsylvania’daki Fallingwater log evini düşünün. Bu yapıların her ikisi de yenilikçi tasarımları ve yüksek sanatsal değeri nedeniyle tamamlandığında birçok ödül aldı. Ek olarak, şehirlerin ulaşım ve konut ihtiyaçları için yeni binalara ihtiyacı olduğundan, mimarlar şehir planlamasının ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca, mimarlar, herhangi bir toplum için gerekli bina kodlarını formüle etmeye yardımcı olur, çünkü bu kodlar, inşaatçıların uygulayabileceği tasarımları etkiler. Mimarlığın bina yaratmanın ötesinde birçok kullanım alanı vardır; geniş kültürel önemi ve genel olarak toplum üzerinde etkisi vardır.

Mimar olmak zor olduğundan, hevesli mimarlar mühendislik, CAD/CAM veya perakende tasarımı gibi diğer tasarım alanlarını da dikkate almalıdır. Mimarlıkla ilgilenen öğrenciler, bunlarla ilgili dersler alarak bu alt alanlarda beceri kazanabilirler – benzer dersler, çalışma alanı ne olursa olsun, aday tasarımcılar için faydalı olacaktır. Sonuçta, herkesin bilgisayar programcılığına aşina olması gerekir, çünkü hayal ettikleri her şeyi etkili bir şekilde tasarlamalarına izin verecek olan budur.

Mimarlık, şehir planlama, mühendislik ve bilgisayar programlama gibi alt alanları içeren sınırsız olanaklara sahip heyecan verici bir alandır. Bir mimar olmak zordur, ancak öğrenciler ilgilendikleri bir alanı belirlerlerse ve sıkı çalışma ve özveriyle takip ederlerse ödüllendiricidir. Bu alanda başarılı olmak için gereken sıkı çalışmayı koymaya istekli olan herkes mimar olabilir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi mahallesi – Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!