Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi

Hukuk, toplumun refah seviyesini yüksek seviyede tutmak ve toplum içi ya da toplum ile devlet arasında oluşabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için hazırlanmış yasalar bütünüdür. Hukuk fakültesi ise, bu yasalar sonucu oluşan problemlere çözüm üretmek ve araştırmayla görevlendirilmiş bireyler yetiştirmeyi hedefler. Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi, bireylerin birbirleriyle ve kamuyla olan hukuki ilişkiyi kavramsal ve uygulama becerisini bir arada öğretmeyi hedefler. Üniversitemiz hukuk bölümünü tercih edecek öğrencilerin; mantık, felsefe, sosyoloji gibi sözel ağırlıklı derslerde başarılı olduğu takdirde tercihte bulunmasını önerir. Aynı zamanda öğrenci adayının sabırlı olması, ikna kabiliyetinin yüksek olması, iyi seviyede dil becerisine sahip olması ve kuvvetli sevgilerinin olması da aranan özellikler arasındadır.

Köklü bir geçmişi olan üniversitemizde, pek çok saha çalışmalarında bulunmuş değerli öğretmenlerimiz, bilgilerini aktarırken sürekli değişmekte ve gelişmekte olan günümüz şartlarını unutmuyoruz. Öğretmenlerimizin deneyimlerinin, en güncel hukuk yasa ve kanunlarla harmanlayarak öğrenciye aktarıyoruz. Çağdaş hukuk anlayışında, toplumun özgür, huzurlu ve uyumlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi en önemli kuraldır. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Hukuk Fakültesinde bu kuralı temel alarak oluşturduğu vizyonla öğrencilerimize en üst seviyede eğitim ve öğretim hayatı sunar. Öğrenciler eğitim sürecine hukuk felsefesi, anayasa hukuku, hukuk tarihi, sosyoloji dersleriyle başlayarak ceza hukuku, ticaret hukuku, vergi hukuku, idare hukuku, borçlar hukuku, medeni hukuk gibi birçok mesleki derslerin bulunduğu programla dört yıllık lisans süresini tamamlarlar.

Eğitim süresi boyunca öğrenci bilgiyi araştırma, sorgulama yöntemleriyle öğrenmeye yöneltilir. Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi, öğrencilerine pek çok uygulamalı eğitim olanağı da sunar. Bunlardan biri, üniversitemizde oluşturulmuş gerçeğiyle birebir olan mahkeme salonlarında, öğrencilere mesleki hayatlarında karşılaşacakları ortam yansıtılır. Öğrenciler verilen hayali davalar dönem boyu yaptıkları araştırmalar sonunda karşı karşıya gelerek öğretmenlerin takibinde davayı kazanmaya çalışırlar. Bir diğer imkân ise okulumuzda eğitmenlik yapan aynı zamanda mesleki hayatlarına devam eden öğretmenlerimizle birlikte gerçek bir davaya tanıklık edebilir ve deneyim kazanabilir. Tüm bu eğitim sürecinin sonunda yaptıkları staj alanına göre “Avukat”, “Savcı” ve “Hâkim” gibi unvanlara sahip olurlar.

Yurtdışı Eğitim

Dünyanın git gide artan nüfusu, pek çok ülkenin birbiriyle daha köklü ve etkin bir iletişime girmesiyle birlikte uluslararası hukuki ilişkilerde yoğunluğun artmasına sebep oluyor. Bu nedenle yurtdışı eğitim alma fikri öğrencilere, farklı kültürleri de bir arada görme seçeneğiyle birlikte daha cazip geliyor. Böylece öğrenciler sadece ülkesinde değil pek çok uluslararası ilişkilerde de söz sahibi olmaya hak kazanıyor.

Birçok imkânı sunan Kosova Üniversitesinde Hukuk Fakültesi’nde okumak isteyen öğrencilerimizin ise yapması gereken tek şey Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığı ile iletişim kurmak. Öğrenmek istediğiniz tüm bilgiyi size sunan danışmalık şirketimiz, karar verdiğiniz takdir de sizin için her şeyi düşünür ve en uygun şekilde yönlendireceğinden emin olabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!