Kosova Üniversiteleri İletişim

Kosova Üniversiteleri İletişim

Kosova Üniversiteleri İletişim

Kosova Üniversiteleri’nin yüksek ve modern eğitim sistemi ile sizler de geleceğin başarılı meslek sahibi bireylerinden olabilirsiniz. Avrupa standartlarında verdikleri eğitim, son teknoloji ile birleştirilerek modern ve çağdaş bir seviye yakalanmıştır. Öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca aldıkları bu kaliteli eğitim mezuniyet sonrasında dünyanın her yerinde denklik sağlayan bir diploma ile taçlandırılmaktadır. Ayrıca Kosova Üniversiteleri verdikleri Türkçe eğitim ile siz değerli öğrencilerimizin hiçbir zorluk çekmeden rahatlıkla eğitim almanızı sağlamakta ve bu eğitim süreci için uzman bir eğitim kadrosu oluşturmaktadır. Türkçe eğitimde öncelikle tercih edilenler listesine girmiş Kosova Üniversiteleri sizlerin de tercihleri arasında bulunmalıdır. Kosova Üniversiteleri İletişim adresi olarak bizlere ulaşabilir ve tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kosova Priştine Universum Üniversitesi eğitimde kendini geliştirmenin yanı sıra her zaman öğrenciler ile iletişim halinde olmuş ve kendilerini geliştirmelerinde de destek olmuştur. Hayatınızın dönüm noktası şüphesiz ki üniversite dönemidir. Üniversite okumak bireyleri her anlamda geliştirmekte ve yeni bilgiler öğrenerek ileride istedikleri meslekler de çalışabilmelerini sağlamaktadır. Durum böyle iken sizlerde hayatınızın en önemli noktası olan üniversite için doğru tercih yapmalısınız. Kosova Priştine Universum Üniversitesi, üniversite tercihlerinde yapacağınız en doğru ataklardan birisi olacaktır. Bunun nedeni ise üniversitenin sınav dayatması olmamasıdır. Sınavsız ve stressiz bir şekilde hayallerinize yaklaşabilir ve hedeflediğiniz bölümlerde modern, kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Yalnızca lise diplomanız ile başvuracağınız Kosova Üniversitesi hemen eğitim sürecinize başlamanızı sağlayacaktır.

Eğitim ve Öğretim

Kosova Üniversiteleri İletişim detaylarına bizlerden ulaşabilirsiniz. Bizler bu aşamada sizlere her zaman yardımcı olmakta ve eğitim öğretim hayatınızın süreci boyunca sizlere köprü görevi görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin çok önemli olduğu bilinen ve tüm sistemlerini bu önemin farkında olarak kurmuş olan Kosova Priştine Üniversitesi tasarladığı iletişim ağı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Öğrencilerin kolaylıkla kendilerine ulaşabilmesi ve detaylı bilgileri edinebilmeleri adına her türlü imkan ve güç sağlanmıştır. Kaliteli eğitimin güçlü bir iletişim ile sağlanacağı ilkesine sahip bu köklü üniversitede sizde eğitim ve öğretim hayatınızı tamamlayabilir, her zaman başarı yolunda emin adımlarla yürüyen bireyler arasında yer alabilirsiniz.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak sizlere Kosova Priştine Universum Üniversitesi’ni tanıtmak ve danışmanlarımız eşliğinde detaylı bilgiler edinmenizi sağlamaktayız. Yurtdışında eğitim almak istiyor iseniz ve tercihiniz Kosova’dan yana ise vakit kaybetmeden başvurunuzu yapmalısınız. Kosova üniversitesi eğitimde bir marka haline gelmişken detaylı bilgileri ulaşmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Kendi yaptığımız uygulamalar ve tanıtımlar sayesinde anlık oluşan sorularınıza anında yanıt vererek oluşabilecek soru işaretlerini en aza çekmeyi hedeflemekteyiz. Sizler ile Kosova Üniversiteleri İletişim bilgileri konusunda paylaşımda bulunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Her an yanınızda olarak sizlere cevap vermek isteyen danışmanlarımız sizin başarılı olmanız adına her türlü desteği sağlayacaktır. Sizlerde geleceğin parlak öğrencileri arasında yer almak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Kosova Üniversitesi ve Eğitim

Kosova Üniversitesi (UOK), Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. 2008 yılında kurulan Kosova Üniversitesi, Priştine şehrinde bulunmaktadır ve 30.000’den fazla öğrencisi vardır. Arnavutça, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Türkçe, Yunanca ve Sırpça lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunmaktadır. Kosova Üniversitesi yedi fakülteye sahiptir: Ziraat, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Sağlık Bilimleri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Matematik ve Doğa Bilimleri. Kosova Üniversitesi aynı zamanda tıp dereceleri sunan bir tıp üniversitesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Kosova Üniversitesi, Kosova Bilim Akademisi’nin (AKS) halefi olarak 2008 yılında kurulmuştur. Her iki kurum da 2002 yılında Kosova Cumhuriyeti Meclisi tarafından Arnavutça dilinde yüksek öğrenim sağlamak üzere kurulmuştur. O zamanlar Kosova’da sadece altı üniversite vardı. Kosova Üniversitesi, başkent Priştine’nin eteklerinde geniş bir kampüse sahiptir. Üniversite, bir milyondan fazla kitap ve dergi aboneliği ile son teknoloji bir kütüphane sistemine sahiptir. Ayrıca her katta öğrencilerin dinlenmeleri, ders çalışmaları ve sosyalleşmeleri için sosyal alanlara sahip öğrenci merkezleri vardır.

Kosova Üniversitesi’nin akademik programları çok çeşitli alanları kapsar. Örneğin üniversitenin Tarım, Mimarlık, İşletme, Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği alanlarında programları bulunmaktadır. Öğrenciler ayrıca Ziraat Bilimleri (Tarım), Veterinerlik (Veterinerlik), Veterinerlik Teknolojisi (Veterinerlik Teknolojisi), Gıda Bilimi ve Mühendisliği (Gıda Bilimi Mühendisliği), Biyoloji (Biyoloji), Sosyal Hizmet (Sosyal Hizmet) ve Filoloji ( Filoloji). Kosova Üniversitesi’nin ayrıca Arnavut Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans seçenekleriyle birçok lisansüstü programı vardır; Tarih; Politika Bilimi; Yasa; Ekonomi; Kültürel çalışmalar; Kamu Yönetimi; Siyaset Bilimleri; Sosyoloji; Almanca; İtalyan; İngilizce; AB Entegrasyon Çalışmaları; Güvenlik Çalışmaları; Avrupa Entegrasyon Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları.

Kosova Üniversitesi -istatistik- şu anda 25.000’den fazla öğrencisi ile Kosova’nın en büyük ikinci devlet üniversitesidir. Aynı zamanda Kosova’da tıbbi çalışmalar için bölümlere sahip dört üniversiteden biridir. Priştine’deki kentsel konumuna ek olarak, Kosova Üniversitesi’nin kuzey Kosova’daki Mitrovica ve Kursekë belediyelerinde de kampüsleri vardır. Kosova Üniversitesi, 2016-2017 Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında Avrupa’daki devlet üniversiteleri arasında 58. sırada yer aldı.

Kosova Üniversitesi, Arnavutça dilinde yüksek öğrenimi teşvik eden prestijli bir kurumdur. Ayrıca, eğitimin her seviyesinde çeşitli alanlarda derecelere yönelik çalışmayı teşvik eder. Kosova’nın en kalabalık bölgelerinden birinde yer aldığından, öğrenciler derslere devam ederken hem sınıflarına hem de konaklama yerlerine kolayca erişebilirler.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!