Prizren Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Priştine Universum Üniversitesi

Yurtdışında eğitim almak artık öğrencilerin hayali olmaktan çıkıyor. Yurtdışında  destekli üniversite eğitim almak isteyen öğrencilere kesinlikle Priştine Universum Üniversitesi ile tanışmalarını öneriyoruz. Kosova’nın merkezinde bulunan ve ilk araştırma merkezi olarak da bilinen bu üniversite  Eğitime adeta yeni bir soluk getirmiş bulunmaktadır.

Fakültelerinin yapısı, öğrencilere sunduğu sosyal imkanlar, profesör ve doçentlerden oluşan eğitim kadrosu ile dünyanın en kaliteli üniversite listelerine girme yönünde emin adımlar ile ilerleyen üniversite de eğitim almak ise oldukça basittir. Lise mezunu olan her öğrencinin sınav dayatması olmadan sadece diplomaları ile başvuru yapabildikleri ve Priştine’de bulunan üniversitenin ne kadar köklü bir eğitim merkezi olduğunu belirtmiştik. Kosova’nın başkentinde bulunan ve merkezi haline gelmiş üniversite sosyal etkinlikleri ve öğrencileri spora yönlendirme isteği ile birçok öğrenciyi kendine hayran bırakmaktadır. Spor yapmayan bireylerin güçsüz bireyler olacağı düşünerek, genç, dinamik ve taze beyinler spor etkinlikleri ile kendilerini geliştirmesi istenmiş ve mezun olduktan sonra iş hayatında kendileri oldukça dinç hissetmeleri için bu etkinliklerin hiçbir zaman bitmeyeceğini belirtmişlerdir.

Kosova ve Priştine Üniversitesi

Kosova Üniversitesi (Kosova: Universiteti i Kosovës, Birleşik Krallık) Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Kosova Üniversitesi 2008 yılında kurulmuştur ve şu anda yaklaşık 13.000 lisans ve lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır. Priştine, Kosova’nın başkentidir ve Kosova Üniversitesi, buradaki ana kampüste yer almaktadır. Kosova Üniversitesi, Avrupa’nın en hızlı büyüyen üniversitelerinden biridir. Kosova Üniversitesi, öğrencilerine birçok fırsat sunmaktadır.

Kosova Üniversitesi, Kosova’da yüksek öğrenime erişimi artırmak için birincil hedefle kurulmuştur. Bu amacı gerçekleştirmek için üniversite, öğrencileri arasında elde tutma ve tamamlama oranlarını artırmak için büyük çaba sarf etmiştir. Ayrıca, üniversite öğrencilerine Priştine’deki ana kampüsünde konaklama imkanı sunmaktadır. Bu sayede öğrenciler, konaklama bulmakta zorlanmadan derslere kolayca katılabilirler ve derecelerini alabilirler.

Kosova Üniversitesi’nin ana kampüsü Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunmaktadır. Bu şekilde tüm lisans dersleri, birkaç farklı yerde değil, tek bir yerde yapılabilir. Ayrıca, üniversitenin Kosova’daki diğer üniversitelerden daha büyük akademik binaları vardır. Bu, öğretim ve öğrenim için daha konforlu sınıflara olanak tanır.

Priştine’yi ziyaret etmek veya yaşamak için güzel bir yer haline getiren birçok kültürel cazibe merkezi ve doğal alanı vardır. Birkaç göl, dağ, orman ve Kombinacioni i Kulturës (Kültür Merkezi) gibi çok sayıda kültürel mekana yakındır. Ayrıca havaalanına yakındır ve yiyecek ve ihtiyaç maddeleri satın almak için birçok süpermarkete sahiptir.

Kosova Üniversitesi, öğrencilerine diğer üniversitelerin sağlayamayacağı birçok imkan ve konfor sunmaktadır. Hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için uygun hale getiren Priştine’de bulunmaktadır. Ayrıca, Kosova’daki diğer üniversitelerden daha büyük binalara sahip olması, öğrenciler için derslere katılımı çok daha konforlu hale getiriyor. Kosova’da eğitim almak için harika bir yer arıyorsanız, Priştine’den başkasına bakmanıza gerek yok!

Priştine Universum Üniversitesi

Öğrencilerin meslek sahibi olmasının yeterli olmadığı, mesleklerinde başarılı ve daima dinamik, son teknolojileri kullanan bireyler yetiştirme ilkesinin temel aldığı Priştine Universum Üniversitesi son derece gelişmiştir. Üniversite eğitim alan öğrenciler her zaman memnuniyetini belirtmektedir. Öğrencilerin son derece keyifli ortamlarda eğitim alması adına her olanak sağlanmıştır. Derslikleri, fakülteleri, kafeteryalar, kütüphaneler, bilgisayar sınıfları, laboratuvarları, spor salonları, voleybol sahaları, basketbol sahaları ve halı sahaları ile öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda her ayrıntı düşünülmüştür.

Kosova için oldukça önemli olan bu üniversite Türk öğrencilere de ayrı bir önem vermektedir. Vermiş olduğu  eğitimin yanı sıra öğrencilerin kendilerini aktif hissetmesi için her türlü teşvik sağlanmaktadır. Ayrıca öğrenciler sundukları burs imkanları ile maddi olarak da destek olunmak istenmektedir. Kendilerini evlerinde hissetmeleri ve öğrencilerin stres altında olmaması adına sürekli bünyesine yenilikler katmakta ve her geçen gün daha da iyiye diyerek üniversiteler arasında seçkin bir yere sahip olmaktadır. Üniversitenin şehrin merkezinde bulunduğunu belirtmiştik, durum bu iken üniversiteye ulaşımda da öğrenciler hiçbir zorluk çekmemektedir.

Eğitimde Doğru Bir Adres

Sizler de yurtdışında eğitim almak istiyor ve karar veremiyorsanız bizim sizlere önerebileceğimiz kesinlikle Priştine Universum Üniversitesi’dir. Yüksek kalitede bir eğitim almak için önceliğiniz kesinlikle bu üniversiteden yana olmalıdır. EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile Kosova Priştine Üniversitesi hakkında daha çok bilgiye sahip olabilir ve üniversite de eğitim almanızı uygun bir bütçe ile sağlayabilirsiniz. Danışmanlar ile yapacağınız sohbetlerde üniversiteyi daha yakından tanıyabilir ve daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. eğitimde doğru bir adres olan Kosova’nın merkez üniversitesi haline gelmiş bu üniversite de bölümünüzü en iyi şekilde tamamlayabilir ve mezun olduktan sonra birçok iyi iş imkanı ile tanışabilirsiniz.

Kosova, tarihi boyunca bir yüksek öğretim kurumundan yoksundu. 1970’lerde, Arnavutluk’tan öğrenciler, o ülkedeki yüksek öğrenimi teşvik etme programının bir parçası olarak Priştine Üniversitesi’ne gitmeye başladılar. 1990’ların başında, Priştine Üniversitesi ilk gelen sınıfına hazırdı. Şu anda, Priştine Üniversitesi Kosova’nın en popüler üniversitelerinden biridir.

Priştine Üniversitesi, Kosova’nın en eski üniversitelerinden biridir. 1956 yılında, dönemin Yugoslavya başkanı Josip Tito’nun desteğiyle Grand Priors ve Bishops Klimandti ve Pulevac tarafından kuruldu. Başlangıçta Priştine Üniversitesi olarak adlandırılan üniversite, aynı yıl içinde yeni kampüs yerine taşındığında Priştine Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Priştine Üniversitesi 13 farklı disiplinde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora dereceleri sunmaktadır. Düzenli derslere ek olarak, öğrenciler spor, kültür ve hizmet projeleri de dahil olmak üzere çok çeşitli ders dışı etkinliklere erişebilirler.

Priştine Üniversitesi’ne kabul, belirli akademik gereksinimleri karşılayan tüm öğrencilere açıktır. Priştine Üniversitesi’ne kaydolmak için, aday öğrencilerin ‘BSc’ veya ‘Bachelor’s degree’ sınavı olarak bilinen ulusal bir sınavı geçmeleri gerekir. Buna ek olarak, öğrenciler seçtikleri anabilim dalına kaydolmadan önce bir yıllık genel eğitim kurslarını da tamamlamak zorundadırlar. Ayrıca, öğrencilerin derslere kabul edilmeden önce zorunlu bir oryantasyon sürecini tamamlamaları gerekir.

Dünyadaki çoğu üniversite kampüsü gibi, Priştine Üniversitesi’nde derslikler, laboratuvarlar ve idari tesisler barındıran birkaç bina vardır. Her binanın mimari tarzına bağlı olarak farklı bir kişiliği vardır – bazıları modern, diğerleri tasarımda daha gelenekseldir. Öğrenciler ayrıca, yiyecek ve içecek satın alabilecekleri kampüsteki çeşitli yemek mekanlarına da erişebilirler. Yiyecek mevcudiyetinin yanı sıra, her yemek işletmesi, belirli damak zevklerine hitap eden farklı türde yemekler ve atıştırmalıklar sunar.

Eğitim için gerekli olanakları sağlamanın yanı sıra, Priştine Üniversitesi öğrencileri arasında kültürel gelişimi teşvik eder. Diğer Arnavut üniversiteleri gibi, Priştine Üniversitesi de öğrencilerinin Öğrenci Konseyi veya Tiyatro grupları gibi çeşitli kültürel organizasyonlara katılmalarına izin veriyor. Ancak, bazı öğrenci liderleri bu fırsatı daha da ileri götürüp siyasi aktivizm peşinde koşarlar ki bu, bölgedeki diğer birçok üniversitenin kaçındığı bir şeydir. Siyasi aşırılıktan kaçınırken kültürel büyümeyi teşvik etmek için, birçok üniversite lideri bu hedefi, haftalık drama seansları veya Güneydoğu Avrupa’daki diğer ülkelerle kültürel değişim programları gibi yaratıcı yollarla takip ediyor.

Akademisyenlerin yanı sıra, sosyal kalkınma Priştine Üniversitesi’nde önemli bir odak noktasıdır . Bazı öğrenciler Sınır Tanımayan Doktorlar veya Kızıl Haç gibi hizmet kulüplerine katılarak sosyal meseleleri uygulamalı bir bakış açısıyla ilk elden öğrenebilirler. Sosyal kulüplerin yanı sıra kütüphaneler veya spor salonları gibi dinlenme tesisleri de öğrencilerin boş zamanlarında kullanımı için hazırdır. Sınıflardan ve kulüplerden öğrenciler, iyi bir akademik performansı korurken sosyal becerilerini geliştirmek için birçok fırsata sahiptir.

Kosova’nın en eski üniversitelerinden biri olan Priştine Üniversitesi, Kosova’da yüksek öğrenimi çevreleyen zengin bir tarihe ve kültüre sahiptir. Priştine Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluğu arasında eğitim, kültür ve sosyal gelişim için gerekli olanakların sağlanmasına ek olarak teşvik edilmektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 2 Average: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!