Kosova Üniversitesi Yurtları

Kosova Üniversitesi Yurtları

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin en büyük soru işaretlerinden biriside şüphesiz ki konaklamadır. Konaklamada öğrencilerin konforu ve güvenliği en önemli temellerdir. Kosova Üniversitesi Yurtları öğrencilerin her açıdan rahat olması gerek yeme içme gerekse güvenlikleri ve sosyal faaliyetleri açısından kendisini oldukça geliştirmiştir. Yıl boyunca öğrencilerin derslerden ve sınavlardan bunaldığı düşünülerek yurtlarda çeşitli aktivitelere yer verilmiş ve her öğrencinin psikolojisi düşünülerek her zaman sorunlarını anlatabileceği danışmanlara yer verilmiştir. Danışmanlar ve yurt görevlileri öğrencilerin ihtiyaçlarına maksimum düzeyde yanıt vermek adına özel bir eğitimden geçmiştir. Öğrencilerin kalması adına en fazla üç kişilik odalar tasarlanmıştır. Tek kişilik odalar ve iki kişilik odalar da sıklıkla tercih edilmektedir.

Kosova Üniversitesi Yurtları içerisinde öğrencilerin ders çalışması adına derslikler ve kütüphaneler bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sosyal yaşantısını ve yurt arkadaşları ile iletişimini kuvvetlendirmek adına sinema salonları, playstation odaları bulundurmaktadır. Spor faaliyetlerine de oldukça önem veren yurtlarda yüzme havuzunun yanı sıra spor salonu ve öğrencilerin ekipler halinde yapabildikleri sporlara da yer verilmektedir. Yurtlar 7/24 güvenlik elemanları ve yüksek güvenlik sistemleri ile korunmaktadır.

Olumsuz herhangi bir durumda, doğal afetler karşısında her zaman hazır bir sistem tasarlanmıştır. Temizliğe de oldukça önem veren Kosova Priştine Universum Üniversitesi Yurtları odaların her gün sabah ve akşam olmak üzere iki kere temizlenmesi ve güvenli temizlik malzemeleri kullanılması, öğrencilerin çamaşırlarını yıkaması için özel bir çamaşırhane ve test aşamasından geçerek öğrencilere sunulan yemekler ile temizlik seviyesini en yüksekte tutmaktadır. Öğrencilerin kişisel ve ortak kullanabildikleri lavabo ve banyolar ile her öğrencinin ihtiyacını karşılayacak bir kapasiteye sahip olmuştur.

Öğrencilerin derslerinde ve ödevlerinde yardımcı olması adına son derece teknolojik bilgisayar sınıfları ile ihtiyaçlara anında yanıt vermektedir. Ayrıca üniversitelerin çevresinde bulunan yurtlar ulaşımı da oldukça kolaylaştırmaktadır. Her saat faaliyet veren ücretsiz servisler sayesinde öğrencilerin fakültelerine ulaşımı sağlanmaktadır. Odalarda öğrencilerin rahat edebilmesi adına ortopedik yataklar kullanılmış, çalışma masalarına yer vermiş, gardırop, komodin, raf sistemli kitaplıklar bulundurulmuştur. Öğrencilerin isteğine göre üç kişilik odalara televizyon yerleştirilmesi mümkündür. Öğrencilerin erişebileceği wifi sistemi istemi ile internet kullanımı kolaylaştırılmıştır.

Doğru Tercih

EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile Kosova Üniversite Yurtları ile tanışabilir yurtdışında eğitim için Kosova’yı tercih eden öğrencilere uygun fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Türkçe eğitimde yüksek başarılar kazanmış üniversiteleri tercih ettiğinizde konaklama ve ulaşım sorunları için uğraşmamanız eğitimli danışmanlar eşliğinde rahat ve konforlu yurtlara yerleşebilir ve kafanızda oluşan soru işaretlerine anında yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca olası durumlarda danışmanlarınızdan destek alarak sorunlarınızı en aza indirgeyebilirsiniz. Doğru tercih konusunda eğitim danışmanlık hizmetimiz ile isteklerinizi karşılamaktan büyük memnuniyet duyarız. Sizlerde vakit kaybetmeden yurtdışında eğitim için Kosova üniversitelerine kayıt yaptırmalı ve konforlu yurtlarda öğretim hayatınızı devam ettirmek için bizlerden destek alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!