Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora

Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora

Lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin alanlarında profesyonel olması için tercih ettikleri bir üst seviye eğitim ise yüksek lisans ve doktora eğitimidir. Günümüzde eğitim ve öğretimin önemi tartışılmaz bir konu haline gelmiştir. Artık yalnızca lisans mezunu olmakta öğrencilerin mesleklerinde gelişmesi adına yardımcı olmamaktadır. Alanlarında uzmanlaşmak isteyen Lisans mezunu öğrenciler yüksek lisans ve doktora eğitimini tercih etmektedir. Yüksek lisans ve doktora eğitimi birbirlerinden farklı eğitimlerdir. Yüksek lisans eğitimi öğrencilerin lisans eğitimlerini bitirdikten sonra devam edilen eğitime verilen isimdir. Doktora eğitimi ise öğrencilerin bağımsız araştırmalar yaparak projeler hazırlaması ile oluşan eğitim sürecidir. Doktora eğitimi, yüksek lisans ve lisans eğitiminde bir üst basamağı olarak görülebilir. Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi öğrencilere sunulan bir fırsattır. Sizlerde Kosova üniversitesinde lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimine başvurabilirsiniz. Bunun dışında farklı bir ülkede lisans bölümünüzü tamamlamanız halinde dahi Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde bu programlara başvurabilir ve eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans Ve Doktora eğitimi ile lisans bölümünüzden mezun olduktan sonra alanınızda uzlaşmak adına kendinizi ve hedeflerinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Kosova Üniversitesinde bu eğitimi almak isteyen öğrenciler öncelikle lisans bölümünü tamamlamalı ve daha sonrasında yüksek lisans için başvuru yapmalıdır. Yüksek lisans eğitimi için herhangi bir sınava gerek olmadan yalnızca lisans mezuniyet diplomanız ile başvuru yapabilmektesiniz. Ülkemizde bu eğitim için bir sınav zorunluluğu ve stresi olması nedeni ile öğrenciler oldukça zorlanmaktadır ancak Kosova Üniversitesi bu bağlamda size büyük bir fırsat sunmaktadır.

Ülkemizde olduğu gibi iki aşamadan oluşan bu eğitim tezli ve tezsiz olmaktadır. Tezli yüksek lisans eğitiminde öğrencilerin bilimsel araştırmalar yaparak bilgilere ulaşma ve ulaştığı bilgileri değerlendirip yorumlama gibi yeteneklerini kullanmaktadırlar. Tezsiz Yüksek Lisans eğitiminde ise öğrencilerin mesleki konularda daha çok bilgiye ulaşma ve uygulamada gelişip daha pratik olmaları hedeflenmektedir. Doktora eğitimi ise yüksek lisans eğitimi tamamlandıktan sonra başvuru yapılan bir eğitim sürecidir. Lisans öğrencileri de başvuru yapabilirler ancak genellikle yüksek lisanstan sonra tercih edilmektedir. Doktora eğitimin öğrenciler yaptıkları bilimsel araştırmalar ile bu bölümden mezun olduktan sonra “doktor” ünvanı elde etmektedir.

Uluslararası Düzeyde Eğitim

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile sizlerde Kosova Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi alabilir. Yurtdışında kendi diliniz ile eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Lisans sürecinde olan öğrencilerimize sunduğumuz tüm olanakları yüksek lisans ve doktora öğrencilerine de sunmaktayız. Bizler için önemli olan siz değerli öğrencilerimizin isteklerine hitap etmektir. Kosova Üniversitesinin detaylı bilgileri için bizlerden her an destek alabilirsiniz. Uluslararası düzeyde eğitim veren bu üniversitede alanınızda uzman bireyler olarak mesleğinizi devam ettirebilir ve sizler de doktor ünvanı elde edebilirsiniz. Programların başvuru tarihleri, şartları ve olanakları hakkında detaylı bilgileri danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!