Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Kosova Üniversitesi Psikoloji

Psikoloji, insanların davranışları zihinsel düşüncelerde oluşan süreçleri araştıran bir bilim dalıdır. Günümüzde insanların çoğunluğu günlük hayatta yaşadıkları streslerden, olaylardan ve yaşayış tarzlarından dolayı psikolojik tedavilere başvurmaktır. Birçok hastalığın temelini oluşturan ve tedavisi psikolojik yollardan geçen hastalıklar ile psikolojik tedavilere olan ilgide haliyle oldukça artmıştır. Psikoloji bölümü okumak isteyen öğrencilerin tamamı mezun olduktan sonra insanların zihinsel düşüncelerini geliştirmek ve iyileştirmek adına yapılan tedaviler eşliğinde bireylerin iyileşmesi adına fayda sağlamakta ve psikolog ünvanını elde etmektedir. Ülkemizde psikoloji bölümü okumak oldukça zordur. Bunun nedeni ise temel ve sağlam bir bölüm olmasından dolayıdır. Hal böyle iken öğrencilerin psikoloji bölümü okuma hayalleri sınav stresi ile birleşince oldukça zor bir hale gelmektedir. Siz değerli öğrencilerimiz için ise bu durum oldukça kolay bir hal almaktadır. Yurtdışında bir eğitim alarak psikoloji bölümü okuyup psikolog ünvanı elde etmek istemez misiniz?

Sizleri Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü ile tanıştırmak isteriz. Kosova Priştine Üniversitesi’nde alacağınız eğitim ile sınav dayatması olmadan yalnızca lise diplomanız ile rahatlıkla psikoloji bölümü okuyabilir ve geleceğin psikolog adaylarından olabilirsiniz. Bu neden ile sizlere kesinlikle önerimiz Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisi olmak adına adımlarınızı atmanızdır. Öğrencileri toplumu iyileştiren ve bireylerin zihinsel düşüncelerini, davranışlarını en iyi şekilde anlayıp bu doğrulta en doğru tedavi sunan kişiler olarak yetiştirmek hedeflenmiştir. İnsanlara yardım etmeyi seven öğrencileri yetiştirmek Kosova Priştine Universum Üniversitesi için her zaman çok önemli olmuştur.

Sınavsız bir şekilde öğrencileri bu eğitimi vermelerinde ki temel hedef öğrencilerin içinde ki insan sevgisini ve insanların ihtiyaçlarını karşılama isteğine dur dememektedir. Mezun olduktan sonra öğrencilerin psikolog olarak mesleklerine devam etmesinin yanı sıra, hastanelerde, insan kaynaklarında, rehabilitasyon merkezlerinde gibi birçok sektör de size iş imkanı sunmaktadır. Üstelik formasyon almanız ile hastanelerde kıdemli olarak mesleğinizi sürdürebilmektesiniz. Kosova Üniversitesi Psikoloji İngilizce eğitim göreceğiniz bu bölümde olayları daha çabuk kavrayabilir ve derslere daha kolay adapte olabilirsiniz. İngilizce eğitim verilirken öğrencilerin ihtiyaçlarına göre etkinlikler düzenleyerek, ünlü psikologlar ile söyleşi imkanı sağlayarak öğrencileri en üst düzeye çıkarmak önceliklidir.

Yurtdışında Kaliteli Bir Eğitim

Kosova Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitim almak isteyen ve ben bu bölümde eğitim görmeliyim diyen tüm öğrencilerimize EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak ön ayak olmak istemekteyiz. Psikoloji bölümünde eğitimini tamamlayıp insanlık ve toplum için yararlı olacak bireylerin yurtdışında uluslararası bir eğitim alması bizim için çok önemlidir. Kosova Üniversitesi bu nokta oldukça kendini geliştirmiş ve öğrencilere ekonomik fiyatlar sunarak iyi psikologlar yetiştirmeyi hedeflemiştir. Sizlerde Psikoloji bölümünde eğitim almak istiyorsanız Kosova Üniversitesi’nde yurtdışında kaliteli bir eğitim alarak eğitim ve öğretim hayatınızı tamamlayabilirsiniz. Kosova Üniversitesinde okumak isteyen öğrencilerimiz danışmanlarımızdan detaylı bilgileri edinebilir ve bilgi alabilirler.

 

Kosova Üniversiteleri ve Psikoloji Eğitimi

Psikoloji, insan ve hayvan davranışlarına sistematik ve ampirik araştırmalara dayanan bilimsel bir çalışma alanıdır. Pek çok insan psikolojiyi, pratik uygulaması olmayan karmaşık ve gizemli bir disiplin olarak düşünür. Bununla birlikte, dünya çapında birçok üniversite ve kolej psikoloji eğitimi kursları sunmaktadır – bu da psikolojinin günlük hayata uygulanabilecek temel bir bilim alanı olduğunu göstermektedir.

Kosova’daki birçok üniversite ve kolej psikoloji eğitimi kursları sunmaktadır. Bunlar arasında Priştine Üniversitesi, Priştine Üniversitesi, Duklja Üniversitesi, Prizren Üniversitesi ve Mitrovica Üniversitesi bulunmaktadır. Bu kurumların psikoloji eğitiminde uzmanlaşmış bölümleri vardır. Psikolog olmak isteyen öğrenciler, diplomaları için gerekli eğitimleri almak için bu kurslara kayıt olabilirler. Bu kurslar hem uluslararası hem de yerel öğrenciler arasında çok popülerdir. Her üniversite, psikologlar için güncel sosyal konularla ilgili farklı derece planları sunar. Örneğin, 2018 Dünya Kupası’ndan sonra üniversiteler, spor tutkunları arasında kumar ve şike ile ilgili sorunları ele almak için spor psikolojisi üzerine kurslar başlattı.

Daha önce de belirtildiği gibi, üniversiteler ve kolejler psikoloji okumak isteyen öğrencilere lisans ve yüksek lisans dereceleri sunar. kariyer yolu olarak. Liseden sonra öğrenciler bu derslerden birine net bir amaç ile başvurmalıdır. Çoğu kurs, öğrencilere modern psikolojinin çeşitli dallarından teori ve yöntemleri öğretmeye odaklanır. Öğrenciler ayrıca araştırma projelerinde bilgisayar ve istatistik gibi psikolojik araçları nasıl kullanacaklarını öğrenirler. Bazı dersler öğrencilere hayvanlar veya insanlar üzerinde psikolojik deneyler yaparken etik standartları öğretir. Tüm bunlar, gerçek dünyadaki uygulamalarla ciddi bir çalışma alanı sağlar.

Tüm öğrenciler, geleneksel bir üniversite veya kolejden psikoloji alanında diploma almakla yetinmezler. Bunun yerine, kendi kendine çalışan çevrimiçi kolejlerde psikoloji öğrenmek için çeşitli seçenekler vardır. Bazı popüler olanlar arasında American Psychological Association (APA), National Psychological Association (NPA), British Psychological Society (BPS) ve Canadian Psychological Association (CPA) onaylı programlar bulunmaktadır. Bu programlar tipik olarak standart derecelerden daha kısadır ancak geleceğin psikologlarını yetiştirmeye odaklanarak psikoloji alanına mükemmel bir giriş sağlar. APA web sitesi, kabul koşulları, müfredat geliştirme, öğretim üyeleri, sınav prosedürleri, öğrenci hayatı ve danışman hizmetleri program politikaları ve düzenlemeleri ve daha fazlası hakkında bilgi sağlar.

Psikoloji, bugün ve yarın birçok uygulaması olan önemli bir bilim alanıdır. Modern psikologların çabaları sayesinde birçok insan psikolojik bilgiyi günlük olarak kullanır. Üniversiteler ve kolejler, geleceğin psikologlarına insan davranışlarını akla gelebilecek her açıdan anlamak için ihtiyaç duydukları becerileri öğretmeye adanmış mükemmel bölümlere sahiptir. Ek olarak, öğrencileri ya geleneksel dereceler ya da çevrimiçi kendi kendine çalışma programları aracılığıyla psikoloji eğitiminde yüksek kaliteli derecelere hazırlayan birkaç çevrimiçi psikoloji koleji vardır.

Kosova Üniversitesi (UoK), Kosova’nın başkenti Priştine’de bulunan bir devlet üniversitesidir. 2008 yılında kuruldu ve şu anda yaklaşık 6.000 öğrencisi var. Kosova Üniversitesi’ndeki psikoloji programı, profesyonelleri psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve sosyal eğitimci olacak şekilde eğitmeyi amaçlıyor. Avrupa Psikoloji Doktora (EDP) programı tarafından akredite edilmiştir ve Bologna sürecinin bir parçasıdır, yani ECPI tarafından belirlenen gereksinimleri karşılamaktadır.

Kosova Üniversitesi’ndeki psikoloji programında altı bölüm vardır: klinik psikoloji, eğitim, kişiler arası ilişkiler, ruh sağlığı ve sağlık psikolojisi, spor psikolojisi ve yaşam becerileri. Bu altı bölüm içinde ayrıca 12 uzmanlık bulunmaktadır. Kosova Üniversitesi’ndeki altı psikoloji derecesi, Psikoloji Bilim Lisansı (Psikoloji Lisans), Psikoloji Sanat Lisansı (Psikoloji Lisans), Psikoloji Yüksek Lisans (Psikoloji Yüksek Lisans) ve Felsefe Doktorası (PhD) dereceleridir. . Kosova Üniversitesi’nde bir dereceyi tamamlamak titiz bir iştir ve yıllarca eğitim alır.

Her iki üniversite de lisans ve yüksek lisans dereceleri için psikoloji dereceleri sunmaktadır. Kosova Üniversitesi sadece lisans dereceleri sunarken, Mitrovica Üniversitesi psikoloji alanında hem lisans hem de yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Her üniversitenin lisans dereceleri için kurslar sunan beş bölümü vardır – klinik psikoloji, eğitim, ruh sağlığı ve spor ve yaşam becerileri. Yüksek lisans dereceleri için, Kosova Üniversitesi’nde klinik psikoloji, eğitim bilimleri, akıl sağlığı bilimleri, rehabilitasyon bilimleri olmak üzere beş bölüm bulunurken, Mitrovica Üniversitesi’nde yedi eğitim bilimleri, akıl sağlığı bilimleri, akıl sağlığı hemşireliği bilimi, klinik psikoloji ve rehabilitasyon bilimleri bulunmaktadır. .

Şu ​​anda Kosova’da psikoloji alanında üniversite derecesine sahip birçok iyi eğitimli insan var. Her iki üniversite de yüksek düzeyde akademik başarıya yol açan titiz programlarla bu talebi karşılamak için hızla büyümüştür. Bu programlardan mezun olan adaylar bu ülkede sahip olduğumuz en iyi profesyoneller arasındadır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!