Avrupa Vizyonu Üniversitesi

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Öğrenciler meslek seçimlerinde en çok tercih ettikleri bölümlerden birisi de mimarlıktır. Son zamanlarda sunduğu geniş iş olanakları ve asla eskimeyen dünyanın her yerinde aynı ölçüde saygı duyulan bir meslek olduğunu çoğumuz bilmekteyiz. Mezun olduktan sonra sunduğu geniş çalışma imkanları ile gözde meslekler sıralamasında en yüksekte bulunmaktadır. Üstelik bireylerin sosyal olmasını, daha çok çalışma prensibine sahip olmasını, sorumluluk almasını ve üretme yeteneği geliştirmesini sağlamaktadır. Bu konuda Kosova da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin oldukça şanslı olduğunu belirtmek isteriz. 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş hakkı tanıyan üniversiteleri ile mimarlık bölümünde eğitiminizi tamamlayabilir ve hedeflerine ulaşabilirsiniz. Son zamanlarda eğitimin adresi haline gelmiş ülke de herhangi bir sınava da gerek görülmemektedir. Yalnızca lise diploması ya da herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmanız yeterlidir. Bu bölümde eğitim almak istiyor, kendinizi her anlamda profesyonel bir seviyeye getirmek istiyorsanız 2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş fırsatı ile hemen kaydınızı Kosova’nın seçkin üniversitelerinizi yaptırmalısınız.

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş ülkemizde birçok kriteri gerektirmekteyken yurtdışında eğitim almak isteyen hatta yurtdışında kendi dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler için vazgeçilmez bir deneyim sunmaktadır. Hatta bu deneyim sayesinde Avrupa standartlarında mimarlıkta kullanılan her programın detayına ve son teknoloji uygulamalarıyla hem farklı yönlerde düşünmeyi hem de üretkenliğinizi arttırabilirsiniz. Kosova gibi mimarisi geniş ve dünya listelerine girmiş mimari yapılara sahip bir ülkede bu eğitimi alıyor olmak ise mimari düşünce yapınızı her anlamda geliştirecektir. Türkçe eğitim sunan üniversiteler sayesinde anadilinizde bir eğitim alacak bunun yanı sıra İngilizce, Almanca gibi diller öğrenerek eğitim kalitenizi arttırabilirsiniz. Mimarlık bölümündeki profesör, doçent öğretim görevlileri sayesinde bilgilerinizi geliştirebilecek ve kalite bir eğitim alabileceksiniz.

Mimarlık Dikey Geçiş

Akademik kadrosu, müfredat yapısı, ders işleyiş şekilleri ve eğitim sunulan ortamın dinamikliği ile mimarlık eğitimine yeni bir soluk kazandıran Kosova üniversiteleri Mimarlık Dikey Geçiş ile bu fırsatlardan sizlerin daha kolay faydalanmasını hedeflemektedir. Mimarlık bölümü öğrencilere öncelikle sorumluluğu, meslek sahibi olmanın bilincine erişmeyi ve proje üretim yeteneğini arttırmayı daima hedeflemiştir. Bizler EuroStar Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak sizlere en güncel teknolojileri kullanarak, farklı mimari yapılara yeni bakış açıları getirmenizi, donanımsal olarak mimarlık bölümünde gelişmenizin en uygun ve en yüksek standartlarındaki halini yaşama fırsatını sunmaktayız. Sizlere tavsiyemiz mimarlık bölümü okumak istiyorsanız, günlük yaşantıya ve yapılara yeni bir soluk getirmeyi hedefliyorsanız bu yolda destekçiniz olamaya hazırız. İyi bir eğitim alabilmeniz adına gerekli tüm bilgi ve desteği sizlere sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Mimarlık alanında uluslararası standartları yakalamanızı hedefleyen bu eğitim programı için vakit kaybetmeden hemen kayıt yaptırmalısınız ve bu eşsiz eğitim fırsatını mutlaka değerlendirmelisiniz.

Üniversitelerde Dikey Geçiş Avantajları

Geleneksel bir üniversite ortamı, öğretim yöntemlerinin çoğunu basılı sayfadan fiziksel sınıf ortamına aktarır. Öğretmenler düzenli aralıklarla ders anlatır ve öğrencilerine ev ödevleri verir. Bu yöntem, giriş konularını öğretmek için iyi çalışır, ancak daha karmaşık teorilere sahip konular, daha uygulamalı bir yaklaşımı gerektirir. Bu durumlarda, öğrencilerin materyali tam olarak kavramak için profesörle birlikte çalışması gerekir. Bu, dikey transfer modelinin en yararlı olduğu zamandır.

Çoğu üniversite, karma bir yaklaşım benimsemek yerine derslerini dikey tutmayı tercih eder. İkinci yaklaşım, her sınıfta gerekli olan sandalye sayısını azalttığı için daha uygun maliyetlidir. Öğrenciler ayrıca, sınıflarda dersler ve ev ödevlerinin bir karışımını içerdiğinde daha hızlı öğrenirler. Bunun nedeni, derslerin öğrencilerin eğitmenin fikirlerini anlamalarına yardımcı olması ve sonraki ev ödevi alıştırmalarının bu bilgileri gerçek yaşam durumlarına uygulamalarına yardımcı olmasıdır. Ek olarak, profesörlerle yapılan fiziksel toplantılar, öğrencilerin daha sonraki yaşam çabaları için gerekli olan güçlü kişilerarası becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.

Fiziksel toplantılar, üniversite dersleri için gereken evrak miktarını da azaltır. Ev ödevleri artık üniversite hocalarının ödevleri öğrencilere posta veya e-postayla göndermesini gerektirmiyor. Bunun yerine, tüm ödevler ortak bir salonda veya konferans salonunda yüz yüze yapılır. Öğrencilerin ayrıca ders materyalleri talep eden veya ödevler hakkında soru soran mektuplar yazmalarına da gerek yoktur. Tüm bunlar zamandan tasarruf sağlar ve üniversitedeki derslerin sorunsuz işlemesini sağlar.

Dikey geçiş modeli, sınıf etkileşimini teşvik ettiği ve evrak gereksinimlerini azalttığı için üniversitelerde iyi sonuç verir. Ayrıca, atanan ev ödevlerini takip etmeye veya öğrencileriyle bire bir görüşmeye zaman harcamaları gerekmediğinden, profesörlerin etkili kurslar yürütmesi de çok daha kolaydır. Sonuç olarak, yeni eğitmenler genellikle lisede öğrendiklerinden farklı öğretim yöntemlerine alışmakta zorlanırlar. Öğrenciler, bir üniversite ortamını kullanarak, gittikleri her yerde birinci sınıf eğitime erişebilirler.

Myo mimarisi, biyomühendislik ve sinirbilime dayalı yeni bir mimari tasarım sistemidir. Binaları tasarlamak, inşa etmek, izlemek ve bakımını yapmak için fiziksel, dijital ve yazılım sistemlerini birleştirir. Myo mimari sisteminin amacı, gelecekteki binalar için daha güvenli, daha enerji verimli ve bakımı daha kolay dijital planlar oluşturmaktır. Bu sistem, binaların tasarlanma ve inşa edilme biçiminde devrim yaratacak.

Stajlar, öğrencilere teorik ve pratik mimarlık becerileri öğreterek öğrencileri mimarlıkla ilgili sektörlerdeki işlere hazırlar. Bunlar, Yunan harfinden türetilen Myo mimarlık proje ismine dayandıklarından, myo mimarlık stajları olarak bilinirler. Bu stajlar, mimarların bir üniversite diploması almadan önce ilgili deneyim kazanmalarını sağlar. Ayrıca mentorluk programlarının, mimarlık alanına girmekle ilgilenen başvuru sahiplerini belirlemesine yardımcı olurlar. Stajdan elde edilen bilgiler, müfredatlarında ekstra dersler sağlayarak öğrencinin akademik kariyerini de geliştirebilir.

Myo mimari sistemi, uluslararası bir biyomühendis, yazılım geliştirici, mimar ve psikolog ekibi tarafından yönetilmektedir. Binaların tasarlanma, inşa edilme ve işletilme biçiminde devrim yaratmayı amaçlar. Bu proje, gömülü elektronikler ve yumuşak robotik gibi son teknoloji nörobilim tekniklerinden yararlanarak, daha yüksek enerji verimliliğine sahip daha güvenli binalar yaratmayı amaçlıyor. Bu programa dahil olan stajyerler, inovasyona ve bağımsız çalışmaya olan ilgileriyle mükemmel bir eşleşme olduğu için onu heyecan verici bulmalıdır.

Öğrenciler, myo mimarlık stajlarını diğer mimari programlara başvurdukları zaman civarında tamamlamalıdır. Bu, başvurularının rekabetçi kalmasını ve staj başvurularının program ofisi tarafından derhal işleme alınmasını sağlar. Myo mimarlık stajları sınırlı olduğundan, başvurunuzun hemen işleme alınabilmesi için başvuru döneminin erken saatlerinde başvurmanız en iyisidir. Ayrıca, istediğiniz anadal için okullara başvurduğunuzda myo mimarlık stajınız hakkında bir not eklemek iyi bir fikirdir. Bu, okulunuzun, istediğiniz anadalla ilgili kurslara kabul başvurunuzu değerlendirirken başarılarınızı vurgulamasına yardımcı olacaktır.

Myo mimarlık stajları, müstakbel mimarlar için ilgili deneyimi sağlar ve mentor programlarının ilgilenen adayları belirlemesine yardımcı olur. Öğrenciler, istenilen mimarlık programları için okullara başvururken myo mimarlık stajlarına ilişkin notlarla başvurularını tamamlarlar. Ayrıca, myo mimari stajınızı diğer programlara başvurduğunuz zaman civarında tamamlamayı unutmayın, çünkü bu, başvuru işlem sürelerini hızlandıracaktır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!