Kosova Da Üniversite Okumak

Kosova Da Üniversite Okumak

Kosova Da Üniversite Okumak

Birçok gencin hayali yurtdışında eğitim ve öğretim görmektedir. Başlarda hayal gibi gelen bu düşünce günümüz şartlarında oldukça kolay bir hale gelmiştir. Kosova’da Üniversite Okumak hem ortak tarihimiz hem de uygun koşulları sayesinde birçok öğrenciye imkan sağlamaktadır. Yükseköğretim geleneklerinde kurumsallaşmayı hedeflemiş olan bu ülkede adeta fırsatlar ayağınıza getirilmiştir. Üstelik bu eğitim ve öğretimi almak için çok zengin olmanız gerektiğini düşünüyorsanız yanıldığınızı söylemek isteriz. Her bütçeye ve kritere uygun olarak tasarlanmış eğitim sistemi sayesinde sizlerde bütçenize uygun olarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yurtdışında okumak için öğrencilerin büyük bir korkusu da dil bilmemekten kaynaklanmaktadır ancak bu durum tam olarak böyle değildir. Kosova’da Üniversite Okumak isteyen birçok Türk öğrenci kendi dilinde eğitim görebileceği üniversitelere yönlendirilmektedir. Böylelikle hem eğitim hayatınız kolaylaşmış hem de farklı kültürler ve diller öğrenmiş olacaksınız.

Eğitim Sistemi

Bir öğrencinin hayatında en büyük adımlardan birisi şüphesiz ki üniversite hayatıdır. Alacağınız bu eğitim geleceğinizi şekillendirmek ile kalmayacak sağlam adımlar ile ilelebet sürecek bir başarıya sizi sürükleyecektedir. Tam bu aşamada sizlere tavsiyemiz; yurt dışına çıkmak istiyorsanız kesinlikle Kosova’yı göz önünde bulundurmanızdır. Öğrenciler ve öğretim görevlilerin daima etkileşim halinde olması, her aşamada ve her sorunda yardım isteyebilecekleri danışmanları bulunması bütün bu süreci kolaylaştırmaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesinde okumak sizi bulunduğunuz noktadan sonsuz başarıya götürmek için atacağınız büyük bir adım demektir. Seminerler, sempozyumlar ve paneller ile birçok profesörün bilgilerinden yararlanacak ve bilimsel tartışmalar eşliğinde keyifli dakikalar yaşayacağınız anlara şahitlik edeceksiniz. Sahip olduğunuz yetenek ortaya çıkarılarak, üniversitelerde bulunan sosyal kulüpler sayesinde yeni arkadaşlar edineceksiniz.

Günlük yaşantınızda gezip göreceğiniz yerler ile kültürel anlamda kendinizi geliştirebilecek ve yeni yerler keşfetmenin keyfi ile dolup taşacaksınız. Tüm bunların yanı sıra hem okuyup hem çalışmak isteyen öğrencilere sunulacak uygun işler ile iş hayatı ile tanışabilecek ve ekonomik özgürlüğünüzü kazanacaksınız. Öğrencilere bilgi vermenin yanı sıra günümüz teknolojisi ışığında bilgiyi öğrenmenin kolay yollarının öğrenciye empoze edilmesi önceliklidir. Küreselleşen dünya koşullarına uygun olarak eğitim ve öğretim almanın öğrencilere verilecek en büyük destek olduğuna inanılarak oluşturulan eğitim sistemi sayesinde her zaman bir adım önde olacaksınız.

Kosova’da Üniversite Okumak , hem sağlıklı bir eğitim almanızı hem de bütçenizi her zaman ideal seviyede tutmanızı sağlamaktadır. Merkezler de bulunan üniversiteler sayesinde hem ulaşım hem de konaklama sizin için uygun bir hale gelecektir. Desteğe ihtiyacı olan öğrencilere yardım etmek ve yanlarında olmak üniversiteler için adeta bir görev haline gelmiştir. Euro Star Danışmanlık Hizmeti olarak sizlere hayallerinizi gerçekleştirme de ve bu eşsiz ülkede eğitim almanızı sağlamakta destek olmaktan büyük mutluluk duyarız. Yurtdışında üniversite okumak isteyen her öğrenciye doğru bilgiler ve yönlendirmeler sağlayarak danışmanlarımız eşliğinde fırsatları öğrenebilirsiniz.

Kosova Da Üniversite Okumak

Kosova Üniversitesi (UoK), Kosova Cumhuriyeti’nde bir devlet üniversitesidir. 1985 yılında kurulan, Kosova’daki tek üniversite ve Balkanlar’daki tek Arnavutça dil üniversitesidir. 2008 yılında Kosova Üniversitesi, Avrupa Birliği tarafından Akademik Mükemmellik Merkezi olarak tanınmaya hak kazandı. Başarısına rağmen, Kosova Üniversitesi bölgede yıllarca süren siyasi huzursuzluk ve şiddetten zarar gördü.

Kosova Üniversitesi 1985’te kuruldu ve şu anda 10.000’in üzerinde öğrencisi var. Priştine Üniversitesi ile birlikte Kosova’daki iki devlet üniversitesinden biridir. Kosova’daki tüm üniversiteler, Tüm Arnavut Devletleri Öğrencileri Birliği (AAKS) tarafından yönetilmektedir. AALS, üniversitelerin çoğunu yönetir; akademik standartları belirlemekten, öğretim üyelerini ve personeli atamaktan ve öğrencilerin kaydını yapmaktan sorumludurlar. AAKS Başkanı aynı zamanda AALS Başkan Yardımcısı ve KSU Genel Sekreteridir. Dünyadaki diğer birçok üniversitenin aksine, Kosova Üniversitesi Arnavut hükümeti tarafından kontrol edilmektedir.

Başarısına rağmen, Kosova üniversiteleri bölgedeki siyasi ve askeri huzursuzluklara rağmen gelişmeyi başardı. Bunun nedeni, herhangi bir siyasi parti veya grupla doğrudan ilişkili olmamalarıdır. Bunun yerine, bu kurumlar bağımsız bir öğrenci konseyi tarafından kontrol edilir. Bu üniversiteler bağımsız bir kuruluş tarafından yönetildiğinden, belirli bir grubun üyeleri onları desteklemeyi bıraksa bile faaliyetlerine devam edebilirler. Bu, Kosova üniversitelerinin diğer bölgelerdeki Arnavutlar tarafından yönetilen kurumları hedef alan şiddetin neden olduğu zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı oldu.

NATO’nun Priştine Üniversitesi’ni bombaladığı 1999 yılından bu yana, Kosovalı yetkililer kendi üniversitelerindeki tesisleri iyileştirmeye çaba sarf ettiler. Bir kriz sırasında eğitim sistemlerini çalışır durumda tutmak için başka değişiklikler de yapmak zorunda kaldılar. UoK, öğrencilerin derslere devam edebilmeleri için sınıflarını kampüsündeki farklı binalara taşımak zorunda kaldı. Dersler orijinal yerlerinde yeniden başladıktan sonra bile, UoK’nin tesisleri NATO’nun bombalama harekatından hala hasar gördü. Öğrencilerin sıcak yaz aylarında serin kalabilmeleri için artık klima üniteleri kuruldu.

Zorluklarına rağmen, Kosova Üniversitesi, yirmi yıl önce kapılarını açtığı ilk günden beri bir eğitim sistemini başarıyla işletiyor. Ülkenin dört bir yanından gelen Arnavutlar tarafından kontrol edilen bağımsız bir kuruluş tarafından yönetildiğinden, Kosova üniversiteleri, huzursuzluk zamanlarında benzersiz bir şekilde gelişebilmektedir.

Kosova Cumhuriyeti, Şubat 2008’de Sırbistan’dan bağımsızlığını ilan etti. Bir yıldan biraz uzun bir süre sonra, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Kosova’yı kendi parlamentosu ve hükümetiyle bağımsız bir devlet olarak tanıdı. Birçok uluslararası hükümet ve kuruluş Kosova’nın bağımsızlığını desteklese de, Sırbistan ile devam eden anlaşmazlıklar nedeniyle bazıları buna karşı çıktı. Fikri ne olursa olsun, Kosova’da okumak ülke ve insanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için mükemmel bir fırsattır.

Bir kere, Kosova’da okumak Avrupa’da okumaktan çok daha ekonomiktir. ABD Öğrenim oranları, karşılaştırılabilir kurumlardan çok daha düşüktür ve yemek maliyetleri de diğer metropol alanlardan çok daha düşüktür. Ayrıca uzman öğretmenler diğer ülkelere göre daha düşük ücretlerle çalışmaktadır. Düşük maliyet ve yüksek kaliteli eğitimin bu kombinasyonu, Kosova’yı dünyanın her yerinden öğrenciler için popüler bir eğitim yeri haline getiriyor.

Uluslararası öğrenciler, hükümet, kolejler ve diğer toplum hizmetleri tarafından desteklendiklerini hissediyorlar. Örneğin, Milli Eğitim Bakanlığı uluslararası öğrencilerin alınmasına yardımcı olur ve öğretmen adayları için İngilizce eğitim programları sunar. Ayrıca, yabancı öğrencilere ücretsiz İngilizce eğitimi veren birkaç İngiliz akademisi, kütüphanesi ve enstitüsü bulunmaktadır. Ayrıca yeni öğrencilere destek sunan ve onların Kosova’daki yaşama alışmalarına yardımcı olan birkaç uluslararası STK da bulunmaktadır.

Yabancı öğrencilere barınma, İngilizce öğrenme ve yarı zamanlı iş bulma konusunda yardımcı olacak çeşitli kaynaklar bulunmaktadır. Uluslararası Eğitim Enstitüsü-Kosova (IKE), Küresel Kaynak Merkezi aracılığıyla uluslararası öğrencilere yardımcı olur. Bu merkez, Kosova’daki yaşam hakkında bilgi sağlar ve öğrenci vizesi ve çalışma izni başvurularında yardımcı olur. Ayrıca uluslararası öğrenciler için kariyer danışmanlığı hizmetleri sunar ve öğrencileri nitelikli yabancı uyrukluların yetiştirilmesiyle ilgilenen işverenlerle bağlantı kurabilir.

Kosova’da okumak, ülke ve insanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için mükemmel bir fırsat. Eğitimin maliyeti diğer ülkelere göre makul ve yeni öğrencilere sunulan birçok destek hizmeti var. Ayrıca, yarı zamanlı çalışmak isteyen İngilizce konuşanlar için birçok iş fırsatı vardır. Yurtdışında eğitim almakla ilgileniyorsanız, Kosov’u düşünün!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!