Kosova Eğitim Danışmanlığı

Kosova Eğitim Danışmanlığı

Eğitim danışmanlığı öğrencinin hedeflerine ve yeteneklerine göre istediği eğitim ve öğretimi alabilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Kosova Eğitim Danışmalığı bu noktada kendini oldukça geliştirmiş ve öğrencileri doğru yönlendirmek adına faydalı bir sistem kurmuştur. Toplamda iki aşamada olan bu eğitim danışmanlığı hizmeti öğrenciyi yormadan ve fikirlerine saygı duyularak doğru ve kaliteli yaşam sürmeleri için her ayrıntı düşünülerek hazırlanmıştır. Bireysel, grup halinde ve yurtlarda verilen bu hizmet ile öğrencinin hem psikolojik hem de öğretim sürecini toparlamaya ve sağlıklı düşünceler eşliğinde eğitim-öğretim hayatını sonlandırması hedeflenmiştir.

Eğitim danışmanlarının da yüksek bilgi kapasitesine sahip her anlamda kendini geliştirmiş ve bireylere desteği yüksek olan kişiler olmasına özen gösterilmektedir. Eğitim danışmanlığı anlayışı günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda akıllarında oluşan sorulara yanıt vermek ve ihtiyaçlarını karşılayıp, doğru yönlendirmeler sağlamak oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenledir ki Kosova Priştine Universum Üniversitesi tercihinde bulunan öğrenciler her zaman eğitim danışmanlık hizmetinden yararlanarak bulundukları noktadan daha iyi bir noktaya gelebilmek adına çabalamış ve bunda oldukça başarılı olmuştur. Böylelikle öğrencilerin yaşadığı problemler en aza indirgenerek eğitim öğretim hayatlarında alacakları danışmanlık hizmetleri ile ileri düzeyde devam etmeleri sağlanır.

Üniversite Okumak

Eğitim de en önemli süreç üniversite sürecidir. Üniversite okumak isteyen her genç bu hayali için oldukça büyük bir savaş vermektedir. Bunun nedeni ise ülkemizde bulunan sınav sisteminden kaynaklanmaktadır. Sınav sisteminin öğrencilere sunduğu “acaba başarabilir miyim?” sorusu onların en büyük başarısızlık nedenlerinden birisi olmuştur. Bu nedenle üniversite hayatında artık öğrencilerin daha kolay bir şekilde eğitim almasını sağlayan sistemler ile tanışma vakti gelmiştir. Bu kaygıdan kurtulmak ve öğrencilerin yurtdışında eğitimine devam etmesini sorunsuz bir şekilde tamamlamak adına da Kosova Eğitim Danışmanlığı hizmetleri sunulmuştur. Bireysel ve grup çalışmaları olarak ikiye ayrılmış bu çalışmalarda öğrenciler öncelikle tek tek görüşmeler eşliğinde danışmanlarla bilgi alışverişi yapmaktadır. Sorunlarını bireysel olarak paylaşarak her türlü problemin en aza indirgenmek istenir. Grup çalışmalarında ise öğrenciler hep birlikte ortak sorunlarını paylaşarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunup, kaynaşıp ve sosyal bir ortam yaratarak eğitim hayatına devam etmektedir. En çok tercih edilen çalışma ise grup çalışması olmaktadır.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak siz değerli öğrencilerimizin her türlü sorununda uzman danışman kadromuzda yanınızda olacak şekilde faaliyet göstermekteyiz. Bu nokta bizi birçok danışmanlık platformundan farklı bir noktaya taşımaktadır. Bizim için önemli olan yalnızca Kosova Priştine Universum Üniversitesi’nde eğitim almanız değil alacağınız bu eğitimi sıfır sorun ile tamamlamanızdır. Bu aşamada her zaman sizlerin yanında olacak ve gelecek ışığımız olan siz öğrencilerimize destek olacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizlerin sunduğu fırsatlar ile kendinizi gayet rahat hissedebilirsiniz ve aklınıza takılacak her soru için bizlere gönül rahatlığı ile ulaşabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!