Kosova Priştine Üniversitesi Nerede

Kosova Priştine Üniversitesi Nerede

Kosova ve Priştine Üniversitesi

Kosova Üniversitesi, tüm bölgedeki tek devlet üniversitesidir ve bu nedenle birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Yedi fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Ayrıca on dört araştırma merkezi, bir yüksek lisans okulu ve bir tıp okulu vardır. Kosova Üniversitesi, çeşitli kursları, yüksek standartları ve nüfusun tüm kesimlerine genel olarak erişilebilirliği ile gurur duymaktadır.

Kosova Üniversitesi, mükemmel olanaklara sahiptir ve tüm bölgedeki en modern üniversitedir. Kendi dergisi Peopled Journal ve Bota Kulture adlı öğrenciler için üç ayda bir yayınlanan bir dergiye sahiptir. Üniversitede ayrıca görsel-işitsel bir kütüphane ve öğrenciler için bir okuma odası bulunmaktadır. Buna ek olarak, Brail’de 200’den fazla kitap bulunan körler için bir kütüphaneye sahiptir. Ayrıca kampüste öğrencilerin dersler arasında eğlenmeleri için çeşitli restoranlar ve kafeler bulunmaktadır.

Kosova Üniversitesi, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’dan birçok öğrencisi olan çok popüler bir üniversitedir. Ana kampüsü başkent Priştine’de bulunmaktadır, ancak Mitrovica, Yakova ve Novi Pazar’da şube kampüsleri ve ülke genelindeki diğer şehirlerde ek küçük kampüsler bulunmaktadır. Yedi fakültenin tümü, çalışma için bolca alana sahip kendi merkez kütüphanelerine sahiptir. Ayrıca her fakülte için birkaç personel ofisinin bulunduğu bir yönetim binası bulunmaktadır. Tüm bunlar, öğrencilerin üniversitenin birçok tesisinde gezinmelerini ve aradıklarını bulmalarını çok daha kolay hale getiriyor.

Kosova Üniversitesi, akademisyenlere ve araştırmaya odaklanan bir kurumdur. Bölgedeki hem AACRAO hem de TMA vakıflarından akreditasyona sahip tek üniversitelerden biridir. Ana odak noktaları sosyal bilimler, doğa bilimleri ve teknolojidir. Uluslararası araştırmacıları laboratuvarlarına çekmedeki başarısı, üst düzey yeteneklerin okumak istediği çok prestijli bir kurum olduğunu gösteriyor. Bu yüksek akademik standart, sadece yerel öğrencileri değil, Kosova Üniversitesi’nde okumakla ilgilenen yabancıları da cezbetmektedir.

Yurtdışında Türkçe eğitim almak isteyen öğrencilere kesinlikle Kosova Priştine Universum Üniversitesi ile tanışmalarını öneriyoruz. Fakültelerinin yapısı, öğrencilere sunduğu sosyal imkanlar, profesör ve doçentlerden oluşan eğitim kadrosu ile dünyanın en kaliteli üniversite listelerine girme yönünde emin adımlar ile ilerleyen üniversite de eğitim almak ise oldukça basittir. Lise mezunu olan her öğrencinin sınav dayatması olmadan sadece diplomaları ile başvuru yapabildikleri ve Priştine de bulunan üniversitenin ne kadar köklü bir eğitim merkezi olduğunu belirtmek isteriz. Kosova Priştine Üniversitesi Nerede sorusunun yanıtını da böylelikle vermiş olmaktayız. Üniversite eğitim alan öğrenciler her zaman memnuniyetini belirtmektedir. Öğrencilerin son derece keyifli ortamlarda eğitim alması adına her olanak sağlanmıştır. Derslikleri, fakülteleri, kafeteryalar, kütüphaneler, bilgisayar sınıfları, laboratuvarları, spor salonları, voleybol sahaları, basketbol sahaları ve halı sahaları ile öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda her ayrıntı düşünülmüştür. Kosova için oldukça önemli olan bu üniversite Türk öğrencilere de ayrı bir önem vermektedir. Vermiş olduğu Türkçe eğitimin yanı sıra öğrencilerin kendilerini aktif hissetmesi için her türlü teşvik sağlanmaktadır. Kosova Priştine Universum Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler için gerekli şeyler; yalnızca lise diplomasıdır. Lise diplomanız ile üniversitelere başvurabilirsiniz. İstediğiniz bölümlerde kendi anadilinizde eğitim alabilirsiniz. Kosova’ya gidişlerde vize şartının olmaması da öğrenciler için büyük bir avantaj olmaktadır. Eğitim seviyesi yüksek, öğrencinin yanında olan kaliteli eğitimin adresi olmuş hale gelen bu ülkede eğitim ve öğretiminizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için ve yurtdışında eğitim almak için Kosova’yı mutlaka tercih etmelisiniz.

Kosova Priştine Üniversitesi Nerede

Kosova Üniversitesi Nerede? Sorusunun yanıtı oldukça basittir. Kosova’nın başkentinde bulunan Priştine şehrinde bulunmaktadır. Öğrencilerin bu köklü üniversiteden bir diğer beklentisi ise eğitim dilinde olmuştur. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Türk öğrencilere Türkçe eğitim fırsatı sunarak eğitim ve öğretim hayatları boyunca hiçbir zorluk çekmemeleri istenmiştir. Türkçe eğitim için ayrı ve kaliteli bir öğretim kadrosu kurulmuş, öğrencilerin beklentilerini her zaman karşılamak istenmiştir. Girdiğiniz sene itibari ile Türkçe eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Kosova’da alacağınız eğitim size Türkçe eğitim fırsatı sunan üniversiteler arasında birinci sırada olmak hedeflenmiştir. Ayrıca öğrenciler sundukları burs imkanları ile maddi olarak da destek olunmak istenmektedir. Kendilerini evlerinde hissetmeleri ve öğrencilerin stres altında olmaması adına sürekli bünyesine yenilikler katmakta ve her geçen gün daha da iyiye diyerek üniversiteler arasında seçkin bir yere sahip olmaktadır.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile Tüm bu süreçler boyunca eğitim danışmanlarımız ile sizlerin her zaman yanında olarak sorularınızı cevaplandırıyor olacak ve sürecinizin en sorunsuz şekilde tamamlanması adına sizlere destek olan eğitim danışmanları bulacaksınız. Karar verdiğiniz an da bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi almak adına merkez ofislerimizde eğitim danışmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Bizler sizlere her zaman yardımcı olacağız.

Puanla
[Total: 0 Average: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!