Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon hastalık, bir takım engel, yaralanma ve hareket sistemini etkileyen ağrı ve vücut fonksiyonlarındaki bozukluklarını hekimler tarafından çeşitli yöntemlerle tespit edilip bunun terapist ve rehabilitesine uygun planlar hazırlayıp tedavisini uygulayan bu konuda sağlık personellerini yetiştirip alanında eğitim ve araştırma yapmasını sağlamaktadır. Bu bölümünden mezun olacak öğrenciler için ciddi bir sabır ve hoşgörü gerekmektedir. Hastalarda oluşan fiziksel rahatsızlarının tedavilerinin iyileşme sürecinde hastalara güç verme konusunda önemli bir rol oynadığı için öğrencileri büyük bir sorumluluk beklemektedir. Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerine gerek mental gerek bilgi eğitim ve araştırma konusunda gerekli olacak birçok imkanı da sunmaktadır.

Sınavsız Eğitim

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programında okutulan öncelikli konular fizik ve kimya konusunda öğrencilerin bu konuda yatkın olması gerekmektedir. Bu programda öğrenciler tıbbi mekanik cihazlar, elektro terapi, egzersiz, parafin, traksiyon, enfraruj, kısa dalga diatermi masaj ve su tedavi yöntemler öğrencilere uygulamalı olarak öğretilmektedir. Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Programında öncelikle akademik ve mezuniyet başarısı için öğrencilerin fen bilimleri konusunda yatkın olmaları gerekmektedir.

Öğrenciler derslerdeki başarıların yanı sıra hasta ile iletişiminde önemli bir etkiye sahiptir. Fizik Tedavi Rehabilitasyon öğrencilerin özellikle iyileşme durumu az olan insanlara bazı günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve ona güç vermesi gerekmektedir. Bu konuda öğrencileri ciddi bir sorumluluk beklemektedir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerine bu anlamda ciddi bir öncülük ve gerekli eğitimi alıp uzmanlaşmasında öncülük ve destek sağlamaktadır.

Yaz tatillerinde öğrencilere bu konuda kendilerini geliştirmelerini ve uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlamak için staj konusunda gerekli desteği de sağlamaktadır. 4 yıllık eğitim sonunda Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümünden gerekli olan eğitim ve başarıyı tamamlayan diplomasını alan öğrenciler “Fizyoterapist” unvanına sahip olmaktadır. Fizyoterapist hastaların bedende bulunan fiziksel rahatsızlarını ve oluşan sakatlıklarını tedavi edip minimum seviyeye indirmesi hekim tarafından teşhis edilen hastaya fizik tedavi ve rehabilitasyon programını uygulayan kişidir.

Avrupa Standartlarında Eğitim Fırsatı

Fizyoterapistler hastanın oluşan veya var olan sakatlı lığını gerekli olan tedavi yöntemlerini uygulayıp günlük yaşamlarını tekrardan kolaylaştırmasını sağlar. Fizyoterapistler ayrıca iş kazası trafik kazası veya doğuştan gelen uzuvlarını kaybeden hastaların bu konuda onları destekleyen protezlerin kullanılması içinde onları nasıl kullanacağı ve alışması içinde hastalara gerekli eğitimi ve desteği sağlar. Ayrıca öğrenciler mezun olup fizyoterapist olduktan sonra hastanelerde kardiyoloji, nöroloji, ortopedi, yanık, pediatri, kadın-doğum kliniklerinde görev yapabilirler.

Bu alanda okuyup uzaman eğitmenler tarafından eğitim alıp mezun olmak isteyen öğrenciler için gerekli olan öncülüğü sağlayıp, Kosova üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü konusunda gerekli bilgi ve desteği de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti size bu konuda tüm koşulları sağlayacaktır. Pek çok kişiye yurt dışındaki eğitimine öncelik ve yol göstermiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti bu alana da sizin yol göstericiniz olacaktır.

Savaşın parçaladığı bir bölgede rehabilitasyon ve fizik tedavi sağlamak zorlu bir iştir. 1990’larda Kosova, Arnavut ve Sırp nüfus arasında bir savaşa girdi. Bir çatışma döneminden sonra, Kosova halkı uzlaşmaya ve topluluklarını yeniden inşa etmeye başladı. Sonuç olarak, insanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarında büyük bir iyileşme oldu.

Savaşın sona ermesinden bu yana hükümet bir uzlaşma ve yeniden yapılanma politikası benimsemiştir. Bu, Roman ve Arnavut toplulukları gibi azınlıklara yönelik şiddetin azalmasına yol açtı. Hükümet ayrıca halk eğitimi ve sağlık programları aracılığıyla bu azınlıklara mali desteğini artırdı. Bu, geçmiş savaşlar nedeniyle engelli yaşayan tüm Kosovalılar için iyi bir haber. Kosova topluluklarında uzlaşma ve yeniden yapılanma yönünde olumlu değişiklikler yapmak için bağışlamanın gerekli olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, insanların fiziksel ve zihinsel sağlıklarında büyük bir gelişme oldu. Arnavut ve Sırp nüfusları arasındaki uzlaşma, her iki grubun da topluluklarını yeniden inşa etmeye odaklanmasına izin veren barışa yol açtı. Hükümet ayrıca tüm vatandaşlarına eğitim ve sağlık hizmetleri sunmaya en büyük önceliği verdi. Bu, ekonomik kalkınma projeleriyle birleştiğinde, etnik azınlıklar arasındaki yaşam koşullarında genel bir iyileşmeye yol açtı. Örneğin, 1990’ların sonlarından bu yana Arnavutlar arasında yoksulluk ve yetersiz beslenmede bir azalma oldu.

Çatışma sonrası rehabilitasyonla uğraşırken rehabilitasyon programları çok önemlidir. Kosova’da bu, hem engelliler hem de engelli olmayanlar için yaşam koşullarında bir iyileşmeye yol açtı. Ek olarak, rehabilitasyon programları, marjinal grupların engellilik yerine sağlıklarının olumlu yönlerine odaklanmasına yardımcı olur. Çatışma sonrası rehabilitasyonla uğraşırken rehabilitasyon programları çok önemlidir.

Kosova Üniversitelerinde Eğitim Görmenin En Güzel Yanı!

Kosova, Sırbistan’ın eski bir eyaletidir ve 2008’den beri bağımsız bir ülkedir. Kosova’nın değişken statüsü, pek çok kişinin evlerinin yeniden bir savaş bölgesi haline gelip gelmeyeceğini merak etmesine neden oldu. Ancak, bu yeni ulusun barışçıl bir şekilde ortaya çıkması, savaşın da olumlu sonuçları olabileceğini kanıtlıyor. Böyle bir sonuç, vatandaşlarının eğitimdeki ilerlemesidir. Şu anda, Kosova nüfusunun yüzde 97’sinden fazlası kolej veya üniversite eğitimli. Bunun nedeni büyük ölçüde ülkede çok sayıda saygın üniversitenin bulunmasıdır.

Kosova’daki öğrencilerin akademik olarak diğer öğrencilere kıyasla üstün olmalarının bir nedeni de çeşitli öğretim kadrosudur. Kosova’daki çoğu üniversitede, her biri kendi çalışma alanına sahip en az on profesör vardır. Bu, daha kapsamlı ve anlamlı bir öğrenme sağlar. Ayrıca, yüksek nitelikli eğitmenlerden öğrendikleri için öğrenciler arasında daha fazla akademik büyümeyi teşvik eder. Ayrıca bu, herkesin başarılı olabileceği ve başarıya giden yolu bulabileceği bir ortam yaratır.

Kosova’da eğitim almayı seçmenin bir başka faydası da maliyettir. Çoğu üniversite, Avrupa’daki diğer ülkelerdeki benzer kurumlardan daha düşük öğrenim ücreti alır. Bu, öğrencilerin ve ailelerinin, öncelikle finansal durumlarından ödün vermeden yüksek öğrenim almalarını sağlar. Ayrıca, öğrenim ücretini kendi başına ödeyemeyenler için çeşitli burslar mevcuttur. Bu, sosyoekonomik durumu ne olursa olsun herkesin kaliteli bir eğitim almasını kolaylaştırıyor.

Kosova’daki üniversite hayatı da diğer ülkelerin kampüs hayatından çok farklı. Çoğu üniversite öğrencisi, dünyadaki diğer üniversite öğrencilerinin yaptığı gibi kampüs dışındaki daireler yerine kampüste yaşar. Bu, öğrencilerin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla ekran yerine yüz yüze etkileşim kurmasını sağlar. Ayrıca, alkolün öğrenci engellemelerini köreltmesini ve kampüs dışında kötü davranışları teşvik etmesini önler. Kampüste yaşamak, aynı zamanda, bölüm üyeliği veya arkadaşlık durumu ne olursa olsun, öğrenciler arasındaki sosyal etkileşimi de teşvik eder.

Kosova üniversitelerinde okumak, diğer üniversitelerin sahip olmadığı pek çok heyecan verici fırsatlar sunar. Öğrenciler, eğitimli vatandaşların yüksek konsantrasyonundan ve uygun maliyetli öğrenim ücretlerinden büyük ölçüde yararlanır. Ayrıca üniversite hayatı, kampüs dışındaki sosyal hayattan çok daha pratik olan yakın öğrenci-öğretmen ilişkilerini teşvik eder. Kosova’da eğitim almış olmak, size barışçıl bir ülkede eğitim almanın sunabileceği tüm avantajları sağlar!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!