Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon hastalık, bir takım engel, yaralanma ve hareket sistemini etkileyen ağrı ve vücut fonksiyonlarındaki bozukluklarını hekimler tarafından çeşitli yöntemlerle tespit edilip bunun terapist ve rehabilitesine uygun planlar hazırlayıp tedavisini uygulayan bu konuda sağlık personellerini yetiştirip alanında eğitim ve araştırma yapmasını sağlamaktadır. Bu bölümünden mezun olacak öğrenciler için ciddi bir sabır ve hoşgörü gerekmektedir. Hastalarda oluşan fiziksel rahatsızlarının tedavilerinin iyileşme sürecinde hastalara güç verme konusunda önemli bir rol oynadığı için öğrencileri büyük bir sorumluluk beklemektedir. Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerine gerek mental gerek bilgi eğitim ve araştırma konusunda gerekli olacak birçok imkanı da sunmaktadır.

Sınavsız Eğitim

Kosova Üniversiteleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programında okutulan öncelikli konular fizik ve kimya konusunda öğrencilerin bu konuda yatkın olması gerekmektedir. Bu programda öğrenciler tıbbi mekanik cihazlar, elektro terapi, egzersiz, parafin, traksiyon, enfraruj, kısa dalga diatermi masaj ve su tedavi yöntemler öğrencilere uygulamalı olarak öğretilmektedir. Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Programında öncelikle akademik ve mezuniyet başarısı için öğrencilerin fen bilimleri konusunda yatkın olmaları gerekmektedir.

Öğrenciler derslerdeki başarıların yanı sıra hasta ile iletişiminde önemli bir etkiye sahiptir. Fizik Tedavi Rehabilitasyon öğrencilerin özellikle iyileşme durumu az olan insanlara bazı günlük ihtiyaçlarını karşılaması ve ona güç vermesi gerekmektedir. Bu konuda öğrencileri ciddi bir sorumluluk beklemektedir. Kosova Priştine Universum Üniversitesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerine bu anlamda ciddi bir öncülük ve gerekli eğitimi alıp uzmanlaşmasında öncülük ve destek sağlamaktadır.

Yaz tatillerinde öğrencilere bu konuda kendilerini geliştirmelerini ve uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlamak için staj konusunda gerekli desteği de sağlamaktadır. 4 yıllık eğitim sonunda Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon bölümünden gerekli olan eğitim ve başarıyı tamamlayan diplomasını alan öğrenciler “Fizyoterapist” unvanına sahip olmaktadır. Fizyoterapist hastaların bedende bulunan fiziksel rahatsızlarını ve oluşan sakatlıklarını tedavi edip minimum seviyeye indirmesi hekim tarafından teşhis edilen hastaya fizik tedavi ve rehabilitasyon programını uygulayan kişidir.

Avrupa Standartlarında Eğitim Fırsatı

Fizyoterapistler hastanın oluşan veya var olan sakatlı lığını gerekli olan tedavi yöntemlerini uygulayıp günlük yaşamlarını tekrardan kolaylaştırmasını sağlar. Fizyoterapistler ayrıca iş kazası trafik kazası veya doğuştan gelen uzuvlarını kaybeden hastaların bu konuda onları destekleyen protezlerin kullanılması içinde onları nasıl kullanacağı ve alışması içinde hastalara gerekli eğitimi ve desteği sağlar. Ayrıca öğrenciler mezun olup fizyoterapist olduktan sonra hastanelerde kardiyoloji, nöroloji, ortopedi, yanık, pediatri, kadın-doğum kliniklerinde görev yapabilirler.

Bu alanda okuyup uzaman eğitmenler tarafından eğitim alıp mezun olmak isteyen öğrenciler için gerekli olan öncülüğü sağlayıp, Kosova üniversiteleri fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü konusunda gerekli bilgi ve desteği de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti size bu konuda tüm koşulları sağlayacaktır. Pek çok kişiye yurt dışındaki eğitimine öncelik ve yol göstermiş olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalık Hizmeti bu alana da sizin yol göstericiniz olacaktır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!