Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları

Bugün yurtdışı eğitimi sunduğumuz büyün öğrenciler ülkemizde olduğu gibi puan sistemini merak etmektedir. Kosova Üniversiteleri Taban Puanları ile bu düşünceler oldukça yersizdir. Nedeni ise bu üniversitelerde taban puanı uygulamasının olmamasıdır. Yalnızca lise diplomanız ile başvurarak istediğiniz bölümde eğitim ve öğretiminizi tamamlayabilirsiniz. Ülkemizde bulunan sınav sistemi birçoğunuzu aşırı strese sokmakta ve belki de bu stresten kaynaklanan başarısızlıklar yaşamaktasınız ancak üniversite okumanın stressiz yolu ile tanışmanızın vakti gelmiştir. Yurtdışında okumak kulaklara hayal gibi de gelse artık hayal olmaktan çıkmış ve çok kolay bir almıştır.

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları sistemi oldukça kolay olup yalnızca lise diplomanız ile başvurunuzu yapabilir ve rahat bir şekilde istediğiniz bölümde eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Kosova Priştine Universum Üniversitesi verdiği Türkçe eğitim ile ün salmıştır. Türkçe öğrencilere verdikleri önem ile bilenen Kosova’da kendini geliştirmek adına her türlü uygulamayı yapmış ve oldukça kolay yöntemler sunarak öğrencilerin taleplerine yanıt vermeye çalıştırmıştır. Ayrıca aldığınız diplomanın Avrupa’nın her yerinde denklik sağlaması ile istediğiniz ülkede mesleğinize devam edebileceksiniz. Sınav stresi çekmeden ve başarısızlık kaygısı duymadan hayallerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir bölümde eğitiminizi tamamlayarak başarıya daha kolay bir şekilde ulaşabileceğinizin bilincide olan Kosova; eğitim sisteminde sizlerin hiçbir zorluk çekmesini istememektedir.

Araştırma Merkezleri

Kosova Üniversiteleri Taban Puanları gibi bir uygulama olmadığı için eğitim hayatınızı bu ülkede ve kaliteli üniversitelerde tamamlayabilirsiniz. Bizler bu aşamada sizlere her zaman yardımcı olmakta ve eğitim öğretim hayatınızın süreci boyunca sizlere köprü görevi görmekteyiz. Eğitim ve öğretimin çok önemli olduğu bilinen ve tüm sistemlerini bu önemin farkında olarak kurmuş olan Kosova Priştine Universum Üniversitesi tasarladığı iletişim ağı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Avrupa standartlarında verdikleri eğitim, son teknoloji ile birleştirilerek modern ve çağdaş bir seviye yakalanmıştır. Her zaman öğrencilerin talepleri doğrultusunda hareket edilmiştir. Öğrencilerin istek ve doğrultusu her zaman farklı olmuştur. Bu istekleri karşılamak adına bir eğitim sistemi yapılandırılmıştır. Kosova üniversiteleri gelişmiş altyapıları, köklü araştırma merkezleri ile bir eğitim yuvası haline gelmiştir.

EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti olarak sizlerin her türlü sorununda uzman danışman kadromuzda yanınızda olacak şekilde faaliyet göstermekteyiz. Puanlar, fiyatlar, eğitim sistemi gibi birçok sorunuzun cevabını bizlerden bulabilirsiniz. İyi bir eğitim için iyi bir araştırma ve doğru bilgilere ihtiyaç vardır. Bu noktada siz değerli öğrencilerimize yardımcı olmak en büyük arzumuz ve hedefimizdir. Çünkü bilmekteyiz ki sizin hayalleriniz bizim geleceğimizi oluşturmakta büyük önem arz etmektedir. Hayallerinizi gerçekleştirmede sizlere yardımcı olmak istediğimizden hiç şüpheniz olmamalı ve kendinizi oldukça rahat hissetmelisiniz. İstediğiniz bölümde okuyarak kariyer hedefinize ulaşmak ve tamamlamak için bizlerden her an her koşulda destek alabilir ve kendinizi sağlam bilgiler eşliğinde güvende hissedebilirsiniz.

Üniversite toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Sadece entelektüel büyüme için bir platform sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ulusun geleceğini şekillendirmeye de yardımcı olur. Ayrıca üniversiteler, sosyal aktivizm ve politik düşüncenin merkezleri haline gelebilirler. Küresel sıralamalar, üniversite sistemlerinin başarısı veya başarısızlığı hakkında fikir verir. Hükümetlerin, hangi kaynakların tahsis edileceğini ve eğitimi iyileştirmek için nelerin düzeltilmesi gerektiğini anlamalarına yardımcı olabilirler.

Priştine Üniversitesi, QS World University Rankings 2018 tarafından Kosova’daki en iyi üniversite olarak seçilmiştir. Bu sıralama, değerlendirmeye dayanmaktadır. Avrupa bölgesindeki 65 ülkenin tamamındaki üniversitelerin sayısı. Bu 65 ülkenin 48’i AB üyesidir. Bu ülkeler kıtanın en büyük bloğu olan AB’nin bir parçasıdır. Hükümetin sağladığı fon sayesinde Kosova’da tüm lisans dereceleri ücretsizdir. Bu, üniversitenin genel olarak toplumdan ne kadar uzak olduğu düşünüldüğünde özellikle etkileyicidir.

Hükümetin finansmanı sayesinde Kosova’da tüm lisans dereceleri ücretsizdir. Bu, üniversitenin genel olarak toplumdan ne kadar uzak olduğu düşünüldüğünde özellikle etkileyicidir. Priştine Üniversitesi, QS World University Rankings 2018 tarafından Kosova’nın en iyi üniversitesi olarak sıralanmıştır. Öğrencilerin veterinerlik ve mimarlık gibi alanlarda derece alabilecekleri üç kolej, sekiz fakülte, sekiz enstitü ve on bir bölüme sahiptir. Ayrıca, lisans eğitiminden sonra eğitimlerini ilerletmek isteyen öğretim üyeleri ve öğrenciler için çeşitli lisansüstü programlar mevcuttur.

Üniversite sıralamaları, öğrencilerin kendilerine sunulan birçok ücretsiz hizmeti olduğunu göstermektedir. Üniversite kafeteryaları kontrollü fiyatlarla günde üç öğün yemek veriyor. Ayrıca 24 saat doktorların görev yaptığı sağlık merkezlerinin yanı sıra kampüs genelinde yüzbinlerce kitap ve internet erişimi bulunan kütüphaneler bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik görevlileri, herkesin güvende olduğundan emin olmak için geceleri kampüste devriye geziyor. Bu, üniversitelerin iyi bir şekilde finanse edilmesinin ilgili herkes için daha iyi akademik sonuçlara yol açtığını gösteriyor.

Kosova’da birinci sırada yer almak, Priştine Üniversitesi’nin – diğer üniversitelerle birlikte – öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi başarılı bir şekilde sağladığını gösteriyor. Hükümet tarafından sağlanan ücretsiz hizmetler, üniversitelerin finanse edilmesinin ilgili herkes için daha iyi akademik sonuçlara yol açtığını göstermektedir. Sonuçta, bu başarı daha güçlü bir ülkeye yol açabilir!

Kosova Üniversitesi Hakkında

Kosova Üniversitesi, Kosova’daki tek devlet üniversitesidir. Aynı zamanda tüm Kosova’da 14 fakültenin tamamında derece sunan tek üniversitedir. Kosova Üniversitesi, öğrencilerine kaliteli eğitim veren modern bir kurumdur. Ancak, tüm öğrencilerini ve öğretim üyelerini barındıracak yeterli alana sahip değildir.

Kosova Üniversitesi 1984 yılında kurulmuştur ve şu anda 14 fakültesi bulunmaktadır. Başlangıçta, Arnavutça, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Rusça dillerinde dersler verdi. Yıllar geçtikçe, üniversite daha fazla tesis ve personel içerecek şekilde genişledi. Şu anda 6.000 öğrenci ve 900 öğretim üyesi kapasitesine sahiptir. Kosova’daki tek üniversite olmasına rağmen, tüm bölgeden kabul için çok sayıda başvuru almaktadır.

Kosovalı öğrenciler, Kosova Üniversitesi’nde mevcut olan sınırlı imkanlar nedeniyle üniversiteye devam etmekte zorlanırlar. Birçoğu, çok daha iyi yaşam standartları ve daha yüksek eğitim standartları nedeniyle komşu ülkelerdeki üniversitelerde okumak için seyahat ediyor. Ancak, Sırbistan tarafından uygulanan sıkı sınır kontrolleri nedeniyle Kosova sınırları dışındaki üniversitelere devam etmek fiilen yasa dışıdır. Bu, Kosova Üniversitesi’nin kullanabileceği potansiyel öğrenci havuzunu sınırlar.

Kosova Üniversitesi Güneydoğu Avrupa’da en hızlı büyüyen üniversitelerden biridir. Aynı zamanda 5.000’in üzerinde kayıtlı öğrencisiyle Kosova’daki iki devlet üniversitesinden biridir. Ayrıca, Kosova Üniversitesi’nde ders veren 1100’den fazla öğretim üyesi bulunmaktadır. Hükümet teşvikleri ve Kosova hükümetinden sağlanan fonların artması nedeniyle daha fazla öğretim üyesinin üniversiteye katılmasıyla bu sayının artması bekleniyor. Kosova hükümeti, yeni üniversite binaları inşa etmek ve ek personel istihdam etmek için fon ayırdı. Ayrıca, fakülte kadrosuna katılmadan önce deneyim kazanabilmeleri için üniversite öğretmen adayları için stajlar da sağladılar.

Kosova Üniversitesi, 14 ile başarılı bir şekilde başlatılan yegane kurumlardan biri olduğu için Kosova’daki diğer üniversitelere örnek teşkil ediyor. 1984 yılından bu yana fakülteler. Üniversite, yeterli imkanları olmamasına rağmen kaliteli eğitim vermekte, sınırlarının ötesindeki öğrencilere dereceler vermekte ve zaman içinde hızla büyümektedir.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!