Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova’da Ev Fiyatları Nasıl?

1998 yılının başlarında, eski Yugoslavya’da Kosova Savaşı patlak verdi. Şu anda bölgeyi bir barış anlaşması yönetiyor olsa da, çatışmalar bugüne kadar birçok sivilin hayatını etkiliyor. Savaşın bir etkisi, Kosova’daki konut fiyatlarının Balkanlar’ın diğer bölgelerine göre daha düşük olmasıdır. Daha düşük konut maliyetleri, ailelerin taşınmasını ve yeniden başlamasını kolaylaştırır, ancak bu seçenek düşük gelirliler için daha zor. Düşük konut fiyatları, eski Yugoslavya’nın diğer bölgelerindeki şiddetten kaçan insanların göçünü de yavaşlatabilir.

Ortalama olarak, Kosova’da ev fiyatları diğer Balkan ülkelerinin çoğundan daha düşüktür. Bunun bir nedeni, Kosova’nın AB’ye katılmadan önce şiddetli bir çatışma dönemi yaşayan az gelişmiş bir bölge olmasıdır. Sonuç olarak, birçok insan bunun yerine kiralayarak yeni ev satın almaktan kaçınıyor. Düşük fiyatlar, ev satın alma sayısını düşük tutarken, aynı zamanda insanları ikinci veya üçüncü ev satın almaktan caydırıyor. Ek olarak, daha düşük ev ve arazi değerleri, yeni girişimler başlatma ve işletme maliyetinin düşmesine yol açar. Tüm bunlar, yoksulluğu daha az iç karartıcı hale getirebilir, ancak ancak insanlar yaşayacak bir yeri karşılayabiliyorsa.

Konutun satın alınabilirliğinin, kira ödemeye kıyasla artıları ve eksileri vardır. Olumlu tarafı, ev sahipleri, tüm masraflarını ödedikleri için kiracılardan daha zengin olma eğilimindedir. Olumsuz tarafı, daha düşük konut maliyetleri, bazı kişilerin aile kurmak veya üniversite eğitimi almak gibi önemli yaşam değişikliklerini geciktirmesine neden olabilir, çünkü bu avantajlar olmadan kiradan daha az parayla yaşayabilirler. Düşük fiyatlar, şehir içinde yaşayanların ev yerine apartman dairelerinde yaşaması gerektiğinden, yeni ailelerin oluşmasını da zorlaştırıyor. Sonuç olarak, daha düşük bir fiyat etiketi için bazı ekonomik güvenliği feda etmeye istekliyseniz, düşük konut maliyetleri faydalıdır.

Daha ucuz olmanın yanı sıra, Kosova’daki evler diğer Balkan ülkelerinin çoğundan daha büyük olma eğilimindedir. Bunun nedeni, buradaki arazi değerlerinin diğer Balkan ülkelerinin çoğuna kıyasla daha düşük olmasıdır. Ayrıca, Kosova’daki kentliler, diğer Balkan ülkelerindeki akranlarına göre konut için yaklaşık %38 daha az harcama yapıyor. Bu düşük oran, kısmen, düşük gelirlilerin konut maliyetlerini karşılamalarına yardımcı olan devlet sübvansiyonlarından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, uygun fiyatlı evler mevcut olsa bile, daha küçük evlerde yaşayan daha küçük ailelerden de kaynaklanabilir. Düşük oranlar, düşük enflasyona ve yavaş nüfus artışına neden olabilir ve bu da nihayetinde bir bütün olarak ekonomiye fayda sağlar.

Düşük ev fiyatları, insanları kiralık dairelere göre daha düşük bir fiyat noktasından ev almaya teşvik ediyor. Ayrıca düşük enflasyon, malları daha ucuz ve daha bol hale getirerek herkesin satın alma gücünü artırır. Bu nedenle, tüm vatandaşların istikrarlı konut seçenekleri karşılayabilmesi için hükümetlerin gerektiğinde oranları ayarlayacak kadar esnek kalmaları önemlidir.

Yurtdışında eğitim almak isteyen birçok öğrenci bu kararı verdikten sonra birçok araştırma yapmaktadır. Bu araştırma konularından en önemlilerinden biriside şüphesiz ki konaklamadır. Öğrencilerin bir kısmı yurtlara yönelse de çoğunluğu kendi yaşantılarını kurabilmek adına kendilerine rahatlıkla konaklayabilecekleri evler bakmaktadır. Yurtdışında eğitimin adresi olan Kosova bu konuda da oldukça büyük olanaklar tanımaktadır. Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları tamamen öğrencilerin bütçesine göre hazırlanmış ve onların Kosova Priştine Üniversitesi’nde rahatlıkla eğitim alabilmeleri adına tasarlanmıştır. Oldukça uygun fiyatlara sahip bu evlerde rahatlıkla konaklayabilir ve eğitim öğretim hayatınızı rahatlık içerisinde sürdürebilirsiniz. Bir öğrenci için hayatının dönüm noktası kesinlikle üniversite zamanlarıdır. Bu nedenle bu zamanların konforlu, rahat ve sağlıklı geçmesi çok önemlidir. Farklı bir ülkeye, kültüre ve yaşantıya alışırken öğrencilerin psikolojinin daima iyi ve sağlam olması gerekir. Bu şekilde belirli bir yere gelebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Geleceğin meslek sahibi bireyleri arasında yer almak için mutlaka rahat ve konforlu bir yaşantı sürmelisiniz.

Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları

Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları bugün, günümüz şartları arasında oldukça uygun bir yere sahiptir. Bu nedenledir ki kendinizi rahat hissetmek için uygun fiyatlı konforlu evlerde kalabilirsiniz. Konum itibari ile Kosova Priştine Universum Üniversitesi kapsamında bulunan evlerde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla derslerinize yetişebilir ve sorunsuz bir üniversitesi yaşantısı sürebilirsiniz. Bu noktada her zaman doğru tercihler yapmanız gerekmektedir. Bir ev tutulurken her zaman öncelikle konumuna bakılmalı, merkezi yerlere ulaşımının nasıl olduğu incelenmeli ve rahatlıkla derslerinize yetişmek adına uygun evler bakmalısınız. Kalacağınız evlerin temizliğine, güvenliğine de ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle Kosova emlak açısından sizlere oldukça konforlu ve yüksek güvenliğe sahip evler tercih etmelisiniz. Geleceğiniz için vereceğiniz hiçbir adımı şansa bırakmamalı ve çok detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Eğitim Öğretim Hayatı

Yurtdışında eğitim almak isteyen ve bu eğitimin yanı sıra Türkçe eğitim alarak eğitim öğretim hayatını sorunsuz bir şekilde tamamlamak isteyen öğrenciler kesinlikle Kosova ülkesinde bulunan Kosova Priştine Universum Üniversitesini tercih etmelidir. Hem konaklama hem ulaşım hem de kaliteli bir yurtdışı eğitimi için doğru tercih kesinlikle bu ülkedir. EuroStar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmeti ile sizler uygun fiyatlı evlerde bütçenize uygun bir evde konaklamak için bizlerden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bizler uzman danışmanlarımız eşliğinde Kosova(Priştine) Kiralık-Satılık Ev Fiyatları hakkında sizlere en doğru ve güncel bilgileri vermekteyiz. Bu bilgiler sayesinde her zaman doğru kararlar verebilir ve eğitim öğretim hayatınızı sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Siz değerli öğrencilerimiz geleceğin parlayan bir yıldızı olması için ve meslek sahibi olabilmeniz için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız. Bu nedenle kendinize güveninizi kaybetmeyin ve doğru tercihler adına bizlere ulaşarak bilgi alınız. Konaklama, ulaşım, üniversiteler gibi aklınıza gelip gelebilecek her soru için sizlere destek olmaya hazırız.

Pek çok kişi, Kosova’daki çoğu şehirde evlerin sürekli talep gördüğünü ve hızla değer kazandığını varsayıyor. Aslında pek çok şehirde bunun tam tersi söz konusudur – kira fiyatları satılık fiyatlardan daha yüksektir. Bunun nedenleri karmaşık, ancak Sırbistan ile olan savaş ve birkaç uluslararası örgütün Kosova’ya yardım etme çabaları konut piyasasını etkiledi.

Sırbistan ile savaş sırasında, birçok insan patlamaları önlemek için Kosova’yı terk etti. ve kavgalar. Bu, konut için büyük bir talep yarattı ve fiyatları artırdı. Ancak bu süre zarfında birçok kişi iş yerlerinden uzaklaşmak istemediği için evlerinde kaldı. Sonuç olarak, kira fiyatları satış fiyatlarından daha düşüktü. Sonunda, çoğu aile Sırbistan ile barış görüşmeleri sırasında evlerine döndü. Yaptıkları gibi, konut talebi azaldı ve kira fiyatları tekrar düştü.

Konut, İngilizlerin sömürgelerinde geliştirdiği ilk endüstrilerden biriydi. Madencilerin çalışabilecekleri ve ailelerini barındırabilecekleri fırınlar ve eritme tesisleri inşa ettiler. Ayrıca bu ailelerin kolayca malzeme satın alabilmesi için dükkanlar inşa ettiler. Bu aileler daha sonra yaşadıkları bölgede iş kurdular ve geçimlerini sağlayacak kadar para kazanabildiler. Zamanla bu aileler satılık arazi alıp kendi işlerini kurarlardı. Bu işletmeler daha çok gıda ve giyim ile uğraştıkları için, malzemeleri kolayca alabilecekleri mağazalara yakın olmaları gerekir. Madenciler, çok az parayla kolayca geçinebilmek için bu işyerlerinin yakınında yaşamayı tercih ediyor.

İşten uzakta yaşamanın sakıncası yoksa bugün Kosova’da bir ev kiralamak kolaydır- veya çoğu insandan tamamen farklı saatlerde çalışmak yapmak. Birçok kişi ev almak istemediği için bunu tercih ediyor; bunun yerine, onarım veya taşınma sorunları hakkında endişelenmeden bir apartman dairesinde yaşamayı tercih ederler. Çoğu daire, çok fazla mobilya veya mutfak malzemesine ihtiyaç duymadığından evlerden çok daha ucuza mal olur. Ayrıca, mülk yönetim şirketlerine (PMC) ilişkin daha az sayıda düzenleme sayesinde ev sahipleri, evlere kıyasla apartman kiralarını kolayca yükseltebilir. Bu nedenlerden dolayı, çoğu kişinin satın almak yerine kiralamayı tercih etmesi şaşırtıcı değildir, ancak bir ev satın almak gerekli değildir.

Birçok kişi, Kosova’daki çoğu şehirde evlerin sürekli talep gördüğüne ve hızla değer kazandığına inanmaktadır. Aslında, bunun tersi doğrudur – en yaygın olarak kiralanan evler, satılık mülklere kıyasla en ucuz olanlardır. Madenciler, 100 yıl önce İngilizlerden kiralık evler satın aldılar, böylece aileleri işlerine yakın bir yerde yaşayacaklardı. Bugün Kosova’da ev kiralamak hala çok kolay çünkü çoğu insan ev satın almak yerine bunu yapmayı tercih ediyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[Total: 0 Average: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!