Priştina Şehri

Priştina Şehri Kosova’nın en büyük şehri ve aynı zamanda da bölgenin merkezidir. PriştinaKosova’nın başkenti olduğu için ülkenin Kosova’nın tüm önemli devlet kurumları burada bulunmaktadır. Priştina’nın başkent olması 17 Şubat 2008’de Kosova’nın bağımsızlığını ilan etmesiyle gerçekleşmiştir. Ülkeden uçuşların gerçekleştirildiği tek havalimanıüniversitesi ve işletmeleri Priştina’da bulunmaktadır. Uzun yıllar Osmanlı himayesinde kalan bölgede birçok tarihi eser bulunmaktadır. Priştine’de ArnavutlarTürklerSırplarBoşnaklarRumlar gibi birçok etnik grup iç içe yaşamaktadır.

Ülke nüfusu 2 milyon olan Kosova’nın başkenti olan Priştina’da ise nüfus yaklaşık olarak 600.000 dir. Bu da şehrin ne kadar önemli bir şehir olduğunu göstermektedir. Priştina’da şehrinde yaşanan iklim karasal iklimdir. Yazları sıcak kışları ise soğuk geçmektedir. Yaz sıcakları yaklaşık olarak 20 – 30 derece arasında seyretmektedir.

Priştina Uçak Seferleri

Priştina’ya hem kara hem de havayolu ile ulaşmak mümkündür. Priştina’ya THY uçak seferleri düzenlemekte ve bu yolculuk yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Priştina’da yaşamak her mevsim oldukça kolaydır. Ne aşırı sıcak yaşanmakta ne de aşırı soğuk olmaktadır. Bölgede yazın geziler yapabileceğiniz gibi kışında kış sporları yapabilirsiniz.

Priştina şehrinde yiyebileceğiniz birçok çeşit yemek türü bulunmaktadır. Özelliklede Kosova’da bulunan hemen hemen bütün yemek çeşitleri Priştina’da da bulunmaktadır. Ayrıca Priştina başkent olduğu için uluslar arası yemeklerin yapıldığı birçok restoranda bulunmaktadır.

Priştine’de alışveriş yapmak son derece kolay ve ucuzdur. Alışveriş için çok büyük mağazalar bulunmasa da eşyaların satıldığı dükkânlar ve pazarlar bulunmaktadır. Burada satılan eşyaların fiyatları özelliklede öğrenciler için son derece uygundur.

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!